Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

BAŞLIK: Rehber Öğretmenin doğum İzni

Rehber Öğretmenin doğum İzni 03 Şub 2015 15:30 #17

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Emre Bey; Devlet okulları ile bizleri kıyaslarsanız o kadar çok şey çıkar ki. Ayrıca pek çok okulda artık 2 tane rehber öğretmen var.

Biz hatta belki siz ÖEM .Okul değiliz. Devlet okulu hiç değiliz.

Ayrıca şunu da belirtim senelerce rehber öğretmensiz kalan devlet okulları vardı.

Size tavsiyem, elinizde doğru bilgi varsa paylaşın. Dünde Maliye ödeme yapmayacak dediniz. Yapmayınız lütfen böyle.

Hangi yönetmelikte yazıyor. Söyleyin. Öğrenelim.Sonuçta öğrenmenin yaşı yok.

Not: Öğretmen kadrolu olduktan sonra hiçbir sorun çıkmaz.
Son Düzenleme: 03 Şub 2015 15:31 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulen100, mutlureh

Rehber Öğretmenin doğum İzni 03 Şub 2015 16:24 #18

• AliGalipDursen
  • AliGalipDursen Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 343
  • Teşekkür Sayısı: 655
  • Başarı: 16
Bakanlık okullarında benzer durumda ne yapılıyor?

Doğum izni, aynen ölüm izni gibi bir mazeret iznidir. Tabii biraz daha uzun sürelidir :)

Bakanlık okulunda ölüm iznine giden personelin yerine atama mı yapılıyor? Tüm okullarda birden çok rehberlik uzmanı mı var?

Üstelik tüm bu konuları düzenleyen bir mevzuat yokken bu afaki ahkam kimin haddi olabilir?

Sorular, sorular..

Ne çare ki cevap yok, olmayacak.. Nasıl olsa bunlar "küçük" işler! Bir aklı evvel memur bir türlü, diğeri öbür türlü çözer nasıl olsa!

Sabırlar dileğiyle,
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulen100

Rehber Öğretmenin doğum İzni 03 Şub 2015 17:00 #19

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Geçenlerde yine bu konu tartışıldığında bir arkadaşımız ilçenin izin alan rehber öğretmenin yerine görevlendirme yapıldığını söylediğini aktarmıştı. Doğrudur. Yapılıyordur.

Şimdi biz kendi mevzuatımıza bakalım.

PDR zorunlu personel mi? Evet!
Bu kişinin yasal izin hakları var mıdır? Evet!
İznini kullanan bir personel yasal olarak o kurumun hala çalışanı mıdır? Öyledir!

Eee, burada sorun nerede?

Sorun bence, o personelin yerine pratikte uygulaması mümkün olmayan 2. bir personel atanmasını isteyen zihniyette...

Hangi işletme 1 hafta 10 gün veya 1 ay çalışacak adam işe alabilir. Biz temizlik hizmeti sunan taşeron mütahit değiliz ki?
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mutlureh

Rehber Öğretmenin doğum İzni 03 Şub 2015 17:35 #20

• gulen100
  • gulen100 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 151
  • Teşekkür Sayısı: 82
  • Başarı: -8
odabasemre yazan:
Peki devlet okullarında işler nasıl yürüyor doğum izninde olan öğretmenlerin yerine öğretmen mi alınır yada çocuklar öğretmen yok gelince siz gelirsiniz mi deniliyor . Yada doğum izninde olan rehber öğretmen için başka okuldan görevlendirme yapılır mı yoksa zaten derse girmiyor gerek yok kapısını kilitleyelim mi deniliyor...
Bak ............. kardeşim (boşluğa ben "GÜZEL" yazdım sen beğenmedin, sen ne istersen onu yazabilirsin) odabasemre ; olur olmaz şeyler yazıp bilgi verdiğini zannederek insanları yanlış yönlendirme. Yaptığın yorumlarada saçma sapan örnek kılıflar geçirme. Varsa yönetmelikte ilgili bir madde göster biz de öğrenelim. (öğrenmenin yaşı yok)...
Devlet okullarında henüz Rehber Öğretmenin girebileceği bir ders icat etmediler. Evet normal izinde veya doğum izninde olan Rehber öğretmenin kapısına gerçekten de kilit vuruyorlar. Bu arada DEVLETİN OKULLARINDA BİZDE OLDUĞU GİBİ REHBER ÖĞRETMEN ZORUNLULUĞU MALESEF Kİ YOK.

Not: Bu arada bizde zaten Kimlik Doğrulama Sistemi mevcut sen kafana takma; bir de bizim için üzülme... ;)
Gülen Yüz; Sevginin Anahtarıdır...! (Hz. Ali)
Son Düzenleme: 03 Şub 2015 17:37 yazan gulen100.

Rehber Öğretmenin doğum İzni 03 Şub 2015 17:35 #21

• BURCUUYGUR
  • BURCUUYGUR Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 30
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: 2
Aynı sorunla ilerleyen zamanda biz de karşılaşacağız.Konu ile ilgili olarak milli eğitim müdürlüğü ile görüştüğümde rehber öğretmen zorunlu personel olduğundan yerine 4 ay süre ile görevlendirme yapmanız şart dendi. Hangi personel 4 aylığına işe alınacak bilinmez ama daha garip olan rehber öğretmen insan değil mi ki hiç izin kullanmayacak şekilde işe alınacak... Yönetmelikte konu ile ilgili herhangi bir açıklama olmayınca memurların yönetmeliği yorumlama bakış açısına kalıyoruz...

Rehber Öğretmenin doğum İzni 03 Şub 2015 19:01 #22

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Lutfen bagli oldugunuz yonetmelikler disinda bir seye inanmayin. Hutrafelere bagli degiliz. Ornek olarak kadrolu tek psikologumuz var ve bir ay once dogum oncesi izne ayrildi. Ben de milli egitime izne ayrildigini raporuyla birlikte yolladim. Bilgi mahiyetinde resmi yazi yazdim. Sizden yonetmelikte mevcut olmayan tekliflerde bulunuluyorsa resmi yazilarinizi bir ust kurula yonetmelik disinda taleplerde bulunuyorlar diye sikayet ediniz.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: koray, gulen100, mutlureh

Rehber Öğretmenin doğum İzni 03 Şub 2015 20:57 #23

• Gumus29
  • Gumus29 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: 2
Bakıyorum da bir kişinin emin olmadığı yada emin olduğunu sandığı bilgi bütün forumu karıştırdı.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.362 saniye
Sistem Kunena Forum