Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: çözüm önerisi

çözüm önerisi 13 Ara 2014 09:07 #17

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
o540 saatlık sertıfıkayı en ağır duzeyde mental olan bıreyıde katsanız onada verıyorlar sertıfıkayı
bu demektır ki özel eğitim katledılıyor

AKEDEMEİK PERSONEL NE DEMEK ARKADŞLAR BUNUN AYRIMINI YAPAMAZSANIZ NEDEMEK İSTEDİĞİMİ ANLIYAMAZSINIZ
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

çözüm önerisi 14 Ara 2014 17:57 #18

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
esinti yazan:
o540 saatlık sertıfıkayı en ağır duzeyde mental olan bıreyıde katsanız onada verıyorlar sertıfıkayı

Yahu arkadaşım... kusura bakmayın ama bazı yazdıklarınız hakikaten akıl mantık sınırlarını zorluyor!

540 saatlik sertifikayı almak o kadar kolaysa kurumunuzdaki çocuklardan birine aldırın bakalım da biz de nasıl oluyormuş görelim.

O sertifikayı sadece sınıf öğretmeleri alabiliyor. Sınıf Öğretmenliği aynı özel eğitim öğretmenliği gibi 4 yıllık üniversite bölümüdür! 540 saat dediğiniz neredeyse bir üniversitenin 2 dönem eğitimine denktir. Bir master programı eğitiminden fazladır.

Yani öyle önüne gelenin alacağı bir şey değildir.

Siz bu zihniyetle, örneğin psikoloji mezunu olup özel eğitim doktorası yapan adamı bile "ne olacak, ağır düzeyde mental özürlü bile bunu yapar" diye suçlayacaksınız!

Türkiye'de özel eğitim bölümlerini kuran, belli bir yere taşıyan kişilerin çoğu "özel eğitim öğretmeni" DEĞİLDİR! O zaman sizin gözünüzde bu kişilerin hiç bir kıymeti yok!

Sertifikaya karşı olmak başka bir şey, sertifikalı kişileri aşağılamak veya küçümsemek çok farklı bir şey. Ben de sertifikaya karşıyım ama yazdığınız gerekçelerin hiç birini onaylamıyorum. Mesleki beceri akademik eğitimle ölçülemez. Her ne kadar akademik eğitim gerekli ve önemliyse de deneyim ve kişisel beceriler mucizeler yaratabilir.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, ozal24, ozeltercih

çözüm önerisi 15 Ara 2014 11:10 #19

• spirit_em
  • spirit_em Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 101
  • Teşekkür Sayısı: 48
  • Başarı: 0
Ben mi yanlış biliyorum? Yüksek lisansla ünvan alınabiliyor. Örneğin bir sınıf öğretmeni, psikoloji alanında yüksek lisans yaptığında psikolog ünvanını da alabiliyor. Ha yüksek lisans yapmışsın ha 540 saat eğitim almışsın ne fark eder?
Özel Özay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
Sayfa oluşturma zamanı: 0.344 saniye
Sistem Kunena Forum