Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: PİLOT İLDEKİ KURUMLAR

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 20 Haz 2014 14:12 #25

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Peki bir de tersten bakarsak;

Diyelim ki kurum çocuğun ayda 8 seans derslere girdiğini başka vasıtalarla (kamera kaydı, parmak izi kaydı, imza takibi veya veli beyanı vs. gibi) ispat etti. Ama MEB'in sisteminden kaynaklanan zorluklar nedeniyle bunların bir kısmını fatura edemedi...

O zaman ne olacak? :) :)
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: serhatkul

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 20 Haz 2014 14:16 #26

• serhatkul
  • serhatkul Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 183
  • Teşekkür Sayısı: 41
  • Başarı: 2
sn barış bununla ilgili askerlikle ilgili olarak duyduk
2 kural vardır
1-komutan (devlet) her zaman haklıdır.
2-diğer durumlarda 1.madde geçerlidir.

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 20 Haz 2014 14:31 #27

• ahmetali
  • ahmetali Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 77
  • Teşekkür Sayısı: 35
  • Başarı: 2
Sayın barisltd.

Maksat zaten eğitimin verilip verilmediği meselesi değil mevzuata uyup uymadığın meselesi.Mevzuata uy, işini yapmışsın yapmamışsın kimsenin umurunda değil.

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 20 Haz 2014 14:43 #28

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Sevgili serhatkul ve ahmetali,

Elbette durumun öyle olduğuna ben de katılıyorum.

Ancak şunu vurgulamakta fayda var diye düşünüyorum. Damar tanımayla kurumların gelir kaybı olacağı muhakkak... bunun nedeni söz konusu kurumların sahtekar olması mı, yoksa sistemin getirdiği dezavantaj nedeniyle kurumların zararını arttırması mı?

Yani MEB "neden faturanız %20-30 azaldı" dediğinde, "sizin yüzünüzden %20-30 zararımız var, bunu nasıl telafi edeceksiniz" denilebilmesi lazım. Elbette mağdur olan kurumlar için söylüyorum.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ahmetali, serhatkul

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 20 Haz 2014 14:43 #29

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Kıyaslama yöntemi ile bizleri cezalandıracaklar.Bu da yasal olacak!!!!!!!!!!!!!!

Denerler.Ama başarılı olamazlar.(Umarım tabi,ne de olsa hukuk devletiyiz)

Keşke açıkca söyleseler;kapatın diye.Dolaylı anlatıma girmeseler.

Siyasi otorite;dershanelerden sonra sizi de kapatmaya karar verdik dese de,önümüzü görsek.

Resmen Çin işkencesine maruz kalacağız gibi görünüyor.
Son Düzenleme: 20 Haz 2014 14:44 yazan tartanc.

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 20 Haz 2014 15:33 #30

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Hani sınıfta sıranın en arkasında oturup, öğretmen "-Sen!" diye parmağıyla işaret ettiğinde, zaman kazanmak için, arkasında duvar olduğunun bile bile dönüp arkaya baktıktan sonra "Ben mi??" diye soran tipler vardır... İşte bu durumu sanat haline getirenler güzel ülkemde bürokrasinin can damarını oluşturur. Yani bizde bürokrasi; Gözünün içine baka baka ve yüzün hiç kızarmadan yalan söyleyebilme, gözünün önündekini görmediğini ve hatta beyazın aslında siyah olduğunu iddia edebilme sanatıdır. Bunun böyle olduğunu kabul etmemiz gerekiyor ki aşağıdaki cümleler bize hoş vecizeler olarak gelsin. (Yoksa çok ızdırap veriyor inanın);

DAMAR OKUMA GELDİKTEN SONRA SEKTÖRDEKİ ÇÜRÜKLER AYIKLANACAK!

HATTA SAPLAR, ÇEKİRDEKLER, GABIKLAR AYIKLANIP LOP MEYVE KALACAK!

