Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: DAMAR OKUMA GELMEYECEKMİŞ?

DAMAR OKUMA GELMEYECEKMİŞ? 02 Ara 2014 22:46 #89

• mutluluk
  • mutluluk Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 67
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: 1
Ben şunu merak ediyorum,bilgisi olan varsa cevap yazsın lütfen,damar tanımayla ilgili dava açıldı mi?açılmadı mı?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

DAMAR OKUMA GELMEYECEKMİŞ? 03 Ara 2014 09:06 #90

• ÖmerFC
  • ÖmerFC Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 157
  • Teşekkür Sayısı: 40
  • Başarı: 2
mdalyan yazan:
Ben size cozum sunmadim aksine maddi sorunu çözsen bile psikolik boyutu cok daha ağır demek istedim.
inanin bu cok daha agir oluyor. Buna hazirlanin. Bu arada Ekim ayi kaybimiz yüzde 65, kasim ayi yuzde 8 oldu.

İstanbul Avrupa Yakasında yapılan toplantıya Yalova ilinden bir arkadaş geldi. Elinden geldiği kadar yaşadığı aksaklıkları anlattı bizlere. Anladığım şu; ne maddi nede dediğiniz gibi psikolojik bir çözümü yok.

Sağlam çalışarak çözebilirsiniz dediğiniz için size soru yönelttim ben.

Ayrıca kaybı %65'den %8'e indirgemiş olmanız çok iyi bir durum.

DAMAR OKUMA GELMEYECEKMİŞ? 03 Ara 2014 14:32 #91

• mdalyan
  • mdalyan Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 37
  • Teşekkür Sayısı: 18
  • Başarı: -1
neden %65 maddelerle açıklayayım.
1- Atanan öğretmenler, 2 ay öğretmen bulamadık
2- sisteme hazır olmama. ram çocukların bir çoğunu daha önce sisteme tanıtmamış idi. bunları yeniden tanıtmak, sisteme kayıtlı yalnız kurumda elini okutamadığımız öğrencileri sistemden sildirip yeniden tanıtmak tabii bu uzun bir süreç alıyor.
3- sistemsel sorunlar, cihaz arızalanması gibi( bu günlerde sistemi açacaklar sandık ama 17/10/2014 günü arızalanan cihaz için sistemi 19/11/2014 tarihinde açtılar. yani onaylamadan 12 gün sonra) elektrik kesintileri(şuanda jenaratör aldık)
4- veliler; doğum yapan, tarlada çalışan, temizliğe giden, misafirliğe giden, misafiri gelen vs...
5- çalışanların iş bırakması ; bu da kurum hafıza kaybına yol açtı. yeni gelenlere sistemi ve evleri öğretmekteki zaman ( 4 yıldır aynı söförler ve servis elemanlarıyla çalışırken iki ayda 6 şöför, 4 servis elemanı değiştirdik. çalışanlar isyan edip iş bırakıyor.
Son Düzenleme: 03 Ara 2014 14:33 yazan mdalyan.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ahmetali, tartanc, kurs2 ve bu kullanıcının diğerlerinden 3 teşekkürü var

DAMAR OKUMA GELMEYECEKMİŞ? 03 Ara 2014 14:42 #92

• mdalyan
  • Junior Uye
bunları yaşamak insanı HEM MADDİ HEM MANEVİ OLARAK BİTİRİYOR.
Benim hiç sorunum yok diyen arkadaşlar bütün yukarıda yazdıklarım bizden kaynaklanmadı.
ben eğitim verdiğim öğrencilerin parasını alayım bana yeter başka bir isteğim yok.
şu an kurum olarak (çalışanlar, öğretmenler, veliler, öğrenciler) kendimizi bir yarış atına benzetiyoruz.
her gün çok sıkı bir yarış bizi bekliyor ve bu yarışta dakikalar hatta saniyeler çok önemli.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2, etikgrup

