Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: SİTEMİZ YENİLENİYOR

SİTEMİZ YENİLENİYOR 24 Ara 2017 23:13 #9

• dengeegitim
  • dengeegitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 109
  • Teşekkür Sayısı: 37
  • Başarı: -1
AliGalipDursen yazan:
Üyelik sistemi gözden geçirilmeli..

Tabii ki kimse istemedikçe kimliğinin gözükür olmaması lazım. Ancak kimi kere hukuki müeyyideler gerektiren hakaret, küfür vb. söz konusu olabilmekte, dolayısıyla karşı tarafın bu yaptırımlara yeltenmesi durumunda savcılıklara sunulabilecek üye kimlik bilgileri temin edilmeli, site yönetimine bu nevi bilgileri sağlamaktan imtina edenler üyelikten düşürülmeli.

Bu tabii ki site yönetimini ağırlaştıran, zorlaştıran bir talep. Ancak sanırım faydası ezasından ziyade olacak olan bir talep aynı zamanda..

Kolaylıklar, iyi çalışmalar..

İnsanlar kimlik fotokopisiyle mi forum sitesine üye olacak B) :)

Ya da E-Devlet uygulamasına entegre edilirse daha iyi olur :)

Gülüyorum kusura bakmayın lütfen. Özel eğitim forum sitesini resmi bir devlet sitesine dönüştürmeye çalıştığınız için. Forum sitelerinde bu söyledikleriniz olmaz.

Olsa olsa en fazla cep telefonu numarasını alıp onay süreci yapabilirsin
Son Düzenleme: 24 Ara 2017 23:17 yazan dengeegitim. Sebep: Ekleme
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

SİTEMİZ YENİLENİYOR 25 Ara 2017 12:01 #10

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın denge eğitim,

Site yönetimi üyelerine düşüncelerini sormuş. Kimi üyeler düşüncelerini açıklamış. Bu düşüncelere katılırsınız,katılmazsınız o sizin bileceğiniz iştir. Ama gülemezsiniz. Çünkü ortada gülünecek bir şey yok.

Ali Galip hocamı şahsen tanırım. Çok da severim. Pek çok fikrine de katılırım.

Ortada gülünecek bir şey yokken kendi kendine gülmek en fazla stresinizi atmaya yarabilir.

Ali Galip Hoca ile aynı düşüncedeyim. Gene gülün.

SİTEMİZ YENİLENİYOR 26 Ara 2017 08:48 #11

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
bence de burası bir forum sitesi. herkes düşüncelerini belirtiyor( olmasa da olsa da ya da olduğunu zannetse de veyahut sırf başkalarına muhalefet olmak için.)

kanaatimce isimlerin gizli kalmasına devam edilmeli. isteyen istediği gibi yazmalı. ama siteye tekrar üye olunurken tc istemeli veya telefon onayı gerekmeli, kurum adı adres bilgileri almalı. bunlar site yönetiminin elinde bulunmalı. en azından önlem olur.

ben şahsen kendi adımı kullanmak istemiyorum. çünkü bulunduğum yerlerde rakiplerim var ve bu insanların hangi konu hakkında ne düşündüğümü bilmelerini istemem.

Örneğin; taramacı ve yan personel hakkında atıp tutuyorum ve bazılarının kurumlara zarar verdiğini bazılarının ise gereksiz olduğunu söylüyorum. ama maalesef ki benim de taramacım var benim de gereksiz personelim var haaa anlattığın kurumlardan farkın yok senin diyebilirsiniz. hayır çarkın içindeyim bu çarkı kendi keyfime göre yönetemem. sadece elimden geldiğince çarkın dürüst işlemesini sağlıyorum. ama düşüncelerim aynı. her şeyin bir zamanı var!

saygılarımla

SİTEMİZ YENİLENİYOR 26 Ara 2017 11:08 #12

• Eriond
  • Eriond Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 205
  • Teşekkür Sayısı: 26
  • Başarı: 0
- Konular belirli ana başlıklar altında toplanmalı.
- Bölüm modaratörleri seçilmeli ve moderatörler konulara müdahale edebilmeli.
- Üyeler arası özel mesaj kısmı oluşturulmalı ve geliştirilmeli.
- Site kurallarına uymayan veya küfür eden üyeler derecesine göre önce belirli sürelerle forumdan uzaklaştırılmalı, tekrarları halinde üyeliği sona ermeli.
- Mobil (cep telefonu, table) cihazlara uyumlu olmalı.

ilk aklıma gelenler bunlar.
Forum sitelerinde gerçek kimlikler olmaz. Gerçek kimlikler bir suç teşkil etmesi veya istenmesi halinde gerekli merciler dışında paylaşılmaz, paylaşılmamalı.
Bu dilden firar eden her söz, yaydan çıkmış ok gibi,
Sözler bazen bir hazine, bazen dermansız bir dert tipi !

SİTEMİZ YENİLENİYOR 26 Ara 2017 11:23 #13

• dengeegitim
  • dengeegitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 109
  • Teşekkür Sayısı: 37
  • Başarı: -1
Eriond yazan:
-
Forum sitelerinde gerçek kimlikler olmaz. Gerçek kimlikler bir suç teşkil etmesi veya istenmesi halinde gerekli merciler dışında paylaşılmaz, paylaşılmamalı.

Bende bunu anlatmaya çalışıyorum. Sanal ortamda bir suç işlendiğinde savcılık ip adresleri gibi teknik bilgilerle suçluya ulaşabiliyor.

Arkadaşımızında söylediği gibi site mobil uyumlu olması gerekli

Yine başka bir arkadaşımız bahsetmiş bulunduğu yerde 10 tane rakib kurum var. Konular hakkında ne düşündüğümü bilmelerini istemiyorum diyor. O yüzden gerçek kimliğimi kullanmam diyor haklı bir gerekçesi olabilir.
Son Düzenleme: 26 Ara 2017 11:29 yazan dengeegitim. Sebep: Ekleme

SİTEMİZ YENİLENİYOR 26 Ara 2017 12:05 #14

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Gizlilik talebine saygı duyarım ama sebebini tam olarak bir türlü anlayamam. Alttaki imzamdan da anlaşılabileceği gibi kimliğin açık olmasının daha etik olacağını düşünürüm. Kişilik haklarına saldırmayıp hakaret etmek niyetinde değilsek niye gizlenelim ki?? Bunları yapmadan da tartışmak mümkün ve zaten gerekli diye düşünüyorum. Saygılar.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, mkirilmaz

SİTEMİZ YENİLENİYOR 27 Ara 2017 13:22 #15

• mkirilmaz
  • mkirilmaz Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Niyet hayır, akıbet hayır.
  • Gönderiler: 122
  • Teşekkür Sayısı: 88
  • Başarı: 1
Sanal dünyanın en büyük handikapı nasıl olsa beni kimse tanımıyor diye aklına gelen her şeyin yazılmasıdır. Sadece bu platform da değil hepsinde geçerli. İnsanların yüz yüze söyleyemeyeceklerini buralardan söyleyebiliyor olması. Bence de herkes gerçek kimliği ile yazmalıdır, söyleyecek sözü olanlar ve söylediklerinin arkasında durabilenler için hiç bir şey fark etmez.
Saygılarımla,
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, ozeltercih
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.300 saniye
Sistem Kunena Forum