Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ram raporu olan öğrenci

ram raporu olan öğrenci 07 Şub 2018 16:37 #1

• muharrem_21
  • muharrem_21 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 152
  • Teşekkür Sayısı: 18
  • Başarı: -1
Ram raporu biten bir öğrencim lise son sınıfta. ekpss alımında kuraya müracat etmek istiyor. ram raporu olan bir öğrenci lise son sınıfta okula gitmezse devamsızlıktan kalabilirmi. çünkü öğrencim sınıfta kalmak istiyor. kuraya katılmak için. sınavda başarısız olacağını düşünüyor.
Son Düzenleme: 07 Şub 2018 16:38 yazan muharrem_21.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ram raporu olan öğrenci 13 Şub 2018 08:51 #2

• muharrem_21
  • muharrem_21 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 152
  • Teşekkür Sayısı: 18
kimsenin bi fikri yok sanırım

ram raporu olan öğrenci 13 Şub 2018 09:08 #3

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sn muharrem bu platformda engelli hakları vb konular gündeme gelmez, yanlış yere sormuşsunuz. bu platformun öncelikleri bellidir: yönetmelik ve boşlukları, ödenek, icmal, zam oranı, müfettişler nerede vs vs vs...
sorunuzu kısaca yanıtlamaya çalışayım:
öğrenciniz lise son sınıf olduğu için bu yıl hem memur alımına hem de ortaokul mezunu olduğu için kuraya katılabilir. bence bu şansını denesin. yani bu yıl kuraya başvurabilir. ancak burada bir handikap var, eğer memur sınavına girerse bundan sonraki yıllarda kuraya katılamaz. izmir'de işe alımlarda ve engelli istihdamında birçok komisyonda görev aldığım için o kardeşimize şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim, umudunu yitirmesin lise mezunu olarak yoluna devam etsin, kura çok zor bir olasılık, yine de bu yıl kura şansını denesin...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: muharrem_21

ram raporu olan öğrenci 13 Şub 2018 11:06 #4

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
Kuranın adı kura onda bile adam kayırma torpil olmadan çok zor tabi bazı şeyleri eleştirirken bunları da unutmamak lazım

ram raporu olan öğrenci 13 Şub 2018 16:33 #5

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
4 yildir ozel egitime gelen ve baslabgicta %70 mental durumda olan ogrencimizi egitim sureclerindeki basarilari sebebiyle %25 engel durumuna kadar getirdik. Bu ogrencimiz su an lise son sinifta ozel alt sinif ogrencisi. Lakin ekpss sinavina hazirladigimiz ve cok umutlu oldugumuz ogrencimiz ekpss sinavi sartlarinda bu sene eklenen %40 ve uzeri engel maddesi yuzunden ekpss sinavina giremiyor. Lise hayati boyunca ozel alt sinifta devam eden ogrencimizin hayatini karartmis olan bu maddenin aslinda rehabilitasyon merkezleelrinin kurulus amacini baltalayan bir durumdur. Aileye git bizi cimere sikayet edin dedim sonuna kadar haklisiniz bu cocugu %40in altina biz dusurduk ve tek suclusu da biziz dedik. Yazik cok yazik simdi bu ogrencimiz tam anlamiyla Rehabilite oldu ama burokrasimin rehabilite olmaya ihtiyaci var maalesef.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

ram raporu olan öğrenci 14 Şub 2018 00:04 #6

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sizgin yazan:
4 yildir ozel egitime gelen ve baslabgicta %70 mental durumda olan ogrencimizi egitim sureclerindeki basarilari sebebiyle %25 engel durumuna kadar getirdik. Bu ogrencimiz su an lise son sinifta ozel alt sinif ogrencisi. Lakin ekpss sinavina hazirladigimiz ve cok umutlu oldugumuz ogrencimiz ekpss sinavi sartlarinda bu sene eklenen %40 ve uzeri engel maddesi yuzunden ekpss sinavina giremiyor. Lise hayati boyunca ozel alt sinifta devam eden ogrencimizin hayatini karartmis olan bu maddenin aslinda rehabilitasyon merkezleelrinin kurulus amacini baltalayan bir durumdur. Aileye git bizi cimere sikayet edin dedim sonuna kadar haklisiniz bu cocugu %40in altina biz dusurduk ve tek suclusu da biziz dedik. Yazik cok yazik simdi bu ogrencimiz tam anlamiyla Rehabilite oldu ama burokrasimin rehabilite olmaya ihtiyaci var maalesef.