DAMAR OKUMA GELMEYECEKMİŞ? 03 Ara 2014 14:51 #93

• serkan05
  • serkan05 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 169
  • Teşekkür Sayısı: 73
  • Başarı: 0
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞININ YAPMIŞ OLDUĞU DESTEK ÖZEL EĞİTİMİ HİZMETLERİNİN VERİMLİLİĞİNİN (DESÖP)ARAŞTIRILMASI PROJESESİNİN SONUÇLARI YAYINLANMIŞTIR.ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZLERİNDE VERİLEN HİZMETİN YANİ SEKTÖRÜN GEÇMİŞİ ŞUANDAKİ DURUMU VE GELECEĞİ SAYISAL VERİLERLE VE UYGULAMA ALANLARI İLE ÖZETLENMİŞ..ENGELLİ VE YAŞLI HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SİTESİNDE KİTAP HALİNDE VARDIR.SEKTÖRÜN HER KADEMESİNDE GÖREV ALAN HERKESİN BAKMASI GEREKMEKTEDİR EKSİKLİKLERİNE RAĞMEN ELLE TUTULUR BİR KAYNAKTIR AYRICA BİR KAMU KURUMUNUN YAPMASI İDDALARIMIZI KAMU GÜCÜNE KARŞI GÜÇLÜ KILMAKTADIR. HERKES KENDİNDEN BİRŞEYLER BULACAKTIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM

DAMAR OKUMA GELMEYECEKMİŞ? 03 Ara 2014 15:13 #94

• ahmetali
  • ahmetali Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 77
  • Teşekkür Sayısı: 35
  • Başarı: 2
mdalyan yazan:
neden %65 maddelerle açıklayayım.
1- Atanan öğretmenler, 2 ay öğretmen bulamadık
2- sisteme hazır olmama. ram çocukların bir çoğunu daha önce sisteme tanıtmamış idi. bunları yeniden tanıtmak, sisteme kayıtlı yalnız kurumda elini okutamadığımız öğrencileri sistemden sildirip yeniden tanıtmak tabii bu uzun bir süreç alıyor.
3- sistemsel sorunlar, cihaz arızalanması gibi( bu günlerde sistemi açacaklar sandık ama 17/10/2014 günü arızalanan cihaz için sistemi 19/11/2014 tarihinde açtılar. yani onaylamadan 12 gün sonra) elektrik kesintileri(şuanda jenaratör aldık)
4- veliler; doğum yapan, tarlada çalışan, temizliğe giden, misafirliğe giden, misafiri gelen vs...
5- çalışanların iş bırakması ; bu da kurum hafıza kaybına yol açtı. yeni gelenlere sistemi ve evleri öğretmekteki zaman ( 4 yıldır aynı söförler ve servis elemanlarıyla çalışırken iki ayda 6 şöför, 4 servis elemanı değiştirdik. çalışanlar isyan edip iş bırakıyor.

Sayın mdalyan sizi çok iyi anlıyorum,bahsettiğniz sıkıntıların aynen bizde yaşıyoruz yarış atından beter olduk.Personel kısmı ayrı sorun(sağolsunlar canla başla koşturuyolar) veli ayrı sorun yaşadığımız bir olayı aynen aktarayım bir velimiz çocuğunu bıraktı alışverişe gitti velinin damarı okutulması lazım ders saatinde gelmeyip damarını okutmadı ve yüzümüze karşı aynen söylediği ifade "ben kerizmiyimki damarımı okutcam siz para alacaksınız"allah yardımcımız olsun....
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mdalyan, etikgrup

DAMAR OKUMA GELMEYECEKMİŞ? 03 Ara 2014 15:28 #95

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
( Sayın mdalyan sizi çok iyi anlıyorum,bahsettiğniz sıkıntıların aynen bizde yaşıyoruz yarış atından beter olduk.Personel kısmı ayrı sorun(sağolsunlar canla başla koşturuyolar) veli ayrı sorun yaşadığımız bir olayı aynen aktarayım bir velimiz çocuğunu bıraktı alışverişe gitti velinin damarı okutulması lazım ders saatinde gelmeyip damarını okutmadı ve yüzümüze karşı aynen söylediği ifade "ben kerizmiyimki damarımı okutcam siz para alacaksınız"allah yardımcımız olsun....)

Hocam yaşadığınız olayı özetlemişiniz peki bu algı nasıl oluşturuldu onu hiç düşündünüz mü?[/b][/b]
Son Düzenleme: 03 Ara 2014 15:29 yazan esinti. Sebep: sayfa düzenlemesi

DAMAR OKUMA GELMEYECEKMİŞ? 03 Ara 2014 15:33 #96

• mdalyan
  • Junior Uye
kendini ve aynı işi yaptğı insanları hırsız sanan veya böyle yaftalayan arkadaşlar yüzünden sanırım.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, etikgrup
Sayfa oluşturma zamanı: 0.586 saniye
Sistem Kunena Forum