Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: YÖNETMELİK !!!

YÖNETMELİK !!! 14 May 2019 14:24 #57

• Amanos
  • Amanos Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 9
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: 0
Devletin okullarında ki durum nasıl acaba da gelmiş burda kurumlara ucube diyorsunuz.Üç kağıtçılık devletin her kademesinde mevcut ama herkesin gözünde sorarsanız kurumlar sahtekar.bir tane zengin olan kurum sahibi görmedim ben..ucube olan bizleriz empati yapamayan sizlersiniz bu işi ne kadar ucuza mal ederim düşüncesindeki yetkililerdir..devlet önce yalandan yere kurs açıp ders veren öğretmenleri okul müdürlerini yalandan yere rapor alıp derse girmeyen öğretmenlerini denetlesin şurda üç kuruş para verip herşeyi yükledikleri kurumları değil..beğenmiorsanız çalışmazsınız çözüm üretmeyip boş laf konuşmak şu ortamda yapılacak en son şey..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

YÖNETMELİK !!! 14 May 2019 14:31 #58

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Öncelikle bu alan eğitim sektördür. Üstelik eğitimin en önemli alanı olmak zorundadır.

Kötü örnek olmaz. Önceden yazdığım gibi, samimiyetimle asgari ücret veren kurumlarda öğretmen arkadaşlarımız çalışmasın. Öğretmen sonuçta kaybetmez.

Bu sayfa özel eğitim sorunlarının paylaşıldığı bir sitedir. Herkes önceden izin almadan sorunlarını paylaşabilir. Bu alanda sadece kurum sahiplerinin sorunu yok.

Yönetmelik her halde önümüzdeki 10 yıl içinde çıkacak gibi. :) bir imzadır gidiyor. Hiç bir şey tam olmadan, popülist yaklaşımla oldu demek için yarışan zihniyetler sıkıntı yaratıyor.

Burada ben dahil sıkıntı yazıyorum. Efendim bunlar burada yazılmamalı. Gidin şikayet edin. Falan filan... Yazacağım. Yasal haklarımı da kullanacağım. Bu sayfayı yetkililer okuyor. O yüzden yazıyorum zaten. Yüz tanıma bir an önce gelsin diye.
Son Düzenleme: 14 May 2019 15:00 yazan tartanc.

YÖNETMELİK !!! 14 May 2019 16:21 #59

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Kurumlarımıza b.k çukuru muamelesi yapanlara işine gelmiyorsa çalışma demek benim hakkımdır. Burada içindekileri kusup patronlarının karşısında pısanların burada şikayet etmelerinin hiç bir amacı ve faydası yoktur.

YÖNETMELİK !!! 14 May 2019 17:00 #60

• tartanc
  • Platin Uye
Bu ifadeler özel eğitimin içinde olan birine yakışmıyor.
Siz kendinize de yakıştırmayın lütfen.

Burada eğitimci arkadaşlar sorunlarını dillendiriyor. Öyle kötü bir ifade de yok.

Patronun karşısında.......

Ne kadar kötü bir ifade. Öğretmen arkadaşlarımız bilgilerini, tecrübelerini, yaratıcılıklarını, sabırlarını herşeyde öte sevgilerini ortaya koyuyorlar.
Siz onları köle mi sanıyorsunuz?
Bu arkadaşlarımızın emekleri, çabaları olmasa kurumda kendiniz çalıp kendiniz oynarsınız.
Bazı kendini bilmezler yok mu? Elbette var. Bu demek değil ki herkes aynı.

Ben öğretmenlerimizi çalışma arkadaşları olarak görüyorum. Yeri geldiğinde elbette, müdürüne karşı da kurum sahibine karşı da hakkını arayacak. Aramalı da.
Bundan daha normal ne var ki.
İşini layıkıyla yapan arkadaşlar iyi ki varsınız.
MEB karşı sesi soluğu çıkmayanlar, öğretmenlerden hırsını almaya kalkıyor.

Kamera sistemi nasıl gidiyor bu arada?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: elsoberano, garip, bozkurt007

YÖNETMELİK !!! 14 May 2019 17:06 #61

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Yukarıda yazılanların üzerine benim yorumumu okuyunuz lütfen kurumlarımızın. Devletin sırtına kambur olduğunu söyleyen hiç kimse bu kurumlarda çalışmamalıdır. Patron kelimesine takılmışsınız biz tamamen kar odaklı ticari işletmeleriz ya patron kelimesi garip kaçmaz diye düşündüm.