SEKTÖR ÇOK GÜZEL GÜNLER GÖRECEK! V.S. V.S. V.S.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 20 Haz 2014 20:43 #31

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Varmı böyle bir saçmalık arkadaşlar:)
Ben damar okumadan önce veliyi öğle yemeği aramda da aldım, velinin problemi oldu bu günü yarına alırmısın dedi aldım, özel durumda olan çocukalrımız için saat kavramını dikkate almadan aldım. Şİmdi devlet bir saat başı uygulamasına koyacak uymayanları eleyeceğim, devlet gün kavramı koyacak esnek davranamadığımdan artık zamanında gelmeyeni eleyeceğim. Servisin gittiği güzergahtaki bireylerin sayısı azaldı ve kar etmeyeceğim diğerlerini de almıyorum artık kendileri gelirse alırım seansa dedim azaldı...
V.S. gibi nedenler yüzünden personel çıkışı yapıp yakıttan kısıp az ve istikrarlı bireyleri getirmek zorunda kaldım.
Şİmdi devlet bana kalkıp vay sen eskisi gibi kazanmıyorsun al sana ceza mı diyecek?
Lütfen gerçekçi olun. Gitsin o zaman tek tek velilere damar okumadan önce gidiyormuydun diye sorsun:)
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 21 Haz 2014 08:54 #32

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
şimdi neden kimse şunu tartışmıyor? türkiyede damar okutulan çocuk oranı yüzde 98 lerde , eskisi kadar usulsüzlük olduğunu düşünmüyorum,yani çocuk bi şekilde kuruma geliyor ki damar okumaya da gelmiş, bazen bu ay 6 gelmiş ünümüzdeki ay 10 gelmiş,vs, ama gelmiş, sistemden kaynaklı bütün öğrenciler gelse bile zamanında satinde daha gelse kaçınılmaz kayıpları var misal ben sürekli gelen 14 görme engelli öğrencimi sınıftan dolayı yazamayacağım , silmek zorunda kalacağım, bunu ailelere nasıl anlatabilirim ki ? ikinci bir husus zaten yerlerde sürünen grup oranları hiç verilemeyecek hale gelecek , 40 saat çalışan öğretmenin telafileri aynı öğretmene verebilmek için ya çlışma gün sayısını artıracaksın yada 36-37 saat te tutacaksın ki telafi verilebilsin , her iki durumda ciddi maliyet yükü getirecek , personelinde sektörden çekilme ihtimali yüksek, biz 3 ay damar okuma var gibi çalıştık personelin yarısından fazlası istifa etme noktasına geldi, çünkü üstünde yoğun baskı sürekli elinde telefon extra mesai hali, sürekli denetlendiğini ve kontrol etdildiğini hissetme durumu patlama noktasına getirdi, bir başka hususda saat başı uygulaması,her çocuğa 1 dk ayırdık deneme amaçlı cihaz var gibi misal,aynı 50 çocuk giriyor kaosu anlatama ağlayanlar veliler kargaşa , yetişmyen servisler vs, sonra zorunlu elaman meselesi en çok sıkıntı onda yaşandı 24 çocuk 4 ila 6 saat eğitim almasına rağmen zorunlu elamanı almadığından hiç fatura kesilemedi, grupların yarısı verilemedi ,telafiye getirilen çocuklar kendi öğretmenleriyle eğitim alamadı bir çocuğun bireyselinde 5 öğretmen imzası var , yani çocuk için çok verimsiz bir ay geçti kendi öğretmenini 2 defa görebildi,özet 2 öğretmen 1 servis bir şöför bir sistemin başında durcak kişi bir telafayi ayarlayak kişi ihtiyarcı doğdu.... varın siz hesap edin artık sistemin ne kadar kusurlu olduğunu yani çürük elmalar değil maddi gücü az olan sağlam elmalarda gidecek.....
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Ersoy, türkiyem
Sayfa oluşturma zamanı: 0.256 saniye
Sistem Kunena Forum