Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: kurucu müdür,eğitim personeli

kurucu müdür,eğitim personeli 13 Nis 2018 11:35 #1

• fztmurat
  • fztmurat Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 85
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: -1
nevsehir'deki kurumda hem kurucu müdür olarak hemde fizyoterapist olarak calismaktayim.sözlesme yenilemem geldi ve talepte bulunduk.fakat sözleşmem özel öğretim yönetmeliğinin 31. maddesi 2.fikrasinda yazan kurucu müdür veya temsilci müdür olmadiği sürece kurumda eğitim öğretim ve yönetim işlerine karisamaz dendiginden reddedildi.lakin bu madde 2012 yilindan beri değismedigi halde ve de yönetmelikte kurum müdürü eğitim personeli çalisamaz denmedigi halde bu durum basimiza geldi.simdiye kadar böyle sikinti yoktu.simdi bu sikinti ortaya cikti.derdimi anlatamadim.reddettigini soyledi.böyle basina gelen var mi?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

kurucu müdür,eğitim personeli 13 Nis 2018 11:47 #2

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
(6) (Değişik:RG-5/7/2014-29051) Okullarda görevli yöneticiler haftada 6 saat aylık karşılığı, 6 saat ders saati ücretli olmak üzere toplam 12 saat, diğer kurumlarda görevli yöneticiler ise haftada toplam 12 saat ders okutabilir.

kurucu müdür diye bir vasıf yok.

Kurucu ayrı olarak müdürlük görevi yapıyorsa kurum müdürüdür. kurum müdürü de branşı tutuyorsa haftada 12 saat ders verebilir.

kurucu müdür,eğitim personeli 13 Nis 2018 14:35 #3

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
waramiral yazan:
(6) (Değişik:RG-5/7/2014-29051) Okullarda görevli yöneticiler haftada 6 saat aylık karşılığı, 6 saat ders saati ücretli olmak üzere toplam 12 saat, diğer kurumlarda görevli yöneticiler ise haftada toplam 12 saat ders okutabilir.

kurucu müdür diye bir vasıf yok.

Kurucu ayrı olarak müdürlük görevi yapıyorsa kurum müdürüdür. kurum müdürü de branşı tutuyorsa haftada 12 saat ders verebilir.

Çok eskiden kalma sosyal hizmetler zamanında "Kurucu Müdür" ve "Kurum Müdürü" diye ayrı kavramlar vardı. Kurucu aynı zamanda müdür olunca yine ortalık karışıyordu o musun bu musun diye :) Yalnız yukarıdaki örnekte Kurucu kendisi Müdür başkası ise ve atamayı kendisi değil de müdür talep etmişse sorun olmamalı.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

kurucu müdür,eğitim personeli 19 Nis 2018 08:52 #4

• muharrem_21
  • muharrem_21 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 152
  • Teşekkür Sayısı: 18
zaten cümlenin başında müdürlük görevi bulunmayan kurucu deniyor. eğitim personeli ile ilgili bişey denilmiyor. Dolaysıyla eğitim personeli olarak atanmasında bir sakınca yoktur.

kurucu müdür,eğitim personeli 19 Nis 2018 13:30 #5

• fztmurat
  • fztmurat Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 85
  • Teşekkür Sayısı: 29
hocam il milli egitime derdimizi anlatamadik.bende kurucu müdürün eģitim personeli olarak atandigi anlattim.7 yildir ayni sekilde sözlesme yaptik dedim.cevap olarak bize bu maddeyi yazdi ve reddetti.tekrar yazi yazdim,bakanlik görüşü istedim.cevap olarak kural aciktir.herhangi bir yere sormaya gerek yok deyip reddetti.artik kendimiz bakanlikla görüşecegiz.bakanlikta bu konuyla ilgili kimle görüşebiliriz acaba?

kurucu müdür,eğitim personeli 19 Nis 2018 13:46 #6

• waramiral
  • Platin Uye
konu karmaşık. fakat kurumda kurucu iseniz müdürlük görevini başkası yapıyorsa siz fizyoterapist, özel eğitim öğretmeni veya rehber öğretmen olarak atanabilirsiniz.

fakat şöyle bir durum var ; siz kurucu iken müdürlük görevini de aldınız ise ve fizyoterapist iseniz, en fazla haftada 12 saat derse girebilirsiniz. bu da sizin zorunlu personel olarak sadece müdürlük görevinizi kapsar.

diğer şartlarda ise : siz kurucu +kurum müdürü iseniz ; zorunlu personel olarak sadece kendinize ders yazamazsınız. her birey zorunlu personel olarak tek bir görevi alır.

yönetmelikte geçenleri iyi okuyunuz. mebbis kabul edebilir ama ciddi bir şikayet veya soruşturmaya tabi tutulursanız ve başka zorunlu personel olmadan tek başınıza 2 veya 3 görevi de yapamazsınız. yaptığınız anlaşılırsa veya eski sözleşmede müdür + fizyoterapist olarak 40 saate onay verilmişse bu yönetmeliğe terstir ve cezası çok büyük olur.

kısacası kurucu kurumda tek bir görevde zorunlu personel olabilir. ÖRNEK : müdürse 12 saat derse girebilir (branşı tutuyorsa) yada kurucu + öğretmen olabilir veya fizyoterapist. diğer durumlarda ise yapılan sözleşmeler de geçersizdir onay veren de işlemi yapan da sehvenle kurtulabilir fakat siz ödeneklerin kat be katına maruz kalırsınız.

kurucu müdür,eğitim personeli 19 Nis 2018 15:27 #7

• azad72
  • azad72 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 77
  • Teşekkür Sayısı: 13
şimdi bende aynı konumdayım hem kurucuyum hem sorumlu müdürüm hemide 12 saat karşılığı zihin engelliler sınıf öğretmeniyim bunda ne gibi bir sorun varki

kurucu müdür,eğitim personeli 19 Nis 2018 17:53 #8

• waramiral
  • Platin Uye
azad72 yazan:
şimdi bende aynı konumdayım hem kurucuyum hem sorumlu müdürüm hemide 12 saat karşılığı zihin engelliler sınıf öğretmeniyim bunda ne gibi bir sorun varki

kurumunuzda sizden başka özel eğitim alanı veya zih. eng. sınıf öğretmeni varsa ve zorunlu 2 saati ona yazıyorsanız hiçbir problem yok hocam
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.328 saniye
Sistem Kunena Forum