Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Yeni yönetmelik çalışmaları

Yeni yönetmelik çalışmaları 15 Nis 2018 11:14 #105

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
garip yazan:
waramiral yazan:
ne okulu arkadaşlar öyle bişey yok. yeni yönetmelik de inşallah iyi şeyler olacaktır

sırf senin için bu yonetmeliğin hemen yayımlanmasını istiyorum. durum gerçekten hazin...

beni bu kadar umursadığınızı bilmiyordum sn. garip. öncelikle teşekkür ederim.
iyi niyet beslemek iyi olacağını düşünmek kötü mü sizce.

o yönetmelik iyi niyet beslediğimiz gibi gelmezse 'mor' renk olacağım kesin. ama benim gibi kurum sahibi arkadaşlar da aynı şekilde olacak illa ki. birilerinin umduğunu bulamaması ya da düşündüğünün olmaması sizin için huzur kaynağı mı?

ya da siz maaşımı alır işime bakarım diyenlerden misiniz? öyle iseniz, emin olun işler düzeltilmezse maaş alacak bir kurum bile bulamayabilirsiniz.

ben, sektöre yatırım yapmış biri olarak mecburi iyi niyet beslemem gibi doğru bir şey olamaz.

siz benim düşündüğüm gibi iyi bir şeylerin olmadığını görebilmem için bu yönetmeliğin hemen çıkmasını isteyebilirsiniz ben ise ben ve benim gibi sektörün iyi olmasını isteyen ve umut eden arkadaşlar için bir an önce çıkmasını istemekteyim. belirsizlik kadar kötü bir şey yoktur tarafımca.

saygılarımla
Son Düzenleme: 15 Nis 2018 11:17 yazan waramiral.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Yeni yönetmelik çalışmaları 16 Nis 2018 16:11 #106

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
gözün aydın waramiral!

Yeni yönetmelik çalışmaları 16 Nis 2018 16:39 #107

• waramiral
  • Platin Uye
garip yazan:
gözün aydın waramiral!

yayınlandı mı yeni yönetmelik?

neye gözüm aydın?

yayınlandıysa da sizin haberiniz varsa bizim yokken size abonelik işlemi için nereye başvurmam gerekir?

Yeni yönetmelik çalışmaları 17 Nis 2018 10:29 #108

• waramiral
  • Platin Uye
kişisel görüşüm;

yönetmelik iyi mi çıkar kötü mü çıkar bilemiyorum. ama öncelikle oerm lerinin çıkarcı kişilerin elinden kurtulması gerekmektedir.

bunun için kontenjan mı dersiniz kota mı dersiniz adına ne olur bilemem.

öncelikle yatırım yapan kurucunun hakkı devletçe gözetilmeli ki yeni kurum açacaklar bile yapacağı yatırımın boşa gitmeyeceği konusunda umudu artmalı.

(kişisel görüşümdür kimseyi bağlamaz)

anlık kontenjanı (gruplar haricinde) bireysel olarak 10 olan kuruma 100 öğrenci kayıt etme limiti koyulmalı.

buna benzer olarak ilçesinde 500 ram raporlu öğrenci varsa ve ilçede 5 kurum var diyelim;

kurum başına 100 öğrenci normal olarak görülebilir. fakat kiminin (grup hariç) 6 kiminin 23 kontenjanı var. kimisi zemin+1 kat yer tutmuş kimisi ise asansörlü 5 katlı bir bina. ikisinin de yaptığı yatırım aynı mı?tabi ki değil.

o zaman dersin ki; 6 kontenjanı olana 60 kayıt yapabilirsin, diğeri ise 230. bu şekilde nolur; bir defa yatırım yapan kişi bina ve kullanım alanını düşünerek kurum açar veya kurumunu büyütür.
bunun sonrasında da o ilçeye verilen ram raporlarını da hesaplayarak öğrenci dağılımını yapar ve kurum açılıp açılmayacağını belirlersin.

olmadı mı? en başta nufusa göre bir kurum sayısı belirler ve öğrenci kontenjanı yaparsın.

adamın anlık (grup hariç) 8 kontenjanı var kurumda ise 250 öğrenci kayıtlı. fatura sayısı 240 küsür. maşallah. sabah 8 de derse başlıyor akşam 7 ye kadar odalar full. 23 kontenjanlı kurum açmış adamın da toplasan 3-5 odası dolu.

bu olsa ne mi olur?

kurum sahibi olarak
1-kaç personel çalıştıracağını bilirsin.
2-taramacı(öğrenci bulmaktan başka bir iş yapmayan) kurum olmaktan kurtulursun
3-kurumlar arası rekabet öğrenci kapma yarışı değil kaliteli hizmet verme yarışı olur
4-bazı velilerin ekstra isteklerinden kurtulursun
5-bozuk olan kurumların arası düzelir kimse kimseden öğrenci çalmak için mücadele etmez.
6-dağılım rahat olur herkes ona göre iş ve işlemlerini yürütür.

kişisel olarak düşüncem; en önemli sorun; kurumlar arası dengesizlik ve bazı velilerin iki dudağı arasında olmak.
mutlaka diğer sorunlar da mevcut ama olayı baştan düzeltir ve ücret konusunda da iyileştirme yaparsan diğer sorunların yükü hafifler diye düşünüyorum.

saygılarımla

Yeni yönetmelik çalışmaları 17 Nis 2018 22:57 #109

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
KOTA mevzusu yönetmelik taslağı maddesinden çıkarılmış. Başbakanlık Mevzuat Geliştirmenin itirazı üzerine.
Okul saatlerinde öğrencilerin okuldan haftanın iki yarım günü izinli sayılması da iptal olacak diye duyum aldım.
zam oranı zaten ortada.
Seans 12+6 seans arttırımını da maliye bakanlığı kabul etmemişti zaten.

Taslak yönetmelikte geriye kalanlar sadece maddelerin sıralandığı 1-2-3-4 rakamları oldu.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd, AliGalipDursen ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Yeni yönetmelik çalışmaları 17 Nis 2018 23:16 #110

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Birileri çok güzel hayal sattı. Bizler de inandık. Sanırım inanmak istedik.
Masallar bitti.
Yine gerçeklerle başbaşayız.
Heybeden başka masallar çıkarsanız dahi...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, AliGalipDursen

Yeni yönetmelik çalışmaları 18 Nis 2018 08:47 #111

• AliGalipDursen
  • AliGalipDursen Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 343
  • Teşekkür Sayısı: 655
  • Başarı: 16
sizgin yazan:
KOTA mevzusu yönetmelik taslağı maddesinden çıkarılmış. Başbakanlık Mevzuat Geliştirmenin itirazı üzerine.
Okul saatlerinde öğrencilerin okuldan haftanın iki yarım günü izinli sayılması da iptal olacak diye duyum aldım.
zam oranı zaten ortada.
Seans 12+6 seans arttırımını da maliye bakanlığı kabul etmemişti zaten.

Taslak yönetmelikte geriye kalanlar sadece maddelerin sıralandığı 1-2-3-4 rakamları oldu.

Oh, buna da şükür, demek rakamlara dokunulmamış..

:)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, tartanc, barisltd ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Yeni yönetmelik çalışmaları 18 Nis 2018 09:27 #112

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Bu iş bana çiftlik bankı hatırlattı.
Ne sazanlık yapmışız.
Şimdi ben toplantı düzenliyorum. Maldivler de.
5000 kurumun katılımı ile.
Katılım ücreti 3000 dolarcık.Sonuçta herşeyde süpersonik olacak.
Katılımlarınızı bekliyorum.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.391 saniye
Sistem Kunena Forum