Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Öğretmen Sıkıntısı

Öğretmen Sıkıntısı 09 May 2019 09:33 #9

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Zaten açılan sertifika kursları çocukların eğitimi değilde patronların daha fazla para kazanması daha ucuz personel çalıştırıp daha çok kar amacı gütmektedir
hatta çocukların kuruma gelmesi bile gerek yoktur ay sonu isme göre fatura kesilip kurumların hesabına yatmalıdır
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Öğretmen Sıkıntısı 09 May 2019 10:54 #10

• osmhlt
  • osmhlt Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 89
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: 0
Türkiyede eğitim fakültelerinin içi boşaltılmış durumda. Ne alanından bahsediyorsunuz herkes yata yata okuyor. Meslek uygulamada öğrenilir. Özel eğitim alan mezunları rehabilitasyon merkezlerini geçiş olarak gördükleri için rahatl davranıp ne öğrenci ile nede veli ile sıkı ilişkiye girmiyorlar. İhtiyaçtan dolayı sertifika alan farklı branş öğretmeni meslekte tutunmak için öğrenciye ve aileye daha fazla katkı sunmak zorunda.

Keşke üniversite planlamaları yapılırken daha dikkatli olunup her branşın ihtiyacı kadar kontenjan açılsa. Keşke üniversiteler uyuma yeri değilde gerçekten ilgili bölüm ile alakalı yetişme yeri olsa ( 3_5 üni hariç)

Herkes bu sektörden bir şekilde kazanç sağlamak istiyor. O neden böyle, şu niye bu kadar para alıyor, ben alan mezunuyum farkım nerde, ben patronum ne desem o olur gibi tartışmalara girmeyip herkes işini yaparsa daha iyi eğitim sunarız.

Fark hangi bölümü okuduğun değil fark kurumuna ne kadar faydalı olduğundur. Kurumda hangi işi yaptığımızın bir önemi yok o işi ne kadar iyi yaparsak o kadar yuksek ücret alırız.

Konu dağılda biraz ama yapcek birşey yok..

Öğretmen Sıkıntısı 12 May 2019 10:30 #11

• elsoberano
  • elsoberano Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 60
  • Teşekkür Sayısı: 25
  • Başarı: 1
Sertifika programları daha da genişletilmeli Rehabilitasyon Sertifikası adı altında bir sertifikayla ftr ler derslere girmeli, psikolog, sınıf öğretmeni, okul önceci, çocuk gelişimci fizik tedavide çalışabilmeli, hala mı yetmedi iktisat, işletme, fen edebiyatada, mühