Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: MEB Destek Eğitim Açıklaması

MEB Destek Eğitim Açıklaması 08 Ara 2015 09:42 #17

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
meb (hükümet) tavrını yada niyetini hem zam oranlarında hem de getirilen yönetmeliklerle belli edecek ... bakın biz bu işi gerçektende en az maliyetle ve çok ucuza yapıyoruz , her ay nasıl zor durumda kalmadan işletmenin devamlılığını sağlarız bunu düşünüyoruz.. bir arkdaşım meb e bağlı otizmli çocukları merkezinde çalışıyor ve 200 öğrencisi olan oranın kadrolu ve ek dersli servisli okul maliyetini söyledi bana inanın 400 bin tl yi geçiyormuş her ay... aslında hükümetimiz bize destek olmalı decamlılığımızı sağlamalı, bu maliyetlerle gerçekten zor:(
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

MEB Destek Eğitim Açıklaması 08 Ara 2015 09:55 #18

• mkirilmaz
  • mkirilmaz Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Niyet hayır, akıbet hayır.
  • Gönderiler: 122
  • Teşekkür Sayısı: 88
  • Başarı: 1
türkiyem yazan:
meb (hükümet) tavrını yada niyetini hem zam oranlarında hem de getirilen yönetmeliklerle belli edecek ... bakın biz bu işi gerçektende en az maliyetle ve çok ucuza yapıyoruz , her ay nasıl zor durumda kalmadan işletmenin devamlılığını sağlarız bunu düşünüyoruz.. bir arkdaşım meb e bağlı otizmli çocukları merkezinde çalışıyor ve 200 öğrencisi olan oranın kadrolu ve ek dersli servisli okul maliyetini söyledi bana inanın 400 bin tl yi geçiyormuş her ay... aslında hükümetimiz bize destek olmalı decamlılığımızı sağlamalı, bu maliyetlerle gerçekten zor:(

Bence devletin kafası böyle çalışmıyor. ;) :)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozeltercih, egemenege

MEB Destek Eğitim Açıklaması 08 Ara 2015 10:36 #19

• egeefe
  • egeefe Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 68
  • Teşekkür Sayısı: 13
iyi olmamış

MEB Destek Eğitim Açıklaması 08 Ara 2015 11:01 #20

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Okullar bizim rakibiz değiller.

Pek çok okulda engelli bireylere eğitim veriliyormuş gibi yapılıyor. Destek eğitim odaları pek bu gerçeği değiştirmez.

Burada ki asıl sorun RAM lar. İşte bu durum sadece bu yüzden bile kurumların aleyhine olabilir.

MEB Destek Eğitim Açıklaması 08 Ara 2015 11:27 #21

• ptmehmet
  • ptmehmet Kullanıcısının Avatarı
  • Administrator
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 261
  • Başarı: 6
Zaten tek sorun da o Tartanc.
Adamlar elinde alternatif yokken ( mesleki eğitim merkezi adı olup kendisi yokken oraya yonlendırıyorlardı ) bile eğitimi nasıl keseriz,Rehabilitasyon merkezlerini nasıl ekarte ederiz dıye dusunurken şimdi ellerine koz geçmiş ne yaparlar gerisini sen düşün :(
COŞKU ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI

Mehmet TAN
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

MEB Destek Eğitim Açıklaması 08 Ara 2015 13:28 #22

• loupcendre
  • loupcendre Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 59
  • Teşekkür Sayısı: 10
corum da özel egitim alt sınıfına yönlendirilen öğrenciye rehabilitasyon merkezine GİDEMEZ kararı cıkıyor. yullardır bu boyle okula giden cocuk rehabilitasyona gidemiyor RAM IN keyfi uyfgulamaları okulları cok zor durumda bıraktı KAYIP COK BUYUK . herhalde kurumlar damar tanıma gelseydi bu kadar zarar görmezdi

MEB Destek Eğitim Açıklaması 08 Ara 2015 13:49 #23

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Bu tür durumlarda veliler neden özel eğitimin kesildiğini yazılı istesinler.Durumu mahkemeye taşıyacaklarını beyan etsinler.

Eğitimi kesmeleri için hiçbir gerekçeleri yok.Keyfi bir uygulama. Yazılı bir gerekçe sunamadıkları için rapor vermek zorunda kalıyorlar.

Şimdi ses çıkarmazsak güçlü bir şekilde,yarın çok geç olacak.
Son Düzenleme: 08 Ara 2015 13:50 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2, mkirilmaz

MEB Destek Eğitim Açıklaması 08 Ara 2015 14:20 #24

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
Sayın Tartanc hocam,Gelecekte ne olur bilmiyorum ama şuan benim kurumumda hem bizden hemde okuldaki destek eğitim odalarından eğitim alan 74 çocuk var ve bu çocukların rapor yenilenmesinde bir sıkıntı yok.Elbetteki görüşünüze katılıyorum tedbir alınması gereken bir konu.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.319 saniye
Sistem Kunena Forum