Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: DAMAR OKUMA 1 YIL ERTELENDİ

DAMAR OKUMA 1 YIL ERTELENDİ 28 May 2014 12:22 #1

• cece
  • cece Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
Site Yönetiminden veya damar okuma erteleme tarihini bilen arkadaşlardan cevap bekliyoruz.
Son Düzenleme: 29 May 2014 09:37 yazan seltan.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

DAMAR OKUMA ERTELEME TARİHİ 28 May 2014 13:05 #2

• ahmetali
  • ahmetali Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 77
  • Teşekkür Sayısı: 35
  • Başarı: 2
Duyum alan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa memnun oluruz

DAMAR OKUMA ERTELEME TARİHİ 28 May 2014 21:51 #3

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
bugün ankara'da meb nabi avcı'nın da tam gün katıldığı yeni yönetmelik taslağı çalıştayı vardı ama özel eğt. kur. dernekleri yoktu. damar okumanın ertelenmesi falan konuşulmadı. bilgilerinize...

DAMAR OKUMA ERTELEME TARİHİ 29 May 2014 00:26 #4

• serkan05
  • serkan05 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 169
  • Teşekkür Sayısı: 73
DAMAR OKUMA 1 YIL DAHA YANİ 18.05.2015 TARİHİNE KADAR ERTELENDİ.RESMİ GAZETEDE YAYIMLANAN DEĞİŞİKLİĞE GÖREDE AYLIK 3 HAFTAYA YAYILABİLECEK..HAYIRLISI OLSUN.ZAMAN KAZANDIK..

DAMAR OKUMA ERTELEME TARİHİ 29 May 2014 00:33 #5

• duruden
  • duruden Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 12
29 Mayıs 2014 PERŞEMBE
Resmî Gazete
Sayı : 29014

YÖNETMELİK

Millî Eğitim Bakanlığından:

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI

YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA

DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 18/5/2012 tarihli ve 28296 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 3 üncü maddesinin birinci fıkrasına aşağıdaki (r) bendi eklenmiştir.

“r) e-Okul: Okullarda eğitim, öğretim ve öğrenci ile ilgili iş ve işlemlerin elektronik ortamda yürütüldüğü ve bilgilerin muhafaza edildiği sistemi,”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 24 üncü maddesinin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(3) Engelli bireylere rehberlik araştırma merkezlerince düzenlenen özel eğitim değerlendirme kurulu raporu doğrultusunda, bireysel ve grup eğitiminin önerilmesi hâlinde bir günde en fazla iki ders saati bireysel ve bir ders saati grup eğitimi verilir. Raporda sadece bireysel eğitim ya da grup eğitimi önerilmesi halinde bir günde en fazla iki ders saati bireysel ya da grup eğitimi verilir. Ders eğitim saatleri bir ay esas alınarak en az üç haftaya dengeli olarak dağıtılır. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında yapılacak dersler, her ay için iki haftaya dengeli dağıtılarak verilebilir.”

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 27 nci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“MADDE 27 – (1) Kurumlar Genel Müdürlük, maarif müfettişleri tarafından denetime tabi tutulur. Maarif müfettişlerince kurumlar yılda en az bir defa denetlenir.”

MADDE 4 – Aynı Yönetmeliğin 29 uncu maddesinin birinci fıkrasının (g) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“g) Zorunlu eğitim çağındaki engelli bireyin e-okul’da kayıtlı olması,”

MADDE 5 – Aynı Yönetmeliğin 34 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan “iki yıl” ibaresi “üç yıl” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 6 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 7 – Bu Yönetmelik hükümlerini Millî Eğitim Bakanı yürütür.

Yönetmeliğin Yayımlandığı Resmî Gazete'nin

Tarihi

Sayısı

18/5/2012

28296

Yönetmelikte Değişiklik Yapan Yönetmeliklerin Yayımlandığı Resmî Gazete'nin

Tarihi

Sayısı

1-

4/12/2012

28487

2-

24/5/2013

28656

DAMAR OKUMA ERTELEME TARİHİ 29 May 2014 00:44 #6

• duruden
  • duruden Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 12
1. damar okuma 1 yıl ertelendi
2.okulkaydı e okula kayıtlı olması yeterli olacak.
3. yaz aylarında 2 haftaya devam . diğer aylarda 3 haftaya dengeli dağalım olabilir .

DAMAR OKUMA ERTELEME TARİHİ 29 May 2014 00:47 #7

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Yetmez ama evet...
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

DAMAR OKUMA ERTELEME TARİHİ 29 May 2014 06:21 #8

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
24 MADDE 3- (Değişik ibare:RG-24/5/2013-28656) engelli bireylere rehberlik araştırma merkezlerince düzenlenen özel eğitim değerlendirme kurulu raporu doğrultusunda, bireysel ve
grup eğitiminin önerilmesi hâlinde bir günde en fazla iki ders saati bireysel ve bir ders saati grup eğitimi verilir. Raporda sadece bireysel eğitim ya da grup eğitimi önerilmesi halinde bir günde en fazla iki ders saati bireysel ya da grup eğitimi verilir. Ders eğitim saatleri bir ay esas alınarak haftalara dengeli olarak dağıtılır. Haziran, temmuz ve ağustos aylarında yapılacak dersler, her ay için iki haftaya dengeli dağıtılarak verilebilir.
Denetim
MADDE 27 – (1) Kurumlar Genel Müdürlük, millî eğitim denetçileri ve il eğitim denetmenlerince denetime tabi tutulur. İl eğitim denetmenlerince kurumlar yılda en az bir defa denetlenir.
g) (Değişik:RG-24/5/2013-28656) Devam zorunluluğu bulunan okullarda kayıtlı olan zorunlu eğitim çağındaki engelli bireyin eğitimine devam etmesi,
gerekir.
MADDE 34 – (1) Bu Yönetmeliğin;
a) (Değişik:RG-4/12/2012-28487) 25 inci maddesinin üçüncü, dördüncü ve beşinci fıkralarının hükümlerinin illere ilişkin uygulama öncelik sıralaması, Bakanlıkça belirlenerek, (Değişik ibare:RG-24/5/2013-28656) İKİ YIL içinde,
Sayfa oluşturma zamanı: 0.202 saniye
Sistem Kunena Forum