Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Sertifika Kursları Hakkında

Sertifika Kursları Hakkında 09 Kas 2017 14:07 #9

• dengeegitim
  • dengeegitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 109
  • Teşekkür Sayısı: 37
  • Başarı: -1
mart yazan:
Bu kursların özel eğitime zarar verdiğini hepimiz biliyoruz.Bana göre devlet kurumların öğretmen ihtiyacını daha nitelikli bir şekilde karşılama yoluna gitmeli.Bu alanın ihtiyaçlarına göre üniversitelerin alt yapılarını güçlendirmeli.Özel eğitimin kalitesine yakışır kaliteli ve nitelikli personele hepimizin ihityacı var.Hemde ACİL.

Kurumlarımız nitelikli personeli değilde maalesef ucuz personeli düşünüyor kurslarıda en çok onun için istiyor.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Sertifika Kursları Hakkında 09 Kas 2017 17:51 #10

• AliGalipDursen
  • AliGalipDursen Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 343
  • Teşekkür Sayısı: 655
  • Başarı: 16
Sayın tartanç,

Bu kursların en nihayetinde palyatif bir tedbir, bıçak yarasına bir bant olduğunu elbette görüyoruz. Temel sorunumuz alanda çalışacak nitelikli personelin seçim ve eğitiminde kurumların herhangi bir insiyatif hakkı olmaması ve sektöre dayatılan zorunlu eğitimci tanımları. En seçkin ve deneyimli personeli dahi görevlendirseniz eğer 2 seansı zorunlu personel vermemiş ise ödenek tahakkuk edemediğiniz bir sistem var önümüzde. Öte yandan zorunlu personel sıfatını taşıyabilecek yeterli sayıda meslek, branş elemanı da yetişmiyor maalesef. Bu durumda "mış" gibi yapmanın bir şekli olarak "diğer" personelimizi "sertifikalandırıyoruz" :))

Ama daha ötede, daha da temelde sorunlarımız var; özel eğitim diyoruz, ancak tüm engel gruplarında, her yaş ve her kaynaştırma seviyesinde paket 8+4 ya da 10+6 da diyoruz. Böyle şey olur mu? Hani "özel" eğitimdi? Kronolojik olarak "sınıflandırılamayan" bireyleri biz oturup "engelli" kategorisinde kümelendiriyoruz. Oysa her bireye ihtiyacına göre ve her bireye yeterliliğine göre bir BEP yapmamız ve bu bireysel programı gerek olduğu süre ve sıklıkla uygulayabilmemiz lazım. Modül süreleri var... Yıllarca çalışsanız dibini göremeyeceğiniz süreler. Kaldı ki, eğer amaçlara erişilememişse bir kere daha uzayabiliyorlar :) O halde niye varlar? Kimse bunları tartışmıyor bile artık, çünkü alıştık, acaip olan gündelik rutinimiz olduğunda bize normal geliyor ama değil hala anormal..

Telafi diye bir kavramımız var.. Mevzuatı yok, kaydı yok, tahakkuku yok, ama var.. Devamsızlık eğitimde normal bir vakıa, bizde, üstelik engelli ve küçük yaş bireyler söz konusu olduğu halde bir kriminal durum addediliyor. Bunu denetlemek için yakında uzay teknolojileri vb kullanmamız bile istenebilir..

Yani, kısaca, sanki herşey tamam da bir şu kurslar ve düzenleniş şekilleri sorun olsa, mesele değil vallahi vazgeçelim gitsin.. Ama deve, hemde çift hörgüçlüsünden bir deveye benziyoruz, boynumuz eğri, evet, ama vallahi o kadardan da ibaret değil..

Selam ve muhabbetle,
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd, zennisan ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

Sertifika Kursları Hakkında 10 Kas 2017 08:10 #11

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
PEKİ ARKADAŞLAR: YILLARCA TÜM BU VE BUNA BENZER SORUNLARA BİZLER VE İDARE BİRLİKTE NEDEN ÇÖZÜM ÜRETEMİYORUZ ?

Sertifika Kursları Hakkında 10 Kas 2017 08:41 #12

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Muhtemelen kimsenin işine gelmiyor.

Kimse şimdiye kadar yaptıklarım yanlışlar içeriyor deme cesaretini gösteremiyor.

Bilimsellikten uzak uygulamalar ŞİMDİLİK herkesin işine geliyor.Aile ve çocuklar hariç.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozeltercih

Sertifika Kursları Hakkında 10 Kas 2017 10:28 #13

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
Sadece özel sektör için geçerli değil bu sorun gidin herhangi özel eğitim okuluna bir tane alan mezunu varsa 10 tane ücretli öğretmen var
Türkiye genelinde özel devlet ayırmak sızın bu sıkıntı var
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zennisan

Sertifika Kursları Hakkında 10 Kas 2017 11:13 #14

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
TAMAM ŞİMDİYE KADAR BİZ VE İDARE YANLIŞ YAPTIĞIMIZDA ANLAŞALIM. VE OLUMSUZ SÖZ KULLANMADAN 2018 YILI İÇİN TENİ BİR SAYFA AÇALIM.

Sertifika Kursları Hakkında 11 Kas 2017 08:14 #15

• AliGalipDursen
  • AliGalipDursen Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 343
  • Teşekkür Sayısı: 655
  • Başarı: 16
Arkadaşlar,

Özerkder YK bilgilendirmesini aşağıda paylaşıyorum.

Herkese kolaylıklar dilerim.

"Değerli Arkadaşlarımız;

Hiç bir arkadaşımızın veya derneklere üye olmayan kurumların endişe etmesine gerek yoktur.

Derneğimizinde talebiyle üye olma zorunluluğu aranmadan MEBakanlığı uhdesinde Aralık ayı başında muhtemelen Antalya’da 1000 kişilik Uzman Öğretici Sertifika Kursu açılacağı, ihtiyaç duyulması durumunda takip eden aylarda kursların devam edeceği bilgisi alınmıştır.

Saygıyla duyurur hayırlı huzurlu bereketli hafta sonları dileriz.

ÖZERKDER Yönetim Kurulu"
Son Düzenleme: 11 Kas 2017 11:56 yazan AliGalipDursen.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: fahrettin75, mart

Sertifika Kursları Hakkında 11 Kas 2017 15:31 #16

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
40 günlük kurs nedir, tavukları kuluçkaya mı yatırıyorsun?
Son Düzenleme: 11 Kas 2017 15:38 yazan garip. Sebep: imla
Sayfa oluşturma zamanı: 0.313 saniye
Sistem Kunena Forum