Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Muğlada Kurum Kapatılmış

Muğlada Kurum Kapatılmış 21 Mar 2019 09:27 #1

• zinab
  • zinab Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: 0
Doğru mu acaba ?
nasıl yapmış çözemedim,memuru,amiri nerdeymiş ??

muglayerel...ofNdYtTCP0
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Muğlada Kurum Kapatılmış 21 Mar 2019 10:13 #2

• Zahe
  • Zahe Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 23
  • Teşekkür Sayısı: 12
İşte böyle kurumlar yüzünden biz bu haketmediğimiz yaptırımlara maruz kaldık daha böyle kaç kurum vardır kim bilir inşallah hepsi tespit edilir. Ak koyun kara koyun belli olsun artık.

Muğlada Kurum Kapatılmış 21 Mar 2019 17:47 #3

• smsnn
  • smsnn Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 91
  • Teşekkür Sayısı: 16
  • Başarı: -2
sebep neymiş açılmadı link

Muğlada Kurum Kapatılmış 21 Mar 2019 18:06 #4

• Zahe
  • Zahe Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 23
  • Teşekkür Sayısı: 12
Erişim engellenmiş hocam valla haberi okudum ben 26 kez başka bir işletmenin borcu yokturuyla haksız kazanç elde etmişler ama habere erişimi engelletmişler ulaşılamıyor habere

Muğlada Kurum Kapatılmış 21 Mar 2019 22:05 #5

• zinab
  • zinab Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 5
Link açık
Devleti dolandırmanın değişik bir yolu
Şeytanın aklına gelmez eğer doğru ise

Muğlada Kurum Kapatılmış 26 Mar 2019 09:29 #6

• geceee
  • geceee Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 235
  • Teşekkür Sayısı: 24
2012 yılında alınan bir kararla, Devletin, Özel Eğitim Merkezleri’ne yaptığı ödenekler için Eğitim Merkezi’nin SGK ve Maliye borcunun bulunmaması gerekiyor aksi halde devlet ödenek ödemiyor.
Ortaca’da 2003 yılından bu yana faaliyet gösteren, B.Ö.E.ve R.M.’nin, devletten ödenek alabilmek için vermesi gereken SGK borcu yoktur belgesini, kendi bünyesinde farklı bir alanda faaliyet gösteren farklı bir işyerine ait belgeyi verdiği ve haksız kazanç elde etmesi nedeniyle hakkında açılan soruşturma nedeniyle hem para cezasına çarptırıldığı hemde kapatma işlemi uygulandığı öğrenildi.
Merkezin 2014 yılından itibaren 26 ay boyunca SGK borcu yüzünden, bünyesinde kurduğu Danışmanlık şirketine ait SGK Borcu Yoktur kağıdı ile devletten ödenek aldığı belirtiliyor.
Konu ile ilgili olarak soruşturma başlatan Milli Eğitim Müdürlüğü, firmanın bu uygulamayı 3 kereden fazla yapması nedeniyle, SGK borçlarına yönelik brüt asgari ücretin 25 katı para cezasına çarptırıldı ayrıca kapatma işlemi de uygulandı. Bunun yanı sıra SGK’nın müfettiş raporu doğrultusunda Özel Eğitim Merkez’i yetkilileri hakkında ödenek alabilmek için Milli Eğitim’e yanıltıcı evrak vermek suçlaması ile Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Firma bünyesinde diğer ilçelerde de Özel Eğitim Merkezleri’nin bulunduğu ve buralara yönelikte inceleme başlatılabileceği de belirtiliyor.
Son olarak firmanın kapatma ile ilgili yaptığı başvuru sonucu yürütmeye durdurma kararı verildiği öğrenildi. Şu an faaliyetini yürüten firma hakkında davanın seyrine göre kapatma kararının kesinleşebileceği belirtiliyor.

Muğlada Kurum Kapatılmış 10 Nis 2019 13:28 #7

• vefa
  • vefa Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 6
3 aydır maaş ta ödenmiyor,ama imzalarımızı almış gibi attırıyorlar,yasal olarak ne yapabiliriz

Muğlada Kurum Kapatılmış 10 Nis 2019 13:45 #8

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
imza atmayabilirsiniz mesela
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.274 saniye
Sistem Kunena Forum