Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 13 Haz 2016 13:21 #105

• mutlucan
  • mutlucan Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 5
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: 0
Kanun teklifinin Tasarıdan Çıkarılması ile ilgili TBMM MEB Komisyon üyeleri ve Fax numaraları alttaki linkte mevcutur

komisyon.t...pKomKod=16

www.ozerkd.../makaleler

linkinde ailelerimize imzalatarak gönderilebilecek yazı örnekleri indirilerek fax lanabilir
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 13 Haz 2016 13:50 #106

• EMREYAVUZHAN
  • EMREYAVUZHAN Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 71
  • Teşekkür Sayısı: 15
  • Başarı: 1
arkadaşlar hepimiz aynı matbu dilekçeyi göndermesek, herkes kendince neden damar okumanın olmaması gerektiğini anlatan bir dilekçe yazsa daha iyi olmaz mı?

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 13 Haz 2016 15:08 #107

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Farketmez garibim ben 40 öğrenciylede kalitemden ödün vermeden para kazanırım gerekirse ,senin patron düşünsün. Burda sertifika,eğitim kalitesi , kul Hakkı diye zırlayan ama iş devlet okullarına gelince sesi çıkmayan iki yüzlülere anlat sen bunları.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zaman, ozal24

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 13 Haz 2016 15:18 #108

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
ARKADAŞLAR BU ÇALIŞMA ÇOK ÖNEMLİ.GEREKLİ DUYARLILIĞI DERHAL GÖSTERELİM LÜTFEN.

Sayın mutlucan ın paylaşımında bulunan linklere faks ve mail gönderelim.Ailelerimize gerekli bilgilendirmeler yaparak bu çalışmaya hepimiz lütfen katılalım.Dilekçeler gönderelim.

HAYDİ...

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 13 Haz 2016 15:22 #109

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
ENGELLİ AİLELERİ PLATFORMU

Milli Eğitim, Kültür, Genlik ve Spor Komisyonu gündeminde bulunan “Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” nın 10. Maddesi “652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 43. Maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.
"(3) Engelli bireylerin özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine veya birimlerine kayıt ve kabul işlemleri ile engelli birey ve eğitim personelinin ders devam takibi, 1/11/2016 tarihinden itibaren biyometrik kimlik doğrulama sistemi ile yapılır. Kimlik doğrulaması mümkün olmayan engelli bireylerin kimlik doğrulama usulü ile kimlik doğrulama sistemine ilişkin diğer usul ve esaslar yönetmelikle belirlenir."

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf TEKİN’in komisyon konuşmalarından aşağıdaki örnekler biz engelli ailelerini derinden yaralamış ve üzmüştür.
“…biz bu konuyu ilgili akademisyenlerle, bilişim sektöründen olan arkadaşlarla ve bu kurslardan yararlanan öğrencilerin haklarını savunan sivil toplum örgütleriyle konuştuk. En makul ve verilebilecek en az zararla -zararı yoktur demiyoruz kuşkusuz, biraz önce cümleye başlarken söylemiştim, hassas bir kitle, mutlaka rahatsız oluyorlar ama- bunların devamlarının kontrol edilebildiği mekanizmanın bu olduğu bize söylendi uzmanlar tarafından. Bizde böyle bir mekanizma zaten kurulmuş. Bu, hâlihazırda yürüyen uygulamaya yasal dayanak teşkil etmiş olacak buradaki küçük değişiklik.”
“Haklısınız, çok haklısınız ama bir şekilde, gelip gelmediklerini kontrol etmek gerekiyor. Ben tekrar katılıyorum yani verebileceğimiz en az duygusal hasar neyse onu temin etmek gerekir.”
Zira engelli çocuklarımıza bir zararın olduğunu kendiside kabul etmiş fakat nedense engelli gerçeğiyle bağdaşmayan bu sistemde ısrarcı olmuştur. Engelli aileleri olarak Sayın Müsteşar Yusuf TEKİN’ in bu yaklaşımını anlamakta güçlük çekiyoruz.

Kimlik doğrulama cihazlarına çocuklarımızı damar okutmaya zorlamak; özellikle orta ve ağır zihinsel yetersizliği ve otizmli çocuklarımızda EPİLEPTİK NÖBETLERİ tetiklemekte ve seanslarımız verimsiz geçmektedir.

Bağışıklık sistemi oldukça zayıf olan çocuklarımıza, günde ortalama 150-200 el değen hijyenik olmayan damar okuma cihazlarından bulaşabilecek hastalıklardan aileler olarak endişeliyiz.

Sağlık Bakanlığı’ndaki benzer damar tanıma uygulamasından 0-12 yaş, CP’li ve Otizmli vb. çocuklarımız muaf tutulurken, bu sistemle neden engelli çocuklarımıza ve biz ailelere eziyet yapılmak isteniyor.

Engelli birey gerçeğine tamamen aykırı bu maddeyi ENGELLİ AİLELERİ olarak istemiyoruz. Tasarıdan acilen çıkarılması umuduyla;
Gereğinin yapılmasını arz ederiz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, mehmetcan

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 13 Haz 2016 15:41 #110

• mutlucan
  • mutlucan Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 5
  • Teşekkür Sayısı: 5
Engelli Aileleri Platformundan Meb kanun Tasarısına Tepkiler Çığ Gibi

www.ozerkd...ig_Gibi/76

Haber Sayfasının altında Facebook paylaşım butonundan paylaşım yapılabilir
Son Düzenleme: 13 Haz 2016 15:43 yazan mutlucan.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mehmetcan

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 14 Haz 2016 09:24 #111

• egeefe
  • egeefe Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 68
  • Teşekkür Sayısı: 13
elimizden gelenin fazlasıyla kurum olarak bu konu hakkında çalışmalar yapıyoruz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, mehmetcan

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 14 Haz 2016 13:31 #112

• mehmetcan
  • mehmetcan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 141
  • Teşekkür Sayısı: 36
bence bu konuyu medyaya taşımalıyız
Sayfa oluşturma zamanı: 0.381 saniye
Sistem Kunena Forum