Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: KURUM MÜDÜRÜ

KURUM MÜDÜRÜ 19 Şub 2015 10:35 #57

• gulen100
  • gulen100 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 151
  • Teşekkür Sayısı: 82
  • Başarı: -8
Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği;
İşten ayrılma
MADDE 44 – (1) Sözleşme süresi sona erenler, 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine göre sözleşmeleri karşılıklı veya tek taraflı feshedilenler ve sözleşme süresi sona ermeden aynı Kanunun ilgili hükümleriyle belirlenen süreler içinde bu isteğini diğer tarafa yazılı olarak bildirenlere valilikçe görevden ayrılış onayı düzenlenir. (Ek cümle:RG-5/7/2014-29051) Ayrılış onayı düzenlenenlere altı ay geçmeden aynı kurumda görev verilmez.
(2) Çeşitli sebeplerle örgün eğitim kurumlarında ders yılı içinde, diğer kurumlarda dönem içinde görevinden ayrılmasıyla eğitim ve öğretim faaliyetlerini aksatacak olan eğitim personelinin yerine, on gün içinde kurum yönetimince görevlendirilmek üzere eğitim personelinin teklifi yapılır ve ilgili merci tarafından da on gün içinde çalışma izni düzenlenir.
(3) (Değişik:RG-5/7/2014-29051) Zorunlu sebeplerle müdürlüğün boşalması hâlinde kurucunun teklifi de dikkate alınarak yeni müdür teklifi yapılıncaya kadar kurumda müdürlük veya müdür yardımcılığı yapma nitelik ve şartlarını haiz biri, valilikçe müdürlüğe vekâleten görevlendirilir. Vekâlet süresi üç aydan fazla olamaz ve bu süre uzatılamaz. Vekâleten görevlendirilenler, vekâlet ettikleri personelin haftada girebileceği ders saati kadar derse girebilirler.
(4) Görevinden ayrılan eğitim personelinin görevlerinden ayrılışı ile kurumdan ayrılmak isteyenlerin müracaatları en geç beş iş günü içerisinde kurum yetkilisi tarafından doğrudan bağlı bulunduğu millî eğitim müdürlüğüne bildirilir. İlgililerin ayrılış sebeplerine uygun olarak valilikten yedi iş günü içinde görevden ayrılış onayları alınır. Görevinden ayrılan personelin durumunu millî eğitim müdürlüğüne bildirmeyen kurum yetkilileri hakkında yasal işlem yapılır.
(5) Bu maddede belirtilen hükümlere aykırı olarak görevinden ayrılanlara bir yıl süre ile kurumlarda görev verilmez.NOKTA
Gülen Yüz; Sevginin Anahtarıdır...! (Hz. Ali)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

KURUM MÜDÜRÜ 19 Şub 2015 10:46 #58

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
Ben eskide kalmışım o zaman

KURUM MÜDÜRÜ 19 Şub 2015 11:52 #59

• seltan
  • seltan Kullanıcısının Avatarı
  • Administrator
  • Gönderiler: 50
  • Teşekkür Sayısı: 28
  • Başarı: 6
Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün Rehber Öğretmenler ile ilgili yazısını inceleyebilirsiniz.

Dosya Eki:

Dosya İsmi: 29043458_1...2814.pdf
Dosya Boyutu:195 KB
Son Düzenleme: 19 Şub 2015 11:54 yazan seltan.

KURUM MÜDÜRÜ 19 Şub 2015 11:53 #60

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın ares;

Sayın Gülenyüz açıklamış :) Değişiklikleri takip etmekte fayda var :)

KURUM MÜDÜRÜ 19 Şub 2015 12:28 #61

• muhammet
  • muhammet Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 65
  • Teşekkür Sayısı: 30
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ
MADDE 24
(3) Kurumlarda görevli kurum müdürü iznini kurucu veya kurucu temsilcisinden alır. Kurum
müdürlüğünce, müdürün izinli olduğu süre içerisinde yerine vekâlet edecek kurumda görevli eğitim
personeli millî eğitim müdürlüğüne önceden bildirilir.
MADDE 44
(3) (Değişik:RG-5/7/2014-29051) Zorunlu sebeplerle müdürlüğün boşalması hâlinde
kurucunun teklifi de dikkate alınarak yeni müdür teklifi yapılıncaya kadar kurumda müdürlük veya
müdür yardımcılığı yapma nitelik ve şartlarını haiz biri, valilikçe müdürlüğe vekâleten görevlendirilir.
Vekâlet süresi üç aydan fazla olamaz ve bu süre uzatılamaz. Vekâleten görevlendirilenler, vekâlet
ettikleri personelin haftada girebileceği ders saati kadar derse girebilirler.
kolay gelsin

KURUM MÜDÜRÜ 19 Şub 2015 12:50 #62

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
Hata bende sn Tartança muhalefet etmek neyime :) üstelik sn barış ta aynı görüşte olmasına rağmen...hocam gençliğime verin :)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

KURUM MÜDÜRÜ 19 Şub 2015 14:05 #63

• kılıçbey
  • kılıçbey Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 114
  • Teşekkür Sayısı: 26
  • Başarı: -1
sayın seltan o sizin bahsetiğiniz yönetmelik 2011 deki sonradan çıkan yönetmelikte öyle bir şey demiyor

KURUM MÜDÜRÜ 19 Şub 2015 15:40 #64

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın ares;

Akıl akıldan üstündür.:) Hala benimde bilmediğim veya anlamadığım çok şey var. :)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ares94
Sayfa oluşturma zamanı: 0.298 saniye
Sistem Kunena Forum