Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Bakanlıktan ziyaret :)

Bakanlıktan ziyaret :) 11 Tem 2014 01:30 #1

• ciga78
  • ciga78 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 113
  • Teşekkür Sayısı: 188
  • Başarı: 5
Bugün bakanlık yetkilileri damar tanıma sistemi ile ilgili okulumuza ziyarette bulundular...Neredeyse iki saat vakit geçirdiler ve bu esnada ders giriş çıkışlarında yaşanan pide kuyruğunu andıran görüntüleri,keşmekeşi,ailelerin,öğretmenlerin çektiği eziyeti yerinde görme imkanı buldular...

Gayet doğal bir ortam vardı,normalde nasıl çalışıyorsak aynı şekilde çalıştık kimseye müdahale edilmedi.Ders akışı her zaman nasılsa aynı şekilde ilerledi...Bu sırada velilerimizle sohbet ettiler sistemi anlatmaya çalıştılar ama bir dokunup bin ah işittiler...Sayın yetkililer onlara haksız kazanç sağlayan kurumların olduğu ve bunları engellemek adına böyle bir yöntemi uygulamaya çalıştıklarını belirttiler...

Veli portfoyumuz genellikle iyi düzeydedir buna istinaden yetkililere velilerimizin söylediklerinden bir demet sunacağım sizlere :cheer:

* Çocuğumun kaliteli bir eğitim alması adına hiçbir çalışma yapmıyorsunuz sadece bizim işlerimizi zorlaştırmak için uğraşıyorsunuz...Seans sayılarının arttırılması ile ilgili neden bir çalışma yapmıyorsunuz...Zaten aldığımız eğitimin süresi yetersiz.Haftada iki gün eğitim alıyoruz şimdi 45 dk lık dersimizde 35-40 dk ya düştü...Ders dışı zamanımızda öğretmenimizle çocuğumuz hakkında konuşamaz olduk...Ben aynı zamanda bir öğretmenim damar okumanın mantığı nedir normalde elinizi koyduğunuzda yeterli olması lazım neden sürekli TC kimlik numarası giriyoruz bunu düzeltilmesini istiyorum dedi.

*Benim çocuğum fiziksel engelli her defasında gelip bu sırada beklemek istemiyorum...Önemli bir işim olduğu zamanlarda sağolsunlar çocuğumu servis elemanıyla derse gönderebiliyordum şimdi o imkanımız kalmadı...

*Elini okutmak istemeyen çocuğa babası sinirlenip gözümüzün önünde tokat attı hepimiz çok etkilendik...Biz bunları görmek istemiyoruz...Hem çocuklarımız dersteyken biz bahçede oturup diğer ailelerle sohbet ediyorduk şimdi okulun içinden çıkamıyoruz.

*Biz engelli aileleri olarak zaten psikolojik olarak iyi durumda değiliz.Burada aile ortamımız vardı.Okula geldiğimiz zaman öğretmeninden mutfak çalışanına kadar herkesle sohbet edip stres atıyorduk.Şimdi geldiğimizde heryerde bir koşuşturmaca var kimseyle konuşamıyoruz bu damar okuma sistemiyle düzenimizi bozdunuz tadımız kaçtı...

