Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: YENİ KAYIT

YENİ KAYIT 20 Ara 2018 13:05 #1

• sema yeşilyurt
  • sema yeşilyurt Kullanıcısının Avatarı
  • Administrator
  • Gönderiler: 28
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: 0
Yeni öğrenci kaydı sırasında 'ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZLERİNİN İŞ VE İŞLEMLERİ İLGİ YÖNETMELİĞİN 19.MADDESİ GEREĞİNCE ÖĞRENCİ KAYITLI OLDUĞU OKULDA EĞİTİMLERİNİ ALMALI ' uyarısı ile karşılaştım böyle bir uyarıyla karşılaşan var mı?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

YENİ KAYIT 20 Ara 2018 13:07 #2

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
bunun geleceğini sizlere 2 ay önce yazdım, benim her yazdığıma muhalefet etmekle kendini görevli sayan zat, yine takara tukara yapmıştı; o yapar gerekli açıklamayı...

YENİ KAYIT 20 Ara 2018 13:26 #3

• dastmol
  • dastmol Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
sema yeşilyurt yazan:
Yeni öğrenci kaydı sırasında 'ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZLERİNİN İŞ VE İŞLEMLERİ İLGİ YÖNETMELİĞİN 19.MADDESİ GEREĞİNCE ÖĞRENCİ KAYITLI OLDUĞU OKULDA EĞİTİMLERİNİ ALMALI ' uyarısı ile karşılaştım böyle bir uyarıyla karşılaşan var mı?

Rapor kayıt Numarasının Girdiğiniz çocuğa ait olup olmadığını kontrol edin. Büyük ihtimalle yanlıştır(Rapor kayıt numarası başkasına aittir).

YENİ KAYIT 20 Ara 2018 13:26 #4

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
sema yeşilyurt yazan:

bu 19 madde bence yanlış yorumlanıyor. bu hem okul hem rehabilitasyon merkezi olan kurumlar için.
"(3) (Ek:RG-5/7/2018-30469) Özel eğitim okulunda öğrenim gören engelli bireylerin destek eğitiminden yararlanmak istemeleri durumunda, kayıtlı bulundukları okulun varsa özel eğitim ve rehabilitasyon biriminden yararlanmaları esastır. Özel eğitim ve rehabilitasyon biriminde engelli bireyin eğitim alması önerilen destek eğitim programının bulunmaması halinde engelli birey, başka bir özel eğitim okulunun özel eğitim ve rehabilitasyon birimine veya başka bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezine kayıt yaptırabilir."

yani özel özel eğitim okuluna kayıtlı bir öğrenci varsa okulun rehabilitasyon biriminden hizmet alabiliyor. eğer yoksa başka bir rehabilitasyon merkezinden destek eğitim alabiliyor.

bu uyarı çok alakasız öğrencilerde de ortaya çıkıyor. örneğin 2 yaşında fizik tedavi için kaydetmeye çalıştığımız öğrencide de aynı uyarıyı aldık o geçti bu seferde 3. kurum uyarısı almaya başladık.

YENİ KAYIT 20 Ara 2018 14:58 #5

• sema yeşilyurt
  • sema yeşilyurt Kullanıcısının Avatarı
  • Administrator
  • Gönderiler: 28
Teşekkür ederim
Sayfa oluşturma zamanı: 0.327 saniye
Sistem Kunena Forum