YÖNETMELİK !!! 15 May 2019 00:53 #62

• osmhlt
  • osmhlt Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 89
  • Teşekkür Sayısı: 29
İnsanları suçlamak ne kadar da kolay. Yaşamış olduğun haksızlığı tüm kurumlara maledemezsin. Eğer yasadışı kazanç elde ettiğini düşündüğün kurum var ise suç duyurusunda bulun lütfen bu ülkede işini hakkıyla yapan savcılar vardır.

YÖNETMELİK !!! 15 May 2019 01:03 #63

• bozkurt007
  • bozkurt007 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 27
Aslında şöyle ifade etsek daha doğru olur bence özel eğitim sektörüne kambur olan devletin bazı kurumları gibi geliyor bana (ihtiyacı olan cocuklara rapor cıkarmayan ramlar, hastanede kucağındaki çocukla günler sonrasına verilen randevular, diğer cocuklara ayda 20 gun ortalama 6 saatten 120 saat eğitim verip bunun onda birini özgereksinimli bireylere veremeyen milli eğitim bakanlığı, taşımalı eğitim masraflarını karşılayıp rehabilitasyonlardan bi dünya servis evrakı isteyen ve cezaları ödeten maliye bakanlıgı, yatlara ucuz mazot verip rehabilitasyonlara ücretini ödemediği taşıma işi için araç denetleyen devletin bazı kurumları) gibi geliyor bana ama yanılıyorumdur belki emin olamıyorum
Bilmiyorum sırtında öğrencilerle 6 ayda bir kurum değiştiren eğitimci arkadaşlarımdır belki yada 200 lira daha ucuz çalışacak eğitimci arkadaş bulunca diğerine üzgünüm diyen kurucularımızdır
Yada gün arkadaşı başka kuruma geçti diye sebep yokken başka kuruma giden velilerimiz mi
Benim düşüncem kurucular da bütün olan bitenin sorumlusu değil herkes iğne çuvaldız hesabı yapması gerekiyor ( bu arada kurucu değilim)
On seneyi aşkın bu işin içindeyim her yıl kötüye giden her yıl ötekileştirilen bu sektörde herkese ALLAH kolaylık versin ama benim ümidim kalmadı artık
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, osmhlt

YÖNETMELİK !!! 15 May 2019 08:48 #64

• tartanc
  • Platin Uye
Siz kendinizi ister patron ister müdür ister işveren olarak adlandırabilirsiniz. Bence sıkıntı yok.
Özel eğitim sektörünü kambur olarak gören var mı? Elbette var. Bir kısım bürokratın bakış açısı böyle galiba. Okullarda ki kimi yetkililerin bakış acısı böyle hatta kimi velilerin bakış açısı böyle. Allah önce vicdan versin ne diyeyim.
Başka bir açıdan bakmak lazım diye düşünüyorum. Kimileri gene rahatsız olacak, gene akıl vermeye kalkacak. :)

Bu alan can çekişmektedir.
Bunda sadece MEB in mi suçu var. Bizler sütten çıkmış ak kaşık mıyız?
Günü kurtarmak için, hiç olumlu ileriye dönük çalışma yapıldı mı?
Ailelere dönük gerçek anlamda çalışma yapıldı mı?
Hiç akademisyenlerle birlikte geniş katılımlı yol haritası çizildi mi?
Hiç kamuoyu oluşturmak için çalışma yapıldı mı?
Toplantılar niçin sadece bürokratlarla sınırlı kaldı?
Ben 25 senedir bu alandayım. Çalışan olarak da kısmen kurucu olarak da. Şimdi bana masal anlatmayın. Sektörün bir kısmının bataklık olduğunu sadece ben değil yetkililerde biliyor.
Şimdi, öğretmenlere asgari ücret veren bence emek hırsızdır. Nokta.
25 yıldır öğretmen de gördüm. Öğretmencik de gördüm. Patrondan gördüm. Çayı personeline yasaklayan patroncuk da.
Bu alan var olacaksa öğretmenlerle var olacak. İyi insanlarla var olacak.
Herkese önce vicdan sonra sağlık dilerim.
Son Düzenleme: 15 May 2019 09:15 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: osmhlt
Sayfa oluşturma zamanı: 0.427 saniye
Sistem Kunena Forum