Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Özel Eğitim Sınıf Öğretmeni
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: MÜDÜR VEKALETİ

MÜDÜR VEKALETİ 15 Nis 2015 20:14 #9

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
Daha önce "yorumumu" yazmıştım. Aynı noktadayım. Mesele tam öyle bir yazının olmaması.

Gerçi yazı olsaydı da, ne kadar doğru ne kadar yanlış tartışması yine yapardık...

Sayın tartanç; sorun psikolg ve pdr meselesine MEB in bakışıdır.

Şöyle ki; ben müdürlüğe vekalet ederken, 20 saatimin 8 saatinde rehberlik ve/veya danışmanlık yaptım diyen birine ne diyecekler. Rehberlik ve danışmanlık için ne kadar süre var, bunun içinin dondurulması ile ilgili nasıl bir mevzuat var. Yani 20 saat derse girilirde, kalan 20 saat için nasıl bir açıklama var...

Diyelim ki küçük bir kurumda; 3 eğitimci var ve bunlardan sadece biri özel eğitimci, yani onada vekalet verilse, zorunlu personel handikabı yaşanmaz mı?

ÖERM lere, dershane bakışı ile bakan bir konu bence bu Rehberlik meselesi. Kendi olsun ama, ne zaman, ne kadar süre ne yapacağı belli olmasın...

Neyse; sayın barışltd haklısınız ama, ben MEB in uzun süredir attığı adımlara bakarak bu tür yorumları hep "olumsuz" yapıyorum... Hele böyle başlıklarda hukuk a kalacaksak bir defa daha düşünüyorum...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd

MÜDÜR VEKALETİ 16 Nis 2015 10:22 #10

• posta464
  • posta464 Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 39
  • Teşekkür Sayısı: 8
  • Başarı: 0
sıkıntılı bi durum zaten 20 saat 2,5 gün demek fakat 1 gün yada 2 gün çalışarak zorunlu personel gösteren bir çok kurum var. bu rehber öğretmen işini bi çözemedileeer. herkeste başka bilaf

MÜDÜR VEKALETİ 22 Nis 2015 13:08 #11

• halil_toy51
  • halil_toy51 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 8
  • Başarı: 0
Sevgili arkadaşlar; ben müdür vekilliği yaptım ve 40 saat de derse girdim. Bi sıkıntı yok. müdür vekilliğinin süresi de 3 aydır. 3. aydan sonra acil asıl müdür görev yapması gerekir.

MÜDÜR VEKALETİ 22 Nis 2015 16:10 #12

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Anlaşılan o ki; okumayan veya okuduğunu anlamayan bu işin için de bir zümre mevcut.

Bakanlık yetkilileri sadece üç konuda teftiş yapsalar;

1-Zorunlu eleman kadrolu mu? Ders saat ücretli mi?

2-Tek Psikolog Müdür mü? Değil mi?

3-Birde şu,Müdür vekaleti.

Dünya kadar geri ödeme çıkar. Ondan sonra ağlaşırlar.

Bir yönetmelik okumayanlar üstelik bir de akıl veriyor ya...

Bir kaç uyanık yüzünden bu sektörün başına ne geldi ise geldi. Sektörün bunlarla mücadele etmesi şart.
Son Düzenleme: 23 Nis 2015 10:36 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, anestezi, ozeltercih ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.403 saniye
Sistem Kunena Forum