Yukarıda da belirttiğim üzere ondan fazla veliyle konuşuldu...Bunlar benim dinleme imkanı bulduklarımdan üç dört tanesiydi...Hatta velilerimiz bizde konuşmak istiyoruz diye ısrarcı oldular...Sonrasında bende kendi adıma konuşmak istedim...Bir haftadır herkes çok huzursuz günde ortalama 2.5 saatimiz sırada ayakta geçiyor,yoruluyoruz ve tenefüs yapamıyoruz bu da performansımızı etkiliyor diye belirttim.Yine bu sistem yüzünden bazı ailelerimizin çocuklarını okula göndermek istemediklerini ve elini okutamadığımız bir öğrencimizin babasının kızının herkesin içinde dövdüğünü ve o günden sonra bir çocuğunu okulumuza getirirken diğer çocuğunu eğitime getirmediğini söyledim.Yetkili de evet ailelerden biri anlattı üzücü bir durum yaşanmış diye ekledi.Sonrasında amacınızın doğru ama uygulamanın yanlış olduğunu ve hiçbir alt yapısı hazırlanmadan önümüze konulduğunu söyledim...Bana evet burası çok güzel bir kurum hatta gördüğüm en iyi kurumlardan biri ama başka yerlerde gelmeyen ailelerin üzerinden para kazanılıyor sende biliyorsun dedi ...Doğrudur kabul ediyorum ancak bu şekilde bizim gibi iyi kurumları da onların seviyesine çektiğinizi ve etkinlik yapamaz olduğumuzu söyledim.Mesela ben bu ay çocuklarımın hepsini gruplar halinde havuza götürecektim ve cebimizden para çıkacaktı ancak şu an hiçbirini götüremiyorum.Yine bir ay önce müzik grubumuzla birlikte Ankara'da konser verdik.Çocuklarımız 5 yıldızlı otelde kaldılar...Kaç tane çocuk sizce bu imkanı bulabilirdi diye sordum...O da belki hiçbiri dedi..İşte artık hiçbiri gidemeyecek dedim...Sonra bize verdiğiniz modüllerde fatura yatırır,alışveriş yapar gibi hedefler var sorarım size biz bunları nasıl yapacağız.Kurumun içine fatura merkezi mi kuralım ya da alış verişe ne ara götürelim...Bunların hepsi bizim yaptığımız etkinliklerdi isterseniz videolarını fotoğraflarını göstereyim artık bu çalışmaları yapma şansımız kalmadı o zaman modüllerden bunları da kaldırın dedim...Haklısın bu konuda dedi ve bana peki sence nasıl denetim yapabiliriz var mı bir düşüncen diye sordu...Ona öncelikle aileleri bilinçlendirebilirsiniz.Girmediği derslerin altına imza atmasınlar ancak telafilerini aldıktan sonra imza atacaklarını söylesinler bu çok zor birşey değil bununla ilgili kurumlardan aileleri toplamamızı isteyin ve sizinle birlikte bilgilendirme toplantısı yaptıralım dedim...Katılıyorum dedi...Yine bakın bizim kurumumuzda imza yetkisi vermediğiniz yani bize maddi anlamda hiçbir getirisi olmadığı halde resim,müzik,el sanatları ve diğer branşlardan öğretmenler var.Bu tarz branşlara suistimal edilmeyecek şekilde 5-10 saatlik imza yetkisi verilsin.Kurumlar bu öğretmenleri çalıştırdığı zaman otomatikmen kalite artacaktır ve çocukların ailelerin devamsızlık durumu minimum seviyelere gelecektir.Bu tarz eğitimin kaliteli olmasını sağlayacak girişimlerde bulunabilirsiniz dedim.Şu an için onların biriminde böyle bir çalışma olmadığını ve sadece devam durumunu takip etmeye çalıştıklarını ifade ettiler bana...

Konuşurken söylenilenleri sürekli not aldılar ve teşekkür edip kurumdan ayrıldılar...İyi niyetli olduklarını düşündüm nedense çok anlamsız bir şekilde :D Bilmiyorum ne kadar dikkate alınırız ama umarım çocuklarımız,ailelerimiz,öğretmenlerimiz ve kurumlar için hayırlısı olur...;)
Son Düzenleme: 11 Tem 2014 01:32 yazan ciga78.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ptmehmet, ahmetali, gulumse ve bu kullanıcının diğerlerinden 18 teşekkürü var

Bakanlıktan ziyaret :) 11 Tem 2014 01:54 #2

• fzt_huss
  • fzt_huss Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 48
  • Teşekkür Sayısı: 33
  • Başarı: 1
Yarın inşallah bizim kuruma da gelecekler. Sıkıntıları yerinde görecekler.inşallah göstermelik değil çözümcü ve anlayışlı bir yaklaşımla raporlar tutulur. Ben zaten gelecekler diye sorun Yaşanan durumları tutanaklar halinde bir dosya oluşturdum. Ben bu ziyaretten umutluyum. Hadi hayırlısı yarın göreceğiz
:)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sabak, SerdarEGER, mutluluk

Bakanlıktan ziyaret :) 11 Tem 2014 09:11 #3

• Kalemdar
  • Kalemdar Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 231
  • Teşekkür Sayısı: 92
  • Başarı: -6
Peki bu uygulamanın devamı konusunda bir intiba edinebildiniz mi gelenlerden arkadaşlar...

