Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Son Bir Kaç Söz!

Son Bir Kaç Söz! 12 Eki 2014 22:04 #1

• AliGalipDursen
  • AliGalipDursen Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 343
  • Teşekkür Sayısı: 655
  • Başarı: 16
Arkadaşlar,

Yarın illerden gelen temsilcilerin katılımıyla 22 Ekim eyleminin hazırlıklarının görüşüleceği bir toplantı Ankara'da yapılacak.

Toplantıya katılacak olan ve sektörümüzün geleceği adına kaygılı, girişken ve cesur tüm arkadaşlarımızı selamlıyor ve toplantıda yürütülecek tartışmaların, alınacak kararların çocuklarımız ve bizler için hayırlı sonuçlara sebep olmasını diliyorum.

Daha önce belirttiğim ilkesel nedenlerle bu oluşuma katılmamış ve katılmayacak olmam gönlümün başarmanızı istemesine engel değil. Ne var ki aklım yine de son bir iki küçük hatırlatmanın yapılmasından yana..

Bir araya gelme iradesini gösteren arkadaşlarımızın bu birlikteliği sürdürülebilir kılacak mekanizmalar, bir arada olmanın ilkesel ve pratik ortaklaşmaları, kısacası örgütlülük ve örgüt hukuku konularında da tefekkürleri yararlı ve vazgeçilmezdir.

Ankara sektörün iki meslek örgütünün merkezlerinin bulunduğu bir kent. Derneklerimizin neler düşündüğü konusunda tevatürlere, kulaktan kulağa aktarmalara gerek kalmadan her iki derneğin temsilcileri ve yetkilileri ile istişarede bulunmak hem çok kolay, hem de kendi kanaatlerimizi ilk ağızdan konuşanları dinledikten sonra inşa etmek daha sağlıklı.

Sektörün içinde olduğu sorunların kaynaklarından birisinin de sektörün kendisini ifadeye ve temsile yeterli güçte bir birlik ve örgütlülük oluşturamamış olduğunu görmek ve bunun aşılabilmesi için birlik, dayanışma, katkı ve katılımın nasıl sağlanabileceğini tartışmak çok önemli. Eğer spesifik bir sorun karşısında oluşan heyecan ve dinamizm kalıcı kılınabilir ise sektörün geleceği için bir ümit var edilebilir.

Bu bağlamda kimseyi ötekileştirmeyen, dışlamayan, itibarsızlaştırmayan bir dile, bir söyleme ihtiyaç var. Orada olan ve olmayan herkesi kucaklayan, dernekler ve üyeleri de dahil olmak üzere her alanı kuşatacak, herkesten sunabileceği katkıyı alabilecek, herkesi ortak bir amaç ve hedefe yönlendirebilecek bir dil bulunmalı.

İçinizde dernek üyeleri de var, olmayanlar da var. Özellikle bu güne değin derneklerden uzak duranların sektörde olup bitenler ve derneklerin tavır ve tutumları konusunda ön yargılardan uzak ve yapıcı bir yöntem belirlemesi çok yararlı olacaktır.

Bu günler geçecek, sektörümüz daha iyi günler görecek, hep yüz yüze bakacağız. İfrattan kaçarken tefrite, tefritten sakınırken ifrata düşmemeliyiz. Her şeyin iyisi kararında olanıdır, zehir ve ilaç sadece dozuyla ayrışan aynı maddeden ibarettir.

En içten başarı ve kolaylıklar dileklerimle,
Son Düzenleme: 12 Eki 2014 22:07 yazan AliGalipDursen.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, kurs2, barisltd ve bu kullanıcının diğerlerinden 3 teşekkürü var

Son Bir Kaç Söz! 12 Eki 2014 23:30 #2

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın Ali Galip Hocam;

Gelirse senden gelsin.Başımın üstünde yeri var. :)

Öncelikle, kendi adıma teşekkür ederim.

Kırgınlığa,kızgınlığa ,ben merkezciliğe hiç gerek yok. Söyleyecek sözü olan herkesin katılması gerekir diye düşünüyorum.

