Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: Olağanüstü Genel Kurul Çağrısı

Olağanüstü Genel Kurul Çağrısı 15 Oca 2015 22:59 #1

• ptmehmet
  • ptmehmet Kullanıcısının Avatarı
  • Administrator
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 261
  • Başarı: 6
Özel Özel Eğitim Kurumları Derneği Olağanüstü GENEL KURUL ÇAĞRISI

Halen 17 ilde uygulananan ve özel hastanelerdeki uygulaması Danıştay tarafından iptal edilmiş olmasına rağmen 1 Nisan 2015 itibariyle 42 ilde daha uygulanacağı bildirilen Kimlik Doğrulama Sistemi'ne karşı dernek sessizliğini korumakta ve sanki durumdan memnun gibi bir hava sezinlenmektedir. Halbuki bu sistemin mevcut yönetmeliklerin bugünkü haliyle uygulanamayacağı belli olmasına ve derneğin daha önceki politikası bu yönde belirlenmiş olmasına rağmen yapılan yeni bir çalışma yoktur, varsa da biz üyelerin bilgisi yoktur.
RAM larla ilgili sıkıntılar artarak devam etmekte ve özel eğitim merkezleri, etüt eğitim merkezleri haline getirilmeye çalışılmakta, kaynaştırmaya devam eden öğrencilere destek eğitim önerilmemekte, Halk Eğitim ve İş Okulu vb. gerekçelerle durumumuz her geçen gün daha kötüye gitmektedir.
Dernek maalesef sektördeki en büyük STK olarak gücünü aksiyona dönüştürememekte, sektörün çıkmaza sürüklenmesine çanak tutmaktadır.
Saymaya kalkarsak dert çok, ancak kısaca:

SORUYORUZ
1. Sektöre, kurumlara seçildiğinizden bugüne kadar yaptığınız olumlu bir katkı var mıdır?
2. Sayın Bakan'ın daha önce sözünü verdiği 5000 öğretmenin Zihinsel Engelliler Sertifika Kursu'na alınması talimatına rağmen kurslar durdurulduğunda ve bir daha açılmadığında ne yaptınız, genel müdür veya TTK, Sayın Bakan'ın üstünde midir?
Yani kurumlar öğretmensizlikten mevcut öğrencilerine bile ders yazamazken siz kurs açtırmayı bile beceremediniz. Kurs açtıramayışınızın sebebi nedir?
3. Derneğin geçtiğimiz Aralık ayında yönetim kurulu toplantısı yapmadığı doğru mudur? Aralık ayı sektörel açıdan en yoğun görüşmelerin ve çalışmaların yapılması gereken ay olmasına rağmen toplantının yapılmayış gerekçesi nedir?
4. Yönetim kurulu toplantılarını sürekli eksik üyelerle yapıldığı doğru mudur? Bazı üyelerin toplantıya katılmayış gerekçesi onların da mevcut yönetimden ümitlerini kestiklerini mi göstermektedir?

ÇÖZÜM
42 ilde daha başlayacak olan Kimlik Doğrulama Sistemi uygulamasından önce 1 Nisan (BU NİSAN BİR ŞAKASI DEĞİL)
gelmeden Mart ayı içinde DERNEK OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU TOPLANMALI ve güçlü bir genel başkan, yönetim seçilerek ivedilikle sorunlar çözülmelidir. Acilen üye olmayan bütün kurumlar Özel Özel Eğitim Kurumları Derneği'ne üyelik başvurusunda bulunmalı, isteyenler olağanüstü genel kurulda yönetime aday olmalı ve görev alarak sektöre katkı sağlamak yoluna gitmelidir.
Kısacası gün ekmeğimize ve itibarımıza sahip çıkma günüdür. Yarın çok geç olabilir.
COŞKU ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI

Mehmet TAN
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ahmetali, teom, tartanc ve bu kullanıcının diğerlerinden 9 teşekkürü var

Olağanüstü Genel Kurul Çağrısı 15 Oca 2015 23:23 #2

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Diğerlerine bir şey diyemem. Ayrıca demem yanlış anlaşılabilir.

