Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: DAMAR OKUMA 1 YIL ERTELENDİ

DAMAR OKUMA 1 YIL ERTELENDİ 30 May 2014 10:52 #25

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
yetmez ama evet durumu çok iyi özetleyen bir yaklaşım , u süreçte derneklerin ortak hareket etmesi bu adımlarda etkili olduğu kaatindeyim,bir başka hussusta hala 1000 üzerinde derneğe üye olmyan kurumun bulunması , merak ediyorum neyi bekliyorsunuz,bence bunu bir adım bir kazanım olarak görüp hemn şimdi herkesin bir adım atıp derneğe üyeğe olması gerektiği kanısındayım, hangi dernek olursa olsun fark etmez....ve tekrardan dernek çalışanlarana teşekkürediyorum...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

DAMAR OKUMA 1 YIL ERTELENDİ 30 May 2014 11:42 #26

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
meb'in eline, yüzüne , gözüne bulaştırdığı bu damar okuma olayında son gelişme üzerine sevinenlere tarihteki "pirus zaferi"ni anımsatmak isterim.
PİRUS ZAFERİ:
Pirus zaferi, yıkıcı büyüklükte kayıplar pahasına kazanılan bir zafer. Kazanan tarafın başka bir zafer kazanamayacak kadar fazla yıprandığı imasını taşır.
MÖ 280 ve MÖ 279 yıllarında Grek kolonisi Tarentum Kralı Pirus Roma'ya saldırır ve ne pahasına olursa olsun savaşı kazanmak için her şeyini feda eder. Sonunda Pirus, savaşı kazanır; ancak 50 filin desteklediği ordusunun tamamını kaybeder. Savaşı kazanmıştır, ama yanında koskoca ordudan arta kalan üç-beş sefilden fazlası kalmamıştır. Pirus’un bu zaferin ardından “Tanrım, bir daha böyle bir zafer verme” dediği söylenir. Pirus Zaferi aslında yenilmeye mahkûm galibiyetleri anlatmak için kullanılır. Bu olaya atfen, benzer şekilde kazanılan savaşlara Pirus zaferi denir

DAMAR OKUMA 1 YIL ERTELENDİ 30 May 2014 14:40 #27

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Burada Pirus (eline yüzüne bulaştırdığı tespiti üzerine söylüyorum) durumu idare etmeyi başardığı savıyla sevinen MEB mi, yoksa sıkıntılarının görülmeye ve adım atılmaya başlandığı savıyla sevinen sektör mü?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse

DAMAR OKUMA 1 YIL ERTELENDİ 05 Haz 2014 21:53 #28

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
sn. özel tercih gördün mü pirus zaferinin sonucunu?

DAMAR OKUMA 1 YIL ERTELENDİ 06 Haz 2014 11:01 #29

• seval1903
  • seval1903 Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 22
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
Eeee ne olacak simdi pilot bölgeler nereler....
Son Düzenleme: 06 Haz 2014 11:29 yazan seval1903.

DAMAR OKUMA 1 YIL ERTELENDİ 06 Haz 2014 12:02 #30

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Seval Hnm; insanların saçmalama özgürlüğünün bir yerde bitmesi gerektiğine inanıyorum.Lütfen başka bir yerde saçmalayın.Veya bir zahmet linke bakın.

Bu sektör işte bu durumda....
Sayfa oluşturma zamanı: 0.307 saniye
Sistem Kunena Forum