Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Yeni yönetmelik çalışmaları

Yeni yönetmelik çalışmaları 28 Mar 2018 17:29 #65

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
garip yazan:
sn barış yönetmelik çıkana ve cihazlar alınana kadar dolar kaç TL olursa olsun ben 2000 dolarlık alacağım diyorsunuz yani...

Ben öyle bir şey demiyorum. :) 90$ parekende fiyatlı aletin fiyatını 2000$'a sabitlerler diyorum.

Dediğim gibi, yönetmelikte ne çıkar bilemem. Ama kanunda yüz tanıma sistemi falan demiyor. "biyometrik kimlik doğrulama veya kameralı görüntüleme sistemi" diyor. Yüz tanıma bir biyometrik kimlik doğrulama sistemidir. Kameralı görüntüleme sistemi değildir.

Sanıyorum bakanı yine kandırdılar.

Bu kamera işi gündeme geldiğinde bununla uğraşan ilgili arkadaşları "bunu kötüye yorumlarlar, bu sefer kameralı yüz/iris tanıma sistemi gelir" diye uyarmıştım ama beni pek dinleyen olmadı. Bu hem maliyeti yüksek, hem kullanması daha zor bir sistem.

Hangi sistem gelirse gelsin, mevcut uygulamalarla fire vermemesi imkansız. Kurumların en az %10-15 kaybı olur. Bunu üçkağıt yapanlar için değil, doğru dürüst çalışanlar için söylüyorum.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 28 Mar 2018 17:30 yazan barisltd.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: garip

Yeni yönetmelik çalışmaları 28 Mar 2018 18:12 #66

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
barışltd : Hangi sistem gelirse gelsin, mevcut uygulamalarla fire vermemesi imkansız. Kurumların en az %10-15 kaybı olur. Bunu üçkağıt yapanlar için değil, doğru dürüst çalışanlar için söylüyorum.[/quote]

şu anda olduğu gibi, okul kaydı mebbiste görünürse (görünmeyeceği iddia ediliyor) işini doğru yapmaya çalışanlarda kayıp yüzde 10'larda olur, yaz ayları ise soru işareti. üçkağıtçı kurumlarda ise tıpkı dünyanın yuvarlaklığıyla ilgili ilkokul bilgilerinde olduğu gibi, geminin önce dumanı, sonra bacası, en son kendisi görünür örneği vardı ya; bunlarda tam tersi olur, eylül 2018 geminin kendisi, ekim 2018 geminin bacası, kasım 2018 geminin dumanı görünür, aralık 2018 görünmez olurlar...
Son Düzenleme: 29 Mar 2018 10:44 yazan garip. Sebep: imla

Yeni yönetmelik çalışmaları 28 Mar 2018 21:14 #67

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
garip yazan:
şu anda olduğu gibi, okul kaydı mebbiste görünürse (görünmeyeceği iddia ediliyor) işini doğru yapmaya çalışanlarda kayıp yüzde 10'larda olur,

%10 kar marjı olsa can kurban. Ama zaten can çekişirken bu kaybı tolere etmek çok zor. Kesinlikle hizmet kalitesinde düşme yaşanacak. Artık velilerden kayıt sırasında 2 paket tuvalet kağıdı, 2 paket kağıt havlu, 2 top kağıt falan istemeye başlarız.

Bugün sağlık uygulamalarında yeni bir süreç başlamış. Masaj, hacamat, sülük, kupa çekme gibi abuk subut alternatif tedavi yöntemlerine de devlet ödeme yapacakmış. Mesela masajın seansına 50TL diyorlar. Biz de kurumları kapatıp bu işlere başlarız artık. Ha 50, ha 60... Özel eğitimle ne uğraşacaksın.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozal24, türkiyem

Yeni yönetmelik çalışmaları 29 Mar 2018 14:57 #68

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
garip yazan:
geçenlerde çalıştayda görüştüğüm sayın yetkililer nisan ayında yayımlanacak olan yönetmelikle ilgili bazı şeyler fısıldadı. beni en çok yüz tanıma sistemi ilgilendirdiği için onun müjdesini aldım. yetkiliye, daha yönetmelik yayımlanmadan bazı kurumlara hacker görünümlü sahtekarlar aylık 500 dolara şimdi olduğu gibi gelmeyenleri geldi gösterecek sistemi kurarız diye ziyaret eden teklif verenler türemiş, bunların önlemini de sistemler kurulmadan alacak mısınız diye sordum, bakakaldı...

Valla bakakalmayacak gibi değil.. Bunun da üç kağıdını bulurlar diye konuşurken bulmuş da pazarlamaya başlamışlar bile öyle mi?? Allah sonunu hayır etsin ne diyelim.

Yeni yönetmelik çalışmaları 30 Mar 2018 08:40 #69

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın barış;

Şimdiden yazayım ben masaj işine girmem. :) :) :)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd

Yeni yönetmelik çalışmaları 30 Mar 2018 14:57 #70

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
Ben hacamatı ciddi ciddi düşünüyorum. :) :)

Organik sirke, pekmez falan düşün derim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Yeni yönetmelik çalışmaları 30 Mar 2018 16:28 #71

• AliGalipDursen
  • AliGalipDursen Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 343
  • Teşekkür Sayısı: 655
  • Başarı: 16
tartanc yazan:
Sayın barış;

Şimdiden yazayım ben masaj işine girmem. :) :) :)

Trafik sıkıştığında sürücülere dağıtılan reklamlara bakarsak masaj işinde geniş bir arz yelpazesi mevcut zaten :)

Daha az girişimcinin olduğu alanlara yönelinmeli bence..

Sülük çok gelecek vaat ediyor denilmekte.. Bence değerlendirmekte fayda olabilir..

Olmadı, yeniden keçi ve bitcoin mevzuunu gündeme alabiliriz.

:)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Yeni yönetmelik çalışmaları 03 Nis 2018 09:25 #72

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Çok geç kaldı.

Hala bir ses yok.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.247 saniye
Sistem Kunena Forum