Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: YENI TORBA YASA %100 ZAM

YENI TORBA YASA %100 ZAM 15 Şub 2015 17:03 #9

• elsoberano
  • elsoberano Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 60
  • Teşekkür Sayısı: 25
  • Başarı: 1
Sayın aligalip dursen ,bir yerlerden fire verilmesi gerekebilir fakat bu durum ilk olarak öğretmen maaşlarını akla getirmemeli .Siz çalışma saatlerini tatilleri vs göz önüne alarak tabi ki devlette çalışan öğretmenden biraz fazla talep edebilirler demişsiniz . ben diyorum ki fazlası değil o kadar olmalı .8 yıldır sektörün içinde olan bir öğretmen olarak durumun farkındayım fazlası kuruma sektöre zarar veriyor ,bu bir gemiyse içinde bizde batıyoruz ama demek değil ki öğretmenin maaşı asgari ücretin biraz üstünde olsun .Ne yazık ki sertifika programının duyulmasıyla bazı kurumlar yine komik rakamlara anlaşma yapmaya ,şartlar dayatmaya başladı .Şu durumda öğretmene hak ettiğini veremeyeceğiniz doğru .En azından kendini geliştirmesini, maddi kaygılardan biraz olsun uzaklaşmasını sağlayacak ücretleri istemek yanlış mı?Eğer eğitimde süreklilik isteniyorsa ki eğitimin olmazsa olmazlarından birisidir, biraz olsun insanları rahat ettirmelisiniz .Aksi taktirde 100.000 değil ,500.000 de yazsanız protokollere hatta ayağına zincir de vursanız o öğretmen ilk fırsatta sizden kurtulmak isteyecektir.Sürekli maddi sıkıntı çeken,akşam evinde yarın ki dersinde nasıl etkinlik yapsam çocuklara nasıl faydalı olsam yerine kpss yi düşünen ,alanla ilgili kaynak araştırmak yerine kpss soru bankalarıyla boğuşan öğretmenden ne gibi fayda bekliyorsunuz?Elinde hesap makinasıyla gezen farklı sektörlerden gelen eğtimle ilgili tek bildiği şey kurum tabelasında ki yazı olan kurum sahipleri bunları pek anlamlı bulmayacaktır.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: AliGalipDursen, kırıkkale

YENI TORBA YASA %100 ZAM 15 Şub 2015 22:30 #10

• telkin
  • telkin Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 69
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 3
Bu sektörün içerisinde bende yer almıştım. Bu kurumların ciddi giderleri olduğunu çok iyi biliyorum. Ancak devlet bu ciddi giderleri maalesef tam olarak bilmiyor. Neden bilmiyor? Çünkü sektör sürekli işliyor her yıl açılan kurum sayısı artarak ilerledi. Devlet kurum sahiplerinin bankaya olan borçlarını araştırmaz. Kurumlar çünkü sürekli artıyor, verilen hizmetin niteliğine bakılmadan niceliğinin yerinde olduğunu devlet gözlemliyor. Çıkartılan yönetmelikler ne olursa olsun bugüne kadar hizmette aksama olmadığını devlet gözlemliyor. Kurumların üzerinde bulunan tüm yüklerin altından kalkabildiği devlet tarafından biliniyor. Ama söylediğim gibi nitelik değil nicelik üzerinden gözlemler kayıt ediliyor.

Kurumlar bugüne kadar bu ücrete bu işi yapamadıklarını yada yapamayacaklarını hiç göstermediler ki! Tabi ki sadece 1 tane kurum bunu gösterse kendini inandırması çok güç olur. Ancak birkaç tane ilimizde bulunan bütün kurumlar hizmeti durdursa biz bu ücrete bu işi yapamıyoruz dese belki ses duyulur. Kurumlar birlik ve beraberlik içinde bu ücretle bu işi yapamadıklarını göstermediği sürece devletin haberi bile olmadan birer birer sessizce kapanacaktır.
Kurumlar eğitim ve öğretim hizmeti veriyor bunun karşılığında giderlerini ve kârını hesaplayarak ücretini belirlemelidir. Peki, hizmetin ücretini ödeyen devlet niye sizin belirlediğiniz ücreti değil de kendi belirlediği ücreti ödüyor? Çünkü kurumlar devletin belirlediği bu ücrete bu işi yaparım diyor. Aslında borçlanarak sıkıntılarla yapıyor bu hizmeti ama söylediğim gibi devlet bunu bilmiyor. Bu işin makul fiyatını belirlemek Türkiye’de ki bütün kurumların birlik ve beraberliği ve alacağı ortak kararlarla gerçekleşebilir. Aldığınız ortak fiyat kararı karşısında devlet bu fiyat olmaz diyemez, bütün bu engellilerin eğitimini birden bire kesemez yada bu kadar engellinin destek eğitimini kendisi veremez.

Bu kurumların giderlerini iyi bilen birisi olarak söylüyorum, bu işin yapılabilmesi ve sektörün damar okuma sonrasında ayakta kalabilmesi için ihtiyacınız olan ücret tutarını tüm kurumlar olarak ortak tepkilerle devlete göstermelisiniz.

Aksi takdirde, Tavşan dağa küser ama dağın haberi olmaz!...
Son Düzenleme: 16 Şub 2015 16:13 yazan telkin. Sebep: Ekleme
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.309 saniye
Sistem Kunena Forum