Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Özel Eğitim Öğretmeni

BAŞLIK: yardım görüşleriniz

yardım görüşleriniz 29 Eki 2014 14:01 #1

• rehber
  • rehber Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 25
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
görüşleriinize ıhtıyacım var özel egıtımden yuksek lısans basvurum kabul edıldı donemde 4500 tl verecem suan rehabılıtasyon merkezınde rehber öğretmen olarak calısıyorum. felsefe grubu mezunuyum... tanıdııgım bır arkadasım suan özel egıtım yuksek lısansıyla rehbaılıtasyonda zcalısabılıyor arkadas boyle bır hak yok dıyor ama o calısıyor. ttk kararındada özel egıtımde ıhtıyac halınde devlete alımı olur dıyor.ama gecıcı madde.bukadar parayı vermelı mıyım amacım devlete atanmak yada ozelde calısmak sızce mantıklımı bırbucuk yıl bıtene kadar cok sey degısebılır bukadar parayı vermek te ınsanı teredute dusuruyor maasımın cogu buraya gıdecek.. :pinch:
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

yardım görüşleriniz 29 Eki 2014 19:04 #2

• pilot_il
  • pilot_il Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 91
  • Teşekkür Sayısı: 31
  • Başarı: 1
rehber yazan:
görüşleriinize ıhtıyacım var özel egıtımden yuksek lısans basvurum kabul edıldı donemde 4500 tl verecem suan rehabılıtasyon merkezınde rehber öğretmen olarak calısıyorum. felsefe grubu mezunuyum... tanıdııgım bır arkadasım suan özel egıtım yuksek lısansıyla rehbaılıtasyonda zcalısabılıyor arkadas boyle bır hak yok dıyor ama o calısıyor. ttk kararındada özel egıtımde ıhtıyac halınde devlete alımı olur dıyor.ama gecıcı madde.bukadar parayı vermelı mıyım amacım devlete atanmak yada ozelde calısmak sızce mantıklımı bırbucuk yıl bıtene kadar cok sey degısebılır bukadar parayı vermek te ınsanı teredute dusuruyor maasımın cogu buraya gıdecek.. :pinch:

Kardeş ben de aynı y.lisans programına kayıt yaptırdım. Benim de bir tanıdığım bu programı bitirip rehabilitasyon merkezinde çalışıyor. Sanırım uygulamadan kaynaklanan ilden ile fark eden bir durum var. Devlete atanma olayı ise muamma, ilk dönem mezunları son atamada atanamadılar 2. öncelik olarak başvuru ekranı açılmıştı. Sanırım Alan mezunlarından ve işitme engelliler ile görme engelliler öğretmenliği mezunlarının da özel eğitimden tercih yapması sonucu böyle bir durum gerçekleşti.

yardım görüşleriniz 29 Eki 2014 21:25 #3

• cemdurak
  • cemdurak Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 1
Arkadasım bu belge ıle rehabilitasyon merkezlerınde suan ıçin çalışamazsın devlette ise atamalarda ikıncı oncelıklsın artık sıra gelirse

yardım görüşleriniz 30 Eki 2014 01:07 #4

• rehber
  • rehber Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 25
  • Teşekkür Sayısı: 2
540 saat alan sınıf ogretmenlerı calısabılıyor rehbaılıtasyonda kaldıkı bu belge degıl yuksek lısans ıkıyıl kapsamlı dersler alınıyor 540saat kadar hatta daha fazlası var bazıları calısabılıyor rehabılıtasyonda kı danıdıgımda var hem devlet ıcn talım terbıyenın kararı bu alanda ıhtıyac azlıgından asıl mezunlarda sayı yetmezse ıbaresı kanımca ozel ıcın e belırtımesede bır emsal durumu olusturuyor.. sertıfıkayla ozel egıtım hakkı elde edenlerden farkı yook kaldıkı d160 saatlık sertıfıkayı dusunursek ıkıyıl unıverstede okumak daha kapsamlı bence sorun mıllı egıtım ıl ılce mudurlukkllerınde bızım felsefe mezunlarının aldıgı rehberlık sertıfıkası acıkca ttk kararı varken bazı ıl ılceler yok calısma hakkıınız yok dıyor hala bu sorunu yasatan ıl ılceler var bence meb teskılatı cok gerıde kalıyor ılce ozel egıtım sube muduru ama bırakın sertıfıkayı mebın özel ogretım mudurlugunun cıkardıgı degısıklıklere duyurulardan bıle haberlerı olmuyor..net bır uygulama olmamısı sıkıntı yuksek lısansı yaptıktan sonra bbu sıkıntılar cozulmelmzse pcok sorun..

yardım görüşleriniz 30 Eki 2014 09:54 #5

• GunGelisim
  • GunGelisim Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 7
Kardeş hem özelde çalışabilirsin hem de devlete atanabilirsin....

yardım görüşleriniz 30 Eki 2014 10:36 #6

• kdrcalis
  • kdrcalis Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 162
  • Teşekkür Sayısı: 198
  • Başarı: 2
İl yada ilçe milli eğitim müdürlüklerinde görevli bir çok memur zaten mevzuata hakim değiller. Bazılarının ataması yapıldığı için bu uygulamanın doğru olduğunu kabul etmek ileride telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurur. Şayet görev alması uygun diyorsanız bunu bir yazı, yönetmelik vb. şekilde göstermeniz gerek.

540 saatlik eğitim, 160 saatlik sertifika programına alternatif bir uygulama olarak yapıldı ve sadece sınıf öğretmenleri katılabildi. Fakat yüksek lisans için mezun olunan lisans programı şartları farklıdır.

Dolayısı bir değişiklik olmadığı taktirde Rehabilitasyon Merkezlerinde görev yapamazsınız.

Yapabilir diyen arkadaşlar konuya ilişkin yazı, yönetmelik vb. belgeyi paylaşırlarsa sevinirim.

Kolaylıklar..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc
Sayfa oluşturma zamanı: 0.345 saniye
Sistem Kunena Forum