Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 10 Haz 2016 10:56 #97

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Bu sistem gerçekten bu hali ile uygulanabilir mi?

Bu sistem alternatif sistemlerden, daha pahalı değil mi?

Bu sistemden en büyük zararı aileler görmeyecek mi?

Gerçekten alt yapı hazır mı?

Acaba kimin değirmenine su taşınacak ?

Bu sistemin bir sürü nedenden dolayı, temelde uygulanabilrliği yok. Bunu anlatmaya çalışanlar ise,kimi zaman bürokratlar,kimi zaman veliler kimi zaman ise bir şekilde sektör içinde olan kişiler tarafından suçlanmaktadır.

Temelde en büyük zararı çocuklarımız ve ailelerimiz görecek. Kurumlar bir şekilde genel olarak bu sisteme uymaya çalışacaklar.(Değişik nedenlerle kapanmalar bekliyorum)

Çocuklarımız için kurumların yapmış olduğu bir sürü çok önemli çalışmalar askıya alınacak. Özellikle büyük şehirlerde ki kurumlar servis ücreti almaya çalışacaklar.Seanslar imkan dahilinde ise tek güne toplanmaya çalışılacak...

Özellikle İstanbul,Ankara,İzmir,Bursa,Antalya vb. şehirlerede bu uygulama başlayınca,ailelerden oluşacak büyük tepkiler sebebi ile bu sistemin bir,iki yıl içinde kalkacağını veya başka bir sistemin konulacağını düşünüyorum.

Bu yüzden bu sistemi şimdiden ailelere anlatmalı ve tepkilerini doğru yerlere kanalize etmelerini sağlamalıyız.

Gerçi bu sistemden sonra kendi işi olan eğitim dışında işlerle uğraşanları görmek lazım.Ne yapacaklar?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ahmetali, nevinmudur, mutluluk

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 10 Haz 2016 13:33 #98

• mehmetcan
  • mehmetcan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 141
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: 0
sn tartanç keşke bu sistemdeki insanların hepsi sizin gibi olsa hiçbir problem kalmazdı Allahtan tek dileğim insanlara özellikle bizim rehabilitasyon sektörüne akıl fikir vermesi saygılarımla
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, kurs2, mutluluk

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 11 Haz 2016 12:29 #99

• ciga78
  • ciga78 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 113
  • Teşekkür Sayısı: 188
  • Başarı: 5
Bugün inşallah Komisyon Başkanvekili Karabük Milletvekili Sayın Burhanettin Uysal'a Kimlik okuma sistemi ile ilgili okulumuzda çekilen videoları izleteceğim...Nasıl bir sistem getirilmeye çalışıldığını inşallah fark ederler...Ha niyet cihaz satmaksa başka işlerse de yapacak birşeyimiz yok....Saygılar...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, tartanc, kurs2 ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 12 Haz 2016 00:14 #100

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
kaynaştırma öğrencilerinin kendi okullarında destek eğitimi almaları için yapılan hazırlıklardan sonuncusu:
İlgi: 27.04.2016 tarihli ve 54547810-903.07-E.4729872 sayıllı yazımız

