Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: BİYOMETRİK TAKİP

BİYOMETRİK TAKİP 14 Kas 2014 15:12 #1

• anestezi
  • anestezi Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • DENEYİMLİ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON
  • Gönderiler: 198
  • Teşekkür Sayısı: 81
  • Başarı: 1
ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI BİYOMETRİK TAKİBE KARŞI

IHA

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

Tokat’ta özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri biyometrik kimlik sisteminin uygulamada bazı aksaklıklara yol açtığı gerekçesi ile kaldırılmasını istedi.
Milli Eğitim Bakanlığı, özel eğitim okulu destek programına ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine kayıtlı engellilerin okula devamlarını biyometrik sistemle mercek altına alıyor. ’Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemi’ adı verilen avuç içi kimlik tarama sistemine karşı çıkan Tokat Özel Eğitim Dernekleri adına Suna Köten, basın açıklaması yaptı. Öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin bu uygulama dolayısı ile mağdur olacağını ileri süren Köten, “Özel eğitim ve rehabilatasyon merkezlerinde destek eğitimi talep eden engelli bireylerin derslere devam takipleri kişisel bilgilerinin kullanılması yoluyla adına kimlik doğrulama sistemi denilen avuç içi damar izi yöntemiyle uygulanmasına 17 il itibari ile başlandı. Diğer illerde de uygulamanın başlaması bekleniyor. Engeli ne olursa olsun tüm öğrencilerin ders devam takipleri belirtilen kimlik doğrulama sistemine göre yapılacak, öğrencinin engeli varsa yani eli yoksa anne baba ya da belirtilen bir velinin avuç içi okuması ve giriş çıkışlarda bu velinin kimlik doğrulaması zorunlu hale getirilmiştir. Benzer uygulama bazı istisnalar dışında genel sağlık sigortası kapsamında da uygulanacaktır. Bazı engelli öğrencilerimiz kimlik doğrulama sistemini reddetmekte. Öğrenci velileri ve öğretmenler işlerini bırakıp bu işle uğraşma gibi bir durumla karşı karşıyadır. Benzer uygulamalara geçen kurumların uygulamaya ilişkin düzenlemeleri Danıştay tarafından durdurulmuş SSK ve ÖSYM gibi yerlerden kaldırılmıştır. Bu konuda talebimiz çalışmadığı açıkça belli olan bu sistemin uygulanmasının durdurulması devam ve takip işlemlerinin anayasaya uygun olarak başka tedbirlerle yapılmasıdır” dedi.Kaynak :www.Milliyet.com.tr
ÖZEL DENEYİMLİ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ
Son Düzenleme: 14 Kas 2014 15:13 yazan anestezi. Sebep: kaynak ekleme
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, tartanc, kurs2 ve bu kullanıcının diğerlerinden 6 teşekkürü var

BİYOMETRİK TAKİP 14 Kas 2014 17:00 #2

• 4558
  • 4558 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 167
  • Teşekkür Sayısı: 58
  • Başarı: 0

This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.

This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.

Son Düzenleme: 14 Kas 2014 17:01 yazan 4558.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2, türkiyem

BİYOMETRİK TAKİP 14 Kas 2014 17:30 #3

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Tokat ilinde yapılan bu çalışmayı destekliyorum.

Benzer uygulamaların sırasıyla diğer illerde de yapılması;
hatta biyometrik kimlik doğrulama sistemini mecburen uygulamaya çalışan kurumlarımızın da haber niteliğinde yayınlarla desteklenmesi ciddi bir kamuoyu oluşturacaktır.

Bu amaçla iller bazında yerel toplantılar tertiplenip derneklerden bilgilendirmeler için yetkili arkadaşların da davet edilmesiyle çok daha güzel şeylerin yapılacağı kanısındayım.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.463 saniye
Sistem Kunena Forum