Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: raporlu öğrenci telafi eğitimi

raporlu öğrenci telafi eğitimi 07 May 2015 11:09 #1

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
merhabalar, hastane tarafından 45 gün rapor verilen ve nisan 2015 ayında eğitim alamayan bir öğrencimize mayıs ayı içerisinde telafi eğitim talebi olması durumunda bu uygulamayı yönetmeliğin hangi maddesine binaen verebileceğimiz konusunda karmaşaya düştüm.

MADDE 32 – (1) Merkezlere devam esastır. Özürlü bireyin merkeze; bir haftalık sürede devam edemediği günlerde alması gereken bireysel veya grup eğitimi için ailenin yazılı başvurması durumunda, o hafta içinde telâfi eğitimi verilir.

(2) Ülke genelinde veya valiliklerce herhangi bir nedenle özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin tatil edilmesi hâlinde yapılamayan dersler bir sonraki ay içinde telâfi edilebilir.

Ancak daha öncelerden kalan net olmayan bir bilgim de raporunu göstermek kaydıyla telafi verebileceğimizdir. Bu yazı veya bahsettiğim hususta telafi yapabileceğim bir uygulama var mı?
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

raporlu öğrenci telafi eğitimi 07 May 2015 16:31 #2

• umut2121
  • umut2121 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 99
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 0
anlayamadım . örneğin mart ayında 6 seans alan bir öğrenci almadığı 2 saatlik seansı nisan ayında alabilir mi öyle olduğu vakit Nisan ayı içinde 10 sean alması lazım bu mümkün mü

raporlu öğrenci telafi eğitimi 07 May 2015 16:37 #3

• ibrahimhan
  • ibrahimhan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 22
  • Başarı: 2
bunu bende merak ettim :D

raporlu öğrenci telafi eğitimi 08 May 2015 09:43 #4

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Arkadaşlar bütün sistem almaması üzerine kurgulanmışken, bütün isyanımız buna iken....

Galiba ben soruyu anlamadım :dry:
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mkirilmaz

raporlu öğrenci telafi eğitimi 08 May 2015 13:33 #5

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Değerli arkadaşlar eğitim hiçbir gerekçeyle engellenemez. Bir sonraki ay il/ilçe tarafından telafiler manuel giriliyordu. Ancak ben bulamadım. Bulduğum tek şey kar tatili veya doğal afetler gibi zamanlar için olan yazıydı. Ancak bireyin raporlu olduğu ve resmi raporuyla bu durumu ispatladığı durumlarda geriye dönük hakkının verilmesi gerekiyor diye biliyorum.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.319 saniye
Sistem Kunena Forum