Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: yardım

yardım 13 Şub 2015 12:53 #17

• mmk1818
  • mmk1818 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 61
  • Teşekkür Sayısı: 10
  • Başarı: 0
İLGİLİ BİRİMİN TELEFON NUMARSI VARMI
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

yardım 13 Şub 2015 12:56 #18

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
kurs duyuru yazısında yazıyor ama boşuna arama cevap vermiyorlar :)
Son Düzenleme: 13 Şub 2015 12:57 yazan tatvanpozitif. Sebep: a

yardım 13 Şub 2015 12:58 #19

• tatvanpozitif
  • Platin Uye
Gumus29 yazan:
Hocam o zaman sende bizim gibi milli eğitime gidip bakanlığı aratacaksın

cevap verseler telefona görüştürecem milli eğitimdeki şef ile ama cevap vermiyorlar

yaptıkları hatanın farkındalar belli ki

yardım 13 Şub 2015 13:19 #20

• Gumus29
  • Gumus29 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: 2
sen ararsan olmaz kendileri araması lazım

yardım 13 Şub 2015 15:32 #21

• kdrcalis
  • kdrcalis Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 162
  • Teşekkür Sayısı: 198
Resmi yazı yazmak ve yazılanı okumak bunu anlamak bazen zordur. İlgili yazının 1. maddesi diyor ki;

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde görev alan: yani hali hazırda çalışanlar buna dahil. Çünkü bazı kurum müdürleri ve MEM'ler istifa ettirmeye kalkmış ki 6 ay kuruma geri nasıl alacaklar bilmiyorum?

Okul Öncesi, (virgül!!!) Çocuk Gelişimi ve Eğitimi veya Sınıf öğretmenliği alanı kaynak gösterilen fakülte mezunları: Cümlenin başında "görev alan" ibaresi olduğundan Sertifikası yoksa sınıf öğretmenleri zaten kurumlarda görev alamaz.

Yani yazıyı okuyup sınıf öğretmeni gönderemezsiniz diyen müdürlükler haklı. Ama yazıyı yazan bakanlık gönderebilirsiniz diyorsa meale muhtaç, tereddütte kalınan yeni bir yazıya muhtaçlık görülmekte.

Acaba herkesin her defasında anlayamadığı yazılar yayımlayan bakanlık, neden bu yazıları için kendine bir öz eleştiri yapmıyor?

Bu yazıyı okuduğumda anladığım şu oldu: Kurumlarda görev alan OÖÖ, ÇGÖ ve haziranda çalışma haklarını kaybedecekler de dahil sınıf öğretmenleri bu kursa katılabilecekler. 240 saatin sonunda da Alan öğretmeni olacaklar. Ama dediğim gibi bakanlık yazıları hep meale muhtaç ne yazık ki...
Son Düzenleme: 13 Şub 2015 15:35 yazan kdrcalis.

yardım 13 Şub 2015 16:38 #22

• tatvanpozitif
  • Platin Uye
Özel destek eğitim uygulayan Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile
özel destek eğitimi uygulayan özel eğitim okullarında ilgi (a) Mütalaa ile belirtilen alanlarda
öğretmen ihtiyacının özel eğitim alanı öğretmenlerince karşılanamaması durumunda;
...................bu alanda.....................
“Okul Öncesi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi veya Sınıf Öğretmenliği alanı öğretmeni
olup Bakanlığımızca düzenlenecek 160 saat teorik ve 80 saat uygulama olmak üzere toplam
240 saat “uzman öğretici yetiştirme kurs programını” başarıyla tamamlayanların özel eğitim
alanı öğretmenlerince gerçekleştirilecek destek eğitimlerini vermek üzere uzman öğretici
olarak görevlendirilebilecektir.

yazı ilk çıktığında heyecana kapılıp hemen birini bulup yolladık ama şimdi detaylı okuyunca milli eğitimin haklı olduğunu anlıyorum :)
adamlar açık açık yazmış
...................bu alanda .....................
“Okul Öncesi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi veya Sınıf Öğretmenliği alanı ( yani sertifikalı sınıfçı) öğretmeni
gönderilir

yardım 13 Şub 2015 17:20 #23

• Gumus29
  • Gumus29 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 34
kurs yazısının altında imzası olan bakanlıktan Sinan beyle konuştuğumu sınıf öğretmenlerinin kursa gidebildiğini söylüyorum ama arkadaşlar yinede olmadığını söylüyor. Söyleyenler neye göre söylüyor lütfen yanlış yönlendirme olmasın

yardım 13 Şub 2015 17:45 #24

• NergisOzelEgitim
  • NergisOzelEgitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 87
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
biz de son dakika sıkıntısı yaşadık. İl milli eğitim kurumunuzda çalışmadığı için sınıf öğretmeninizi gönderemezsiniz dediler. saat 16,00 idi. Ancak daha önce resmi ve özel öğretim kurumlarından istifa veya müstafi nedeniyle görevden ayrılanlar katılabilirler ibaresi olduğu için gönderebildik. Öğretmenimiz daha önce başka bir okulda ücretli öğretmenlik yapmış. Ama saat 17.00 ye kadar o evrağı nasıl yetiştirdik hiç sormayın :)
Sayfa oluşturma zamanı: 0.224 saniye
Sistem Kunena Forum