Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Kamera sistemi

Kamera sistemi 13 Ağu 2018 21:12 #33

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Mehmet Hocam;

Sistemi bir an önce yaptır. Faturanı al.İlçene teslim et.Yoksa ödenek alamazmışız..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Kamera sistemi 13 Ağu 2018 21:14 #34

• ptmehmet
  • ptmehmet Kullanıcısının Avatarı
  • Administrator
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 261
  • Başarı: 6
SAYGIDEĞER İL TEMSİLCİLERİMİZE;

Malumlarınız olduğu üzere 13/08/2018 Pazartesi günü yani bugün, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürümüz Sayın Dr. Muammer YILDIZ ve daire başkanımız Sayın Hasan ÖZTÜRK makamlarında ziyaret edilmiştir.

Özel eğitimin ve sektörün geleceğine dair birçok konu istişare edilmiş olmakla birlikte ,özellikle sıcak gündem olması münasebetiyle KİMLİK DOĞRULAMA ( KAMERA SİSTEMİ )’nin uygulanması konusu değerlendirilmiştir.

Bilindiği üzere bundan iki yıl önce ilgili kanun ile biyometrik kamera (yüz tanıma ) sistemini hayata geçirecek olan yasal zemin hazırlanmış 1 Eylül 2017 tarihinde yürürlüğe girmesi planlanmış,yazılım geliştirme noktasında yaşanan teknik sorunlar nedeniyle uygulamaya konulamamış ve söz konusu uygulama 1 Eylül 2018 tarihine ertelenmişti.

Yasa gereği ilgili sistemi uygulamaya geçme zorunluluğu olduğundan, Milli Eğitim Bakanlığının yasal olarak üzerine düşen yükümlülüğü yerine getirmek durumunda olduğu ifade edilmiştir.
İlgili yazıdada açıkça ifade edildiği üzere;

1 Eylül 2018 tarihine kadar yapılması zorunlu olan kamera sisteminde istenen özellikler şu şekildedir:
1. Kurum giriş ve çıkışlarına yüksek çözünürlüklü kamera. (İki kapısı olan kurumlar için giriş ve çıkış tabiri kullanılmıştır.)
2. 90 gün kayıt yapabilen DVR cihazı

Sistem kurulumu yapıldıktan sonra tüm kurumlar, bağlı bulunduğu il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine satın alma faturaları ile başvurup durumu belgelendirecek ve kamera sistemi kurulumunu il/ilçe müdürlüklerine onaylattıracaklardır. İl/ilçe müdürlüklerine bilgi vererek kurulum onayını yaptırmayan kurumlar ödeme alamayacaklardır.

Kurumlarımızda şu anda mevcut bulunan kamera sistemi şayet bu özellikleri karşılıyor ise o kurumlarımızın yeni baştan kamera sistemi kurmasına gerek olmayacaktır. Fakat bu kurumlarımız da resmi bir yazı yazarak, durumlarını il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine bildireceklerdir.

90 gün kayıtta kalacak olan bu görüntüler öğretmen ve öğrencinin kolay tanınmasını sağlayacak çözünürlükte ve açıda olacaktır. Ödemeye esas bir kayıt olduğu için de herhangi bir teftiş sırasında istenebilecektir.
Ayrıca ilgili sistemi kurduğunu belgelemeyen kurumlara ödeme yapılmayacaktır.

Kurumlarımızın mağdur olmaması açısından bir an önce sistem kurulumlarını yaptırması gerektiğinin bölgenizdeki tüm kurumlara duyurulması hususunu bilgilerinize sunarım.

Özel Eğitim Kurumları Derneği Adına.
YUNUS KILIÇ
GENEL BAŞKAN
COŞKU ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI

Mehmet TAN
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: YENI

Kamera sistemi 13 Ağu 2018 23:09 #35

• mehmetcan
  • mehmetcan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 141
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: 0
hocam tşk

Kamera sistemi 13 Ağu 2018 23:39 #36

• mehmetcan
  • Tecrubeli Uye
sayın tartanc gerçekten ilgi ve alakanıza canı gönülden teşekkür ederim
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Kamera sistemi 14 Ağu 2018 00:17 #37