Bakanlıktan ziyaret :) 11 Tem 2014 09:37 #4

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
sayın ciga78 size nasıl denetim yapabiliriz diye sormuşlar ya
deseydiniz ki alın elinize kurumun öğrenci listesini ram'lar o öğrencilerin telf ve adres bilgilerini düzenleyip size versin teker teker arayın tüm velileri. herkesi aynı kefeye koymayın kurunun yanında yaşıda yakmayın.

birde size birkaç sorum olacak izniniz olursa
tarama cihazının ödemesini sizmi yaptınız yoksa firma bakanlıktan mı alıcak
bir cihaz kaç öğrenci kullanılabiliyor
ve en önemlisi kaça mal oldu size :)
Son Düzenleme: 11 Tem 2014 09:38 yazan tatvanpozitif. Sebep: a

Bakanlıktan ziyaret :) 11 Tem 2014 14:11 #5

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
  • Başarı: 2
Sayın fzf_ huss,
Gelecek yetkililer ciga78 e çocukların devam durumunu kontrol etmek amaçlı bir durum olduğunu söylemişler.
Acaba bu uygulamanın başlayacağı zaman yanlış seçilmemiş mi? kırsal bölgelerin kış aylarında 100 km mesafeden hangi zor şartlarda öğrenci getirdiklerini hiç mi düşünmemişler? Bu yönde bir soru sorma imkanınız olursa eğer ve bizler için sorar forum da paylaşırsanız çok memnun oluruz.
Yani telafisiz bir eğitim nasıl olacak acaba?

Hava şartları nedeniyle geciken öğrencinin birde el okunması için geçecek süre sonunda derse ne zaman gireceği düşünülmüş mü?
Yani Çile Bülbülüm Çile...
Şimdiden Teşekkürler...

Bakanlıktan ziyaret :) 11 Tem 2014 16:53 #6

• ciga78
  • ciga78 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 113
  • Teşekkür Sayısı: 188
  • Başarı: 5
cihazın ödemesini biz yaptık 2000 dolar artı kdv sanırım...400-500 tl de aylık internet masrafınız olacak...bununla birlikte 300 öğrencili bir kuruma 2 cihaz şart...3.alırsanız rahat çalışma imkanı bulursunuz tabi bunlar hep para...Onun başına da adam koyacaksınız ister istemez vs vs....

Bakanlıktan ziyaret :) 13 Tem 2014 23:56 #7

• serhatkul
  • serhatkul Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 183
  • Teşekkür Sayısı: 41
  • Başarı: 2
Arkadaslar acaba pilot illerdeki diğer kurumlara bakanlık müfettişleri geldimi.? Neler oldu bilgi verebilirmisiniz.?

Bakanlıktan ziyaret :) 14 Tem 2014 10:20 #8

• fzt_huss
  • fzt_huss Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 48
  • Teşekkür Sayısı: 33
  • Başarı: 1
kusura bakmayın bir kaç gündür foruma giremiyorum.Gerçi bu konulardan biraz sıkıldım belki de o yüzden.Bakanlıktan geldiler.Bilgi işlemden bir uzman,bir özel eğitimci ve Ceyhun Bey.Bilgi işlemci arkadaş yaşanan sorunları kaydetti.(teknik sorunları). Bir çok çözüm önerisi sundum ama sadece 2 tanesi deftere not edildi.Biri girişlerin 15 kala değil de dersten 30 dk önce başlaması yönündeydi.Eğitim bilgi girişlerinin yapılamadığını söyledim.bakacaklarını söylediler.
:)
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.250 saniye
Sistem Kunena Forum