Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: MEB Destek Eğitim Açıklaması

MEB Destek Eğitim Açıklaması 09 Ara 2015 10:03 #33

• mkirilmaz
  • mkirilmaz Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Niyet hayır, akıbet hayır.
  • Gönderiler: 122
  • Teşekkür Sayısı: 88
  • Başarı: 1
Sayın esinti,

Sizin eleştirdiğiniz öğretmenler neticede öğretmen, sertifikalı olanlarda sınıf öğretmeni. Şu anda devletin alt sınıflarında 2 yıllık yüksek okuldan tutun da öğretmenlikle alakası olmayan 4 yıllık fakülte mezunları ve çalışma istekleri bitmiş emekliler ders veriyor.

Lütfen biraz insaf, biraz vicdan ve birazda izan..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozal24, rafetcelik, gulen100

MEB Destek Eğitim Açıklaması 09 Ara 2015 11:46 #34

• sabri
  • sabri Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 98
  • Teşekkür Sayısı: 56
  • Başarı: 0
Sayın Esintiye cvp verenler olmuş,birde ben vereyim dedim.
Tam iki yıldır hangi başlık olursa olsun Sayın Esinti hep konuyu sertifikaya getiriyor ve ordan yazıyor.
Bu sertifika ile kurumlara vurmaya çalışıyor ama bunu veren merci neden verdi niye verdi diye hiç sorgulamıyor.
Sanki kurumların başka çıkar yolu varmış ve ortada binlerce alan mezunu özel eğitim öğretmeni varmışta kurumlar çalıştırmıyormuş gibi yazıyor.
Sertifikalı öğretmenlere söz söylerken meb in iki yıldır özel eğitim adı altında görme engelliler öğretmeni işitme engelliler okuluna işitme eng.öğretmenini görme engelliler okuluna, zihinsel engelliler öğretmeni işitme engelliler okuluna vb durumlara hiç ses çıkarmıyor.
Yani vurun abalıya misali vuruyor da vuruyor.
Sürekli eleştiriyorda,peki kurumlar ne yapsın kimi çalıştırsın,bu çalışacak olanları kim belirliyor hangi şarttaki meslek elemanları çalışabiliyor belirleyiciye bir tane laf yok.
Veya bize bizim gücümüzün yettiği çözüm önerileri sunsun.
Son Düzenleme: 09 Ara 2015 11:48 yazan sabri.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mkirilmaz, nevinmudur

MEB Destek Eğitim Açıklaması 09 Ara 2015 12:26 #35

• akay4242
  • akay4242 Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 25
  • Teşekkür Sayısı: 2
özel eğitim alan mezunu çalıştırmayan tüm kurumlar kapansın ve sayın esinti hanım ve bu gibi 3-5 kurum 350.000 öğrenciyle ilgilensin bizde uğraşmayalım.Koca memlekette 1 tane bulamıyoruz ısrarla bu dile getiriliyor.gerçekten bırakalım arkadaşlar bu şekilde olmaz.tüm öğrencilerimiz de bunu dile getirene gitsin herkes rahat etsin.Yada bunu dile getiren arkadaşlar bize öğretmen yollasınlar da ondan sonra konuşsunlar :angry: .......

MEB Destek Eğitim Açıklaması 09 Ara 2015 14:42 #36

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
Aynı konuları sürekli sil baştan konuşmanın bir anlamı yok, rehberlik hizmetleri genel müdürlüğü ile ilgili bir an önce bir çalışma yapılması kanısındayım, bunu da ilgili makamlara ilettik, makul karşıladılar, özellikle insan faktörünün en aza indirilmesi gerektiğinin, insiyatif olan her yerde keyfiyatın olacağı konusunda hemfikir olduk, umarım bu konuda ortak bir akıl sağlanacaktır...Ama benim esas değinmek istediğim konu kurum sahiplerine yapılması gereken önemli bir eleştiridir, son 1 yıl içinde katıldığım ulusal ve uluslar arası kongrelerde, parmakla sayılı kurucu ile karşılaştım, doğal olarak bizim olmadığımız alanlarda hakkımda haksız eleştirilere maruz kalındığını gördüm, bir çok akademisyen ve meb görevlisi rehabilitasyonun ne olduğunu ve hangi sorunlarla karşılaştığını dahi bilmiyorlar ,bizim bu boşluğu doldurduğumuz taktirde kısa sürede bazı yanlış bilinen doğruları anlatma fırsatı doğacaktır, bir örnek ermek istiyorum antalya da yapılan disleksi çalıştayında dil v konuşma terapisti ve psikologlar özel öğrenmedeki rollerini ve katkılarını anlatırken, derse girme yetkilerinin bile olmadığını bilmiyorlar, yada uygulanan programlarla ilgili rehabilitasyon merkezlerini eleştirirken programın ramı oluşturduğunun dan bir haberler, eğer sektöre katkı yapmak istiyorsak adımıza karar verilen alanlarda daha fazla yer almalıyız diye düşünüyorum, ben dernek adına mümkün olduğu kadar orada olmaya özen gösteriyorum, herkesten bu özeni ve katkıyı bekliyorum...,
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2, barisltd, AliGalipDursen ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

MEB Destek Eğitim Açıklaması 09 Ara 2015 16:34 #37

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
Bu site beni şeker hastası etti...(ptmehmet şahsınızı kastetmiyorum)

MEB Destek Eğitim Açıklaması 09 Ara 2015 20:36 #38

• ptmehmet
  • ptmehmet Kullanıcısının Avatarı
  • Administrator
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 261
  • Başarı: 6
:D
COŞKU ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI

Mehmet TAN

MEB Destek Eğitim Açıklaması 09 Ara 2015 21:11 #39

• ptmehmet
  • ptmehmet Kullanıcısının Avatarı
  • Administrator
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 261
  • Başarı: 6
sayın kurs2 beni de sektör hasta etmek istiyor ama başaramıyor :D
Yıllar önce yani 2006 da bu siteyi kurma amacım sektörün iyiye gitmesine katkıda bulunmaktı.9 yıldır yemediğim tehtid,soruşturma kalmadı bu sıteyle ılgılı(Silahlı tehtid dahil 3 kere de MEB soruşturması yedim biri bakanlık olmak üzere ve bolca kınandım ).Harcadığım yıllık para bir yana pc başında geçirdiğim vaktin haddi hesabı yok.Ama ne değişti hiçbirşey.
Baktım sektör değişmiyor kendim değişeyim dedim,7 şubeden 2 şubeye düşürdüm ve başka sektörlere girdim.
Velhasıl pes etmek yok,hayat devam ettiği müddetçe bizde mücadeleye devam edeceğiz.
Sektörümüze Naçizane tavsiyem mutlaka bir B planı olmalı yoksa değil şeker hastası kanser bile oluruz :(
COŞKU ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI

Mehmet TAN
Son Düzenleme: 09 Ara 2015 21:14 yazan ptmehmet.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, kurs2

MEB Destek Eğitim Açıklaması 10 Ara 2015 11:14 #40

• sabri
  • sabri Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 98
  • Teşekkür Sayısı: 56
Tamam iyi düşünelim iyi olsun ama bizim iyi düşünmemizle olmuyor maalesef meb te bu kafa yapısı oldukça.
Siz ne kadar uğraşırsanız uğraşın o destek eğitim odaları farklı,bizim verdiğimiz farklı deseniz de okullar öğretmenler ve müfettişler şimdiden başlamışlar destek eğitimi odası açacağız veya açtık artık rehabilitasyon merkezlerine göndermenize gerek yok diye.Adamlar nasıl örgütlü ama...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.263 saniye
Sistem Kunena Forum