Sayın Hocam; sizde buyrun. Bu çalışma benim,sizin veya onun değil ki HEPİMİZİN.

Ayrı düşüncede olsa da, derneklerin aktif üyesi olsa da herkesin katılması gerekir.

Akıl akıldan üstündür. Hocam yarın buyrun gelin :)

Sağlıcakla...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege

Son Bir Kaç Söz! 13 Eki 2014 02:38 #3

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Ali Galip beyin temennilerine ve endişelerine ben de aynen katılıyorum.

Son 1 hafta içinde candan bir çaba ile ortamı toparlamaya ve şekle şemale sokmaya çalışan arkadaşlarıma hem başarılar diliyorum, hem de emekleri için teşekkür ediyorum.

Alınacak karar, sonuç ve yapılacak organizasyonlar dilerim hepimiz için hayırlı sonuçlara vesile olur.

Bütün bu çaba içerisinde konunun önemli bir bacağının, yani velilerin atlandığını düşünüyorum.

Sektörümüzde uzun zamandır ilk kez meydana gelen bu hareketlenme dilerim bu noktada kalmayıp evrilerek gelişir, kalıcı ve sürekli bir güç birliğine dönüşür. O yüzden tüm emek harcayan arkadaşlarıma içten başarılar ve kolaylıklar diliyorum.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, kurs2, Ersoy ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Son Bir Kaç Söz! 13 Eki 2014 03:13 #4

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Temsilci arkadaslar ulkenin dort bir yanindan gelerek su anda yoldalar. Hepimiz bu saatte bile yollarda istisare icindeyiz arkadaslar. Kimsenin zerre kadar kaygisi olmasin ki attigimiz bu adimlar sektore gecmisteki hatalarindan dolayi istemeyerek de olsa zarari dokunmus olanlari karalamak degildir. Bilakis gecmisten ders cikararak eksikleri tamamlama ve sektorun dinamizmini yakalamak isteyenleriz. Degerli onerileriniz icin tesekkurler.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Son Bir Kaç Söz! 13 Eki 2014 03:20 #5

• cheff
  • cheff Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 72
  • Teşekkür Sayısı: 40
  • Başarı: 0
Degerli arkadaslar oncelikle kendi adima ve sektor adina destekleriniz icin tesekkur ediyorum. Daha once de soyledigim gibi bu is hepimizin bu yuzden yardimlariniza ihtiyacimiz var. Suan gece 3:30 ve ben yoldayim diger arkadaslarimiz da ayni sekilde. Suanda bile neler yapabilecrgimizi konusuyoruz. Sonuc ne olursa olsun biseyler yapmaya calisalim lutfen. Ayrica kaygilarinizda haksiz sayilmazsiniz biz de bunlari enine boyuna konustuk gece yarilarina kadar. Bu arada sn baris veli ve ogrenci boyutunda da calismalarimiz mevcut. Bu konuda da yarindan sonra herkesten destek ricamiz olucak tabi .
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, kurs2, sizgin

Son Bir Kaç Söz! 13 Eki 2014 03:28 #6

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
sayın barışltd ve sayın AliGalipDursen'ne verdikleri emeklerinden ve desteklerden dolayı teşekkür ederim!!!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Son Bir Kaç Söz! 13 Eki 2014 10:51 #7

• Ersoy
  • Ersoy Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 31
  • Teşekkür Sayısı: 19
  • Başarı: 0
Bu kadar kısa süre de yapmış oldukları çalışmalarla, bu aşamaya kadar getiren tüm arkadaşlara ve kurumlara teşekkür ederim. Bizlere de çıkacak kararları yerine getirmek düşüyor.
Ali Galip Bey in önerileri bu çalışmanın uzun süreli olması için çok önemli. Daha doğrusu şamar oğlanı olmaktan çıkıp, ülkesine değer katan kurumlar olduğumuzu anlatmamız lazım.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.436 saniye
Sistem Kunena Forum