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Hayal kırıklığından başka ne kaldı elimizde vaad edilen onca umutlara karşı.
Açıkçası Engelli Çocuklarımızı kışla mantığı ile saçma sapan şekillere koymaktan başka neye yarayacak?
Özel eğitimin bireysel farklılıklarını tekdüzeliklere indirgemekten başka neye yarayacak bu sistem?
Bunca fedakar personellerimizi diken üstünde tutmaktan başka neye yarayacak sistem?
Engelli bireyleri koşturmaca mantığı ile kurumlara getirme ve saatinde kamera karşısına çıkarma şovlarından başka neye yarayacak bu sistem?
Yönetmeliğin içinde geçen '' Ödemeye Esas'' kavramından da anlaşılacağı üzere amaç etkin eğitimi sağlamak değil de etkin ödemeyi sağlamaktan başka neye yarayacak bu sistem?
Yahu ne kadar arsız ve hırsızız ki sizlere zerre kadar güven verememiş olmanın acizliğini hissediyoruz şu an?
Bizler ki her denilene ''Şükür'' deyip kabullenmiş ve Engelli bireylerin eğitimindeki en büyük role sahip olan merkezler ve fedakar personeller olarak hala bu derece hırsız gözüyle bakılıyorsak yazıklar olsun bize.
Öyle bir sektörüz ki devasa şirketlerin vergi borçlarını bir kalemde silmelerine rağmen kurumlarımızın tek kalem vergi borcu olmadan fedakarca devletine vergisini zamanında ve tam ödeyen kurumları bu derece hırsız görecek ne yaptık?
Merak ediyorum hep sustuk ve birincil önceliğimiz Milli Birlik ve Milli seferberlik olan kurumlarımızı bu derece gözünüzde karalayacak ne yaptık?
Allah aşkına bırakın artık 20 yıl önceki ''Ölmüş Çocuğa Fatura Kesmişler'' söylemlerini, günümüzde bir tuşla kişilere ulaşılacak bilişim sistemlerine sahipken bu şekilde mi arsızı susturmayı planlıyoruz?
Lütfen ama lütfen, bir çağrınızla kurumlarını devletine sorgusuz teslim edecek bunca eğitim yatırımcısını artık bu şekilde lekelemeyin. İnanın bir çağrıyla tüm sektör kurumlarını devletine hibe eder. Yeter ki çocuklarımızı eğitimsiz bırakmayın, çalışan personellerimizi kapı dışına itmeyin. Alın kurumlarımız sizin olsun, bizim yaptığımızı yapmaya devam edin yeter. Biz eğitim yatırımcıları gider limon satar, amelelik yapar hayatımıza devam ederiz. En azından bundan sonra kimse bize hırsız demez ve en azından kimseyi aç bırakmamanın gururunu taşırız.
Saygılarımla.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: loupcendre, tartanc

Kamera sistemi 14 Ağu 2018 07:23 #38

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
çok iyi oldu çok da güzel oldu. daha beter yapın. mazotu benzini lpg yi bedavaya alıyoruz zaten. önce zam gerek. o kayıt cihazı 1500 tl den aşağı değil. ayrıca 2 adet hd kamera kurulum derken 2500 civarı gider. siz yüz tanıma getireceğiniz zaman da ayrıca ona bir ödeme yaparız. biz alışkınız alıp iptal ettirmeye alıp köşelere atmaya alışığız. Her şeye hazırız ama önce zam gerekiyor. bize zam verin kamera falan evelallah biz bunun da üstesinden geliriz. yok kamera yok bilmem ne!

Kamera sistemi 14 Ağu 2018 10:36 #39

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sistemi 1500 lira kurduracağız galiba. Fakat bunu 2300 kurumla çarpın lütfen.
Ekonomik saldırı altındayken yaptırılan masrafa bakınız.

Yetkililer 01.09.2018 tarihini nasıl unutmuş olabilir? Bayram haftasına rağmen 10 günde yapın denilmekte hatta bayram haftasında Pazar günü denetleme yapacaklarmış!

Ben dernek üyesiyim. Yeri geldiğinde eleştirimi sunarım. Derneklerin bu uygulamadan anca gelen yazı ile haberi oldu. Hiç gerçekçi yol haritaları yok.

Kurbağa deneyini bilirsiniz. Kurbağayı soğuk suyun içine atanlar kim acaba?

Birileri geçen dönem çok iyi masal sattı. Anlaşılan o ki masalın sonunda mutlu son yok. Masal dinlemeye devam ama...
Sektörün büyük çoğunluğu lütfen seyirci olmayın artık...
Son Düzenleme: 14 Ağu 2018 10:38 yazan tartanc.

Kamera sistemi 14 Ağu 2018 10:46 #40

• mehmetcan
  • Tecrubeli Uye
hocam ne yapabiliriz varsa bir öneriniz yapalım toplanıp ankaraya gidelim isterseniz ....sizin olduğunuz her şeye adımı ve imzamı atarım
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc
Sayfa oluşturma zamanı: 0.578 saniye
Sistem Kunena Forum