Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: PİLOT İLDEKİ KURUMLAR

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 16 Haz 2014 15:31 #17

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Şimdi birine anlatır gibi anlatayım;

Bu sistem çürükleri temizlemeyecek.Sel önüne herşeyi katacak götürecek.Her kurumun telafi sebebiyle ve diğer nedenlerden ötürü her ay asgari %20 kaybı olacak.Bu düzenli kayba kaç kurum dayanır?üstelik giderler artarken...

Bu durum öncelikle maaşlara yansıyacak.Şimdi burnundan kıl aldırmayan, peşin maaş isteyen,lojman isteyen,uçuk maaş isteyen ve bunları veren kurumlar ne yapacak? Yaşayacağız.

Karşımızda bürokratik olgudan öte, siyasi bir karar var.

MEB bizleri muhatap kabul etmiyor. Başına aldığı bir sorun gibi görüyor.Yaptığımız hizmet umurlarında değil. Sadece ödenen paraya odaklanmışlar.Bu para o kadar bazı yetkilileri de çok cazip ediyor ki;Kimi ramlar,kimi ilçe görevlileri ilginç ilişkiler içinde olabiliyor.

Bu sektörde,sütten çıkmış ak kaşık değil.Bazı şerefsizler her türlü adiliği yapmakta...Bunu dayatmalara bağlamakda hata olur düşüncesindeyim.

Bu sektör, herşey çok güzel olacak masalları ile büyüdü zamanında...

Önümüzde karanlık bir tünel var.Elimizde ki mum bu tüneli aydınlatmaz.Mumları biraraya getirebilirsek,belki yolumuzu bulabiliriz.O da belki...

Not:Yazım kimseye değildir.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 19 Haz 2014 22:24 #18

• serhatkul
  • serhatkul Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 183
  • Teşekkür Sayısı: 41
  • Başarı: 2
Pilot ildeki arkadaşlar süreç nasıl gidiyor
Neler yaptınız yetişecekmi.? Bilgi verebilirmisiniz

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 20 Haz 2014 11:55 #19

• ahmetali
  • ahmetali Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 77
  • Teşekkür Sayısı: 35
ÖNEMLİ.....

"Damar okuma geldikten ödeneklerinde %30 - %40 arasında düşüş olan kurumlara soruşturma açılabilirmiş.(kaynak MEM)"

bu konu tüm kurum sahibi arkadaşların aklının bi köşesinde bulunsun.İnşallah olmaz böyle bir şey ancak olursa da şaşmam.Malum burası Türkiye.

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 20 Haz 2014 12:38 #20

• serhatkul
  • serhatkul Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 183
  • Teşekkür Sayısı: 41
sn Ahmet ali %30-40 düşenlerde incelme olur demişsiniz %20 düşerse kurum filan kalmaz kimse o zararlara katlanamaz. kendimizi kandırmayalım bu sistemden sonra insanlar bir süre zorlar sonra yavaş yavaş kapanır her kurumun zararın neresinden dönerim diyeceği rakam farklıdır ama çoğunluk mayıs ayını göremez. sıkıntı yapmayın yani :)

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 20 Haz 2014 13:00 #21

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
sn. ahmetali, o dediğinizi ben geçen yıl burada yazmıştım (sağlam kaynak bilgilerine dayanarak). ama burada doğru tüyolar verirsen saldırıya geçerler dikkat et. o nedenle bildiklerin kendine kalsın sen kendi kurumunu bu tür olasılıklara karşı hazırla. geçen hafta izmir'de tüm kurumlar il mem denetleme kuruluna davet edildiler. tüm kurumlardan mayıs 2014 ayı öğrenci sayısı/kesilen fatura toplamı/ yüzde kaç devam/kaç çocuğun damarı okutuldu vb. konularda bilgiler alındı ve kayda işlendi. bu bilgiler de izmir ve diğer illerin muhtemelen ekim/ocak arası damar okumaya geçtiklerinde kesecekleri fatura toplamlarıyla karşılaştırılacak ve sonuçlar bakanlık tarafından değerlendirilecek. sonucunda damar öncesi ve sonrası fatura tutarlarında uçurum olan kurumlar incelemeye alınacak. eğer sonuç çok vahim çıkarsa özel özel eğitim yeniden dizayn edilecek.bilgilerinize...
Son Düzenleme: 20 Haz 2014 13:01 yazan huzun. Sebep: eksik cümle

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 20 Haz 2014 13:51 #22

• ahmetali
  • Kıdemli Uye
Sağlam kaynaklara dayanarak aldığım bir bilgi.
sayın sehatkul'a katılıyorum denetlenecek kurum kalmaz ancak bunun daha kötüsüde var kapatıp kurtulayım derken ciddi bir borç yüküylede kapatmak zorunda kalabilirsiniz.

Bu konuda kurum sahibi arkadaşların dikkatli olması gerekiyor.

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 20 Haz 2014 13:58 #23

• ahmetali
  • Kıdemli Uye
Sayın huzun :

Kendim bizzat duymasaydım inanmazdım.Bu konudaki bakanlığın tutumu böyle. Buna ilişkin somut çalışma duymamıştım ancak İzmir deki çalışmalara bakılacak olursa böyle bir çalışmanın ön hazırlığı gibi geldi bana.

Allah kolaylıklar vesin..

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 20 Haz 2014 14:07 #24

• ahmetali
  • Kıdemli Uye
27.01.2014 tarihli Ali BULAÇ'ın köşe yazısından bir alıntı:

"Daha önemlisi devlet suç işletir. Kamudan iş almak bizzarrure(zorunlu olarak) “usulsüzlük” yapmayı gerektirir. Zira tayin ve tespit edilen usule harfi harfine riayet edip ihale alıp bitirmek neredeyse imkânsızdır. Devlet mevzuatı öylesine ayarlamış ki en dürüst işadamı bile ister istemez küçük ölçekte de olsa “usulsüzlük” yapmak zorunda kalır, aksi halde ne iş alabilir ne aldığı işi bitirebilir. Devlet bunu kasti yapar. Çünkü suç işleyenin dosyası olur, rafta tutulur, zamanı gelince indirilir. Kamu üzerinden olan “yolsuzluklar”ın çoğu “usulsüzlük” üzerinden olur. Dolayısıyla “Canım, bunda ne var, aptalca hazırlanmış mevzuatın bir miktar dışına çıkıp işimize bakalım” dediğiniz anda “yolsuzluk” yapmış, tuzağa düşmüş olur; dosyanıza zamanı gelince kullanılmak üzere bilgi-belge koydurmuş olursunuz"

Enteresan... sanki bizim karşı karşıya kaldığımız durumda bunun gibi geldi bana.ortada aptalca hazırlanmış bir mevzuat var mevzuata uysan iş yapamazsın,İş yapmaya kalksan Mevzuata uymamış oluyorsun.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, 4558, ozeltercih ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var
Sayfa oluşturma zamanı: 0.172 saniye
Sistem Kunena Forum