sn sizgin, yukarıda anlattığınız tablo şu anda ülkemizde engellilerin içinde bulunduğu durumu çok iyi özetliyor.
neresinden başlayayım?
1-yüzde 70 engel oranı 4 yılda yüzce 25'e gerilemez. yani ağır zihinsel engelli birey haftada 2 seans özel eğitimle 4 yılda hafif düzeyliye dönüşmez. 2 rapordan biri yanlış. bu sağlık kurulu raporlarındaki tutarsızlığa iyi bir örnek.
2- yüzde 25 hafif düzeyde zihinsel geriliği olan lise öğrencisi özel alt sınıfa gitmemeli onun yeri kaynaştırmadır.
3- yüzde 40 sınırı on yıllardır ülkemizde uygulanan engelli haklarından yararlanma sınırıdır. yani engel oranın yüzde 39 ise engelli kabul edilmiyorsun (çok yanlış ve saçma) ve engelli haklarından yararlanamıyorsun. 10 yıl önce değişen (balthazar) skr değerlendirme ölçeği ile yüzde 40 engeli olanların oranı engellilik oranı yüzde 20-25'lere düştü. ülkemizde yüzde 12,28 (kim neresinden uydurduysa) olan engelli nüfusunun genel nüfusa oranı bu değişen kriterlerle yüzde 8'lere düştü.
yani yüzde 40 ve üzeri koşulu on yıllardır var.
4- bu maddenin rehabilitasyon merkezlerinin kuruluş amacını baltalamak gibi bir amacı yoktur. reh. merkezleri için yüzde 20 oran yeterlidir.
bu maddenin amacı devletin engelli bireyler üzerinden tasarruf yapmak istemesinden başka bir şey değildir. olması gereken yüzde 15-20'dir.
5- aile sizi cimere neden şikayet etsin, sizde haftada 2 seansla yüzde 70'leri yüzde 25'lere düşürme becerisi varsa tüm öğrencilerinizin oranının aynı şekilde 4 yılda yüzde 45-50 düşmesi gerekir.hatta 1-2 yılda tüm öğrencilerinizin mezun edilmesi gerekir ki elinizde öğrenci kalmaz, eğer öyleyse birşey demem saygıyla eğilirim. burada şikayet edilmesi ve hak aranması gereken konu sağlık kurulu raporlarındaki tutarsızlık ve devletin yüzde 40 gibi yüksek oranla engelli hakları konusunda sınırlama getirmesidir.
6- bürokrasinin değil sağlık bakanlığı ve milli eğitim bakanlığının bu konuyu daha radikal, bilimsel, insancıl ve hak temelli ele almasıdır...
Son Düzenleme: 14 Şub 2018 00:06 yazan garip. Sebep: imla
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zerwan, sizgin

ram raporu olan öğrenci 15 Şub 2018 11:03 #7

• fztmurat
  • fztmurat Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 85
  • Teşekkür Sayısı: 29
nevsehir'deki devlet hastanesi heyeti,18 yas üstü çocuklara fizik tedavi raporu verilmeyeceğini tarafimiza bildirdi.gerekce olarak mevzuatta 18 yasüstü cocuklara ftr verilir ibaresi yokmus.mevzuat hakkinda bilgisi olan arkadaslar var mi?tesekkurler

ram raporu olan öğrenci 15 Şub 2018 12:19 #8

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
fztmurat yazan:
nevsehir'deki devlet hastanesi heyeti,18 yas üstü çocuklara fizik tedavi raporu verilmeyeceğini tarafimiza bildirdi.gerekce olarak mevzuatta 18 yasüstü cocuklara ftr verilir ibaresi yokmus.mevzuat hakkinda bilgisi olan arkadaslar var mi?tesekkurler

hastanenin böyle bir durumu söz konusu değil. sonuçta siz o çocuğu 'özel eğitim' den mi yoksa 2022 vs. mi soktunuz heyete bilmiyorum. hastane engeli bulunan herkese rapor vermek zorundadır. rehberlik araştırma merkezleri bedep ve diğer destek eğitim programlarına bakmıyorlar bile.

Ram raporu bedensel engelliler destek eğitim programında yazan ve yaş sınırı olmayan tek eğitim programıdır. diğerlerinde ise 0-16 yaş arasında engelliliği tesbit edilmiş olması gerekir ibaresi vardır.

size kısaca şunu söyleyeyim;
benim 69 yaşında bedensel engelli hastam var ve ram raporuna istinaden dersini yazıyorum.

Saygılarımla
Sayfa oluşturma zamanı: 0.275 saniye
Sistem Kunena Forum