Kurumlarımızdaki öğretmen sayısının yetersizliği durumunda; özel eğitim okullarında, özel eğitim sınıflarında, hastane sınıflarında ve evde eğitim hizmetleri kapsamındaki öğretmen ihtiyacı, norm fazlası öğretmenlerin ve/veya ücretli öğretmenlerin görevlendirilmesi yoluyla karşılanabilmektedir. Bu kapsamda görevlendirilecek olan ya da ilerleyen zamanlarda görev almayı düşünen norm fazlası veya ücretli öğretmenlerin, özel eğitim alanındaki farkındalıklarını, bilgi, beceri ve yeterliliklerini arttırmak, eğitim öğretim yılı boyunca karşılaştıkları sorunlarda ihtiyaç duydukları desteği sağlamak amacıyla eğitim verilmesi planlanmaktadır. Bu eğitimi alan öğretmenler öncelikli olarak yukarıda anılan okullarda görevlendirileceklerdir. Planlanan eğitim iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir. Eğitimin birinci aşaması teorik eğitim olarak verilecek ikinci aşaması ise okul ve sınıflarda işbaşında eğitim şeklinde olacaktır. Teorik eğitim 80 saat süreli olup, eğitim sayısı öğretmen ihtiyaçları doğrultusunda iller tarafından belirlenecektir. Bu kapsamda eğitim verecek eğiticilerin öncelikle ilgi onay kapsamında eğitim alan öğretmenlerimizden olmak üzere daha önce bütünleştirme veya özel eğitim uygulamaları eğitici eğitimine katılmış öğretmenlerimiz arasından görevlendirilmesi gerekmektedir. Görevlendirilen eğitimcilerimiz 80 saatlik teorik eğitimin yanı sıra okullara yapacakları düzenli ziyaretlerde öğretmenlerin karşılaştıkları sorunları çözmek amacı ile iş başında uygulamalı olarak bireysel destek ve eğitim faaliyetleri yürüteceklerdir. Teorik ve iş başında eğitim koordinasyonu özel eğitimden sorumlu il milli eğitim müdür yardımcısı/şube müdürü tarafından sağlanacaktır. Özel eğitim okullarında, özel eğitim sınıflarında, hastane sınıflarında ve evde eğitim hizmetleri kapsamında görev almak isteyen öğretmenlere, gönüllülük ilkesi çerçevesinde, eğitim öğretimi aksatmadan, öncelikle seminer dönemleri tercih edilerek, ekte sunulan program doğrultusunda 80 saatlik eğitim verilmesi; teorik eğitimin tamamlanması sonrasında, yapılacak planlama doğrultusunda öğretmenlere işbaşı eğitim desteğinin sağlanması gerekmektedir. Bu kapsamda okullarda gerekli duyurunun yapılması, başvuruların alınması ve eğitim planlamasının yapılması hususunda gereğini rica ederim.

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 12 Haz 2016 15:05 #101

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Bunun bahsettiğiniz konu ile alakası yok. Şu an işi özel eğitim olan devlet okullarında bile yeterli alan mezunu yok sırf bulunduğun ilçede ki iş okulunda 10 alan mezunu 30 ders ücretli ne mezunu oldukları belli olmayan kişiler çalışıyor .bu haliyle hükümetin işine geliyor bir alan mezunu maliyetine 3 kişi çalıştırıyor. İlk paragrafta zaten hangi okullardan bahsedildiği yazılmış. Kaynaştırma öğrencilerinin kendi okullarında eğitim alması için şu an bir hazırlığa ihtiyaç yok istenildiği zaman bu uygulamaya geçebilirler .
Son Düzenleme: 12 Haz 2016 15:06 yazan cemkilinc.

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 13 Haz 2016 00:16 #102

• garip
  • Platin Uye
yukarıdaki yazıda belirtilen özel eğitim sınıfları aynı zamanda destek eğitim sınıflarını da kapsamaktadır. kursa başvuran öğretmenlere verilen bilgi zaten bu yönde, yani kurs bitiminde kendi okulunuzdaki kaynaştırma öğrencilerine destek eğitimi vereceksiniz şeklinde.
cemkılınç senin bu iyimserliğini görünce aklıma hep şu boksör hikayesi geliyor. hani boksör en sonunda antrenörüne isyan ediyor ya: "öyleyse beni kim dövüyor?" diye...

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 13 Haz 2016 11:19 #103

• zaman
  • zaman Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 73
  • Teşekkür Sayısı: 14
  • Başarı: 1
#sayın Garip bu bahsettiğiniz konu zorunlu mu olacak peki yani her kaynaştırma öğrencisi zorunlu olarak kendi okulundan mı destek eğitim alacak...
bu konuda, yerleştirme ve yönlendirmeyi RAM lar mı yapacak yoksa okul bünyesinde kurulan rehberlik ve danışma hizmetleri kurulu mu belirleyecek.

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 13 Haz 2016 13:06 #104

• garip
  • Platin Uye
ram md.leriyle yapılan toplantıda temmuz 2015'te yayımlanan genelge doğrultusunda tüm iöo destek eğitim sınıflarını oluşturacaklar ve ram'a gelen kaynaştırma öğrencisinin okulunda destek eğt. sınıfı/odası varsa özel eğt. raporu yenilenmeyecek ve kendi okulunda destek eğitimi alacak.
var mı itirazı olan???
Sayfa oluşturma zamanı: 0.224 saniye
Sistem Kunena Forum