Fakat şu tespitiniz çok çok doğru;

''Kısacası gün ekmeğimize ve itibarımıza sahip çıkma günüdür. Yarın çok geç olabilir''
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2, bedirhan

Olağanüstü Genel Kurul Çağrısı 15 Oca 2015 23:50 #3

• Egelim17
  • Egelim17 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 375
  • Teşekkür Sayısı: 197
  • Başarı: 5
Şunu belirteyim yürekli insanlar çıkarda dernek kurarsa ilk üyeniz benim.ve taşın altına elimi değil kafamı koyarım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Olağanüstü Genel Kurul Çağrısı 16 Oca 2015 00:03 #4

• teom
  • teom Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 2
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 0
EVETTT DURUMUN BU NOKTAYA GELECEĞİ ÇOK ÖNCEDEN ZATEN BELLİ İDİ.BİRİLERİNİN DİLLENDİRMESİ GEREKİYORDU O DA OLDU. ARTIK BU SAATTEN SONRA İŞİNDE CİDDİ PLAN YAPABİLEN AKLI BAŞINDA İLERİYİ GÖREN BİRİ OLMALI.NE DİYİM HAYIRLISI
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sizgin

Olağanüstü Genel Kurul Çağrısı 16 Oca 2015 04:06 #5

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
Genel kurul çağrısı makul ve anlaşılır ama zaten olağan genel kurul yokmu yakın tarihte? Yeni yönetim oluşması ve kararlı bir yönetimin gelme yerinde bir talep,yalnız damar okuma ilk geldiği 3 yıl önce sizde yönetimde değilmiydiniz? Birşeyleri karıştırmak için söylemiyorum bugün kü yönetim bir önceki yönetimin devamı niteliğinde olduğunu düşünüyorum ...ayrıca dernek başkanının ankarada olma zorundaligi ise bir başka sıkıntılı konu...umarım hayırlısı olur..

Olağanüstü Genel Kurul Çağrısı 16 Oca 2015 07:47 #6

• serhatkul
  • serhatkul Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 183
  • Teşekkür Sayısı: 41
  • Başarı: 2
Öncelikle dernek başkanlarını tanımam sadece birine üyeyim ama zaman zaman iki dernek başkanı ile telefonda görüştüm. Arkadaşların dediklerinde doğruları vardır yanlışları vardır tamam onu anlarım ama ben dahil Anlamadığım kurumlar bireysel olarak ne Yaptılar mahkemeye başvurdular netice olarak bakan müsteşar bir bölgenin insanı kapıcı dahi olsa kendi memleketlisi olan birini derdini söyledimi. Bildiğim kadarı ile Sn tatvanpozitif Sn şimşeğe bir dosya sundu bunun haricinde en azından ben okumadım.
Sen bir veline mahkemeye verdirme hepsinden vazgeçtim bimere bakana yazdık mı. Hayır eee ne olacak peki sadece dernekler ile bu iş olmaz , olur topntılarda 1000 kişi olsun o zaman ses gelir ama sen 80 kişi yi zor getirirsen , kurumlar olarak üşenir Ankara gitmez aidatları yatırmazsan veya BIRILERI nasıl olup yapar dersen ... Olmaz dostlar
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Kalemdar, gulumse, songulmavi ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

Olağanüstü Genel Kurul Çağrısı 16 Oca 2015 10:08 #7

• odabasemre
  • odabasemre Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 25
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: -1
merhabalar uzun zamandır siteyi takip ediyorum çok fazla bilgi kirliliği var

Olağanüstü Genel Kurul Çağrısı 16 Oca 2015 10:11 #8

• odabasemre
  • odabasemre Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 25
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: -1
Ben Gümüşhane'den yazıyorum bizde Nisanda başlayacağız. Onunla ilgili olarak hazırlık yapmak için daha önce sisteme geçiş yapan Erzincan'da rehabilitasyon merkezini ziyaret ettik. Söylenen tek şey vede gözlemlerim söylendiği kadar sorun ama siz çocukları almıyorda fatura ediyorsanız bütün poyanız ilk ay ortaya çıkıyor ikinci ay zaten soruşturma açılıyor.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.251 saniye
Sistem Kunena Forum