Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

BAŞLIK: Rehber Öğretmenin doğum İzni

Rehber Öğretmenin doğum İzni 03 Şub 2015 12:54 #9

• gulen100
  • gulen100 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 151
  • Teşekkür Sayısı: 82
  • Başarı: -8
odabasemre yazan:
Şimdi çözüm öneriniz gelmeyen öğretmeni rapor sistemde görünmüyor diye gelmiş gibi gösterip çalıştırmak mı ?

Bak güzel kardeşim gelmeyen öğretmeni gelmiş gibi göstermek gibi bir derdimiz yok. Siz Damara başlamayan kurumunuzda böyle yapıyorsanız ona bir şey diyeyemem. Diyorum ki" REHBER ÖĞRETMENE DERS YAZMIYORSANIZ KURUMA GELMESİNE DE GEREK YOK DİYE DÜŞÜNÜYORUM. REHBER ÖĞRETMEN MÜDÜR GİBİ DEĞİLDİR, SÜREKLİ KURUMDA BULUNDURULMASI GEREKMEMEKTEDİR. YÖNETMELİKTE MÜDÜRÜN İZİN DURUMUNDA VEYA AYRILMASI DURUMUNDA VEKALETEN BİR MÜDÜR GÖREVLENDİRİLMESİ YAPILIR DİYOR. ANCAK REHBER ÖĞRETMEN VEYA DİĞER PERSONEL İÇİN BÖYLE BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİLDİR." Umarım anlaşılmıştır. (Büyük Harfle yazdığım için diğer forum üyelerinden de özür dilerim)

Not 1: Geçen yıl Müfettişlerimiz teftişe gelediklerinde Rehber öğretmenimiz kurumda yoktu. Sordular kurumda değil dedik. Dersi varmı diye sordular; bu gün yok diye belirttik (Dersinin olduğu günler de var). Onlar da tabiki dersi yoksa o anda kurumda bulunmasına gerek yok diye belirttiler.

Not 2: Sayın odabasemre; forumda az daha yapıcı olmak için gayret ederseniz daha güzel olur kanatindeyim. (Herşeyin en iyisini ben bilirim ve en hızlı duyarım algısı oluşturuyorsunuz bilginize...!)
Gülen Yüz; Sevginin Anahtarıdır...! (Hz. Ali)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, etikgrup, mutlureh

Rehber Öğretmenin doğum İzni 03 Şub 2015 13:16 #10

• odabasemre
  • odabasemre Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 25
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: -1
Güzel yada çirkin olduğu beni hiç ilgilendirmeyen kardeşim olmayan kişi; şimdi konu 4 ay izinli olan bir personel ve sen diyorsun ki ders yazılı değilse kurumda OLMASINA gerek yok hiç şimdi bu personel 4 ay boyunca bu kuruma hiç gelmeyecek mi
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mutlureh

Rehber Öğretmenin doğum İzni 03 Şub 2015 13:18 #11

• odabasemre
  • Junior Uye
Damar izi kimlik doğrulama sistemi neden geliyorum en büyük cevabı sen ve senin gibiler....

Rehber Öğretmenin doğum İzni 03 Şub 2015 13:55 #12

• mutlureh
  • mutlureh Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 4
  • Başarı: 0
Milli eğitim müdürlüğünü aradım konu ile ilgili olarak. Yeni biri olması gerekiyor dendi. Sorun şu, yeni birini 4 aylığına almak zor olabilir. 2 rehber öğretmen de bizim için gereksiz. Bu durumda 4 aylık izin dönüşünde birinden birine yol vermek gerekecek. Hayırlısı artık. Keşke yönetmelikte bu konu hakkında daha kapsamlı birşeyler yazsa.

Rehber Öğretmenin doğum İzni 03 Şub 2015 14:20 #13

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Hocam;

Sözleşmeye şöyle bir madde yazın, doğum yapmak yasaktır. Hasta olmak yasaktır. Hele hele ameliyat hepten yasaktır. :)

Hocam normal şartlarda kimse bir şey diyemez. Sizin kadrolu elemanınız doğum iznini kullanıyor. Raporu var. Olay bitmiştir. Ders göstermediğiniz sürece bir sorun olamaz.

Size yeni bir eğitimci alın diyenlere hangi yönetmeliğin hangi maddesine göre diye yazın. Size yazılı versinler.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: cemkilinc, mart, mutlureh

Rehber Öğretmenin doğum İzni 03 Şub 2015 14:21 #14

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
Diyelim rehber öğretmeniniz kanunen hakkı olan 2 haftalık yıllık iznini kullanmak için kurumda yok. siz ne yapıyorsunuz bu durumda .? 2 hafta için rehber öğretmen mi atıyorsunuz? yine kanunun verdiği 4 aylık iznini kullanmak isteyen ve hem sgk hem de meb kayıtlarında kurumunuz çalışanı olarak görünen bir öğretmen izin kullanırken, yerine birinin alınması gerektiğini hangi yasa hangi yönetmeliğe göre söylüyorsunuz?
tamamen yasa yönetmelikte belirtilmeyen bir hususta kendine vazife çıkaran ,sonradan benim başım ağrıyacağına bulsunlar bir öğretmen mantığı güden devlet memurları alenen suç işlemektedir. işin komiği sektörden olduğunu iddaa eden bazı şahısların da bu kanunsuzluğu olağan kabul etmesi ve bunun doğru olduğunu söyleyenleri dolandırıcı ilan etmesi.
Ne diyelim?
Son Düzenleme: 03 Şub 2015 14:22 yazan cemkilinc. Sebep: imla
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: koray, tartanc, gulen100 ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Rehber Öğretmenin doğum İzni 03 Şub 2015 15:24 #15

• odabasemre
  • Junior Uye
Peki devlet okullarında işler nasıl yürüyor doğum izninde olan öğretmenlerin yerine öğretmen mi alınır yada çocuklar öğretmen yok gelince siz gelirsiniz mi deniliyor . Yada doğum izninde olan rehber öğretmen için başka okuldan görevlendirme yapılır mı yoksa zaten derse girmiyor gerek yok kapısını kilitleyelim mi deniliyor...

Rehber Öğretmenin doğum İzni 03 Şub 2015 15:26 #16

• muharrem_21
  • muharrem_21 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 152
  • Teşekkür Sayısı: 18
emre hocam mutlureh hocam doğal olarak bir soru sormuş ve gelmeyen öğretmeni gelmiş gibi göstermek değil sadece hakkı olan doğum iznini kullandığı zaman yerine personelinin yerine yenisi bulması gerekiyormu diye. siz neden konuyu başka yere çekip ortalığı geriyorsunuz doğrusu anlamakta zorlanıyorum.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.219 saniye
Sistem Kunena Forum