Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: TEŞEKKÜRLER

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 17:07 #33

• aksona
  • aksona Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 16
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: 1
süreçte emeği geçen değerli dernek yönetimine teşekkür ederim..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 17:10 #34

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
sayın ali galip hocama ve barış beye katılmama rağmen, şu noktada ayrışıyorum,evet daha fazla derneğin bir çok yararı olabilir, ama tek dernek tek yönetim altında bölgesel temsilcilikler, güçlü ekonomi ( aidatlar en az 300 tl ) daha faydalı olacağı kanaatindeyim, ayda 300 bin tl girdisi olan bir derneğin lobiside güçlü olur, hukuksal danışmanıda güçlü olur, yerel ayaklarıda güçlü olur, aralık ayında tadığınız velikler varsa lobi yapılsın zamlar için deniliyor 50 tl aidat la ne lobisi allah için, insanlar bindiğin arabaya , hukuksal olarak kimle çalıştığına , danışmanlarının kim olduğuna bakıyor, düşünsenize yüksel hocadan 5 tane faruk beyde 4 tane olsa sizce daha güçlü olmaz mı ? ben derneğin birleşmesini bu yüzden istiyorum....merkezde güçlü yerel unsurlarına ve tabanına hakim bir dernek hayalim...İstanbul örgütlenmeside bu hayalin bir ürünü...darısı güneydoğu , akdeniz, ve ege örgütlerinin başına...

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 17:10 #35

• anestezi
  • anestezi Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • DENEYİMLİ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON
  • Gönderiler: 198
  • Teşekkür Sayısı: 81
Arkadaşlar biraz önce bağlı bulunduğum ilin Rehberlik Araştırma Merkezinde bulundum. oradaki söylemlerde Milli Eğitim Bakanlığının bu işten vazgeçmeyeceği yönünde ''BÖYLE BİR DAVANIN OLMADIĞI VEYA BÖYLE BİR KARARIN BULUNMADIĞI YİNE SİSTEMİN DEVAMININ YAPILMASI GEREKTİĞİNİ BAKANLIKLA YAPTIKLARI GÖRÜŞMEDE (görüşen kişi ne hikmetse belli değil) REHBERLİK SÜRECİN ESKİ YÖNÜYLE SKDS İLE İLĞİLİ İŞ VE İŞLERMLERİ YAPMASI YÖNÜNDE FISILTILAR OLUŞMUŞ ŞEKİLDE' 'Kısaca arkadaşlar şunu gözlemliyorum, hadi Başkent Güvenlik Yapacağı karı kale alarak cihazların satımına veya kurumuna devam ediyor peki bu neyin zihniyeti ve kibiriyetidirki devletin bağlı olduğu kurumlar olarak hep dışlanmaktayız? İnanın işin içinde olmakla işi ayağa getirmek arasında çok farklılıklar var bu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri Türkiye de buna başlı başına bir örnektir. Devletteki görevli bile görev icabı gideceği yere Yolluk adı altında ödeme alırken bizler o çocukların ve ailelerinin bütün sıkıntılarına adete nüfus ederek alın terimizle emeğimizin karşılığını almayı bırakın hep itilerek kakılarak hizmet sunmayı göze almışız. Hastane ayrı bir dert Ram süreci ayrı bir dert...vs.Bir çok sıkıntıyı görmezden gelen ve bu engelli bireyleri sunulan (tabi kurumların) hizmetlerden mahrum bırakan zihniyete karşıyım. Amaç denetimse buyurun, Amaç eğitimse lütfen yine buyurum lakin amaç kurumların kapatılması ise hiç zahmet etmeyin ne eğitim veren camiayı nede eğitim gören bireyleri kullanalım..Bir yazı ile herkesin ipi elinizde. Saygılarımla.
ÖZEL DENEYİMLİ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mkirilmaz, cemkilinc

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 17:19 #36

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
bakanlıktaki çaycıyla görüşmüşler galiba. zihniyete bak. neyse bekleyelim görelim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: anestezi

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 17:26 #37

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Değerli arkadaşlarım,

Bence bu tartışma işlevsel değil. Derneklerin evliliği, birlikteli falan gibi konular derneklerin kendi aralarında yürüteceği, tartışacağı konulardır. Bu tür şeylere dernek üyeleri ve yönetim kurulu karar verir.

Kişisel olarak böyle bir birlikteliği gerekli duymadığımı belirttim. Ancak bunun anlamı dernekler kafasına göre takılsın değil elbette... Çoğunuza yansımasa da, 2 derneğimiz arasında bir diyalog mevcuttur. Birlikte yapılan girişimler mevcuttur. Bunun yanısıra, iletişim kurulan başka STK'lar da mevcuttur. Bazı hukuki girişimlerin bu derneklerin de işbirliği ile yapılması planlanan, düşünülen konular arasındadır.

Yani herkesten kafasına göre ayrı sesler çıkacak diye bir şey yok. Önemli olan, derneklerin bir uyum, eşgüdüm içerisinde hareket etmesi. Bu da iyi kötü sağlanıyor zaten.

Tribün örneğine dönersek, amigolar aynı sloganı attırırsa, tüm seyircilerin sesi birlikte çıkar. :)

anestezi arkadaşım,

Bakanlıktan kim kiminle görüşmüş bilmiyorum ama bilgi veren kişinin süreçten haberdar olmadığı belli...

Bu tür hassas dönemlerde söylentileri dikkate almamak lazım. Bizler bilgi sahibi oldukça en doğru bilgileri zaten sizlere yansıtmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar aslı astarı olmayan veya kaynağı belirsiz söylentiler şeklindeki hiç bir şeyi dile getirmediğimi buradaki pek çok kişi bilir.

Bakanlığımız da durumdan bilgi sahibidir. Bir karar aldıklarında hep birlikte öğreneceğiz.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 18 Mar 2015 17:30 yazan barisltd.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 17:33 #38

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın barış,

Gençlik dönemlerinde amigoydum. İnanınız öyle olmuyor :)

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 17:58 #39

• sefkat
  • sefkat Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: -1
Biz bakanlıkla görüştük cihaz kurulumuna geldiler kurduralim mi yoksa Danıştayın YD kararına bakarak bekleyelim mi dedik. Onlarada Danıştayın kararından haberlerinin olduğu YD kararının uygulaması belki gecikebileceginden dolayı madur olmamak için cihazı kurdurmanin daha dogru olduğunu söylediler. Kısacası bakanlık biliyor fakat uygulaması davanın tebliğinden sonra başlanacağı için dernek avukatlarının biran önce meb na elden teslim edip Nisan'dan önce bakanlığın karar alması sağlanmalı yoksa cihazları tüm s attıktan sonra uygulayabilirler.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: anestezi

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 18:10 #40

• gulumse
  • gulumse Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 241
  • Teşekkür Sayısı: 146
iki dernek daha önceden birleşmişti

ama ayrıldılar

ayrılma sebebi bildiğim kadarıyla ciddi şekilde mantalite farkından kaynaklandı

tekrar bir birliktelik olmasını şahsen ben düşünemiyorum

3. 4. 5. .. dernek olmalı.. niye bire düşelim:)

bence yapılması gereken GÜNDER gibi her ilde yerel dernekler kurulmalı ve bu dernekler genel amaçlı derneklerle işbirliği halinde olmalı

hatay ili olarak yerel dernek kurmanın ilk adımını attık

hayırlı olsun
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, mkirilmaz, egemenege
Sayfa oluşturma zamanı: 0.311 saniye
Sistem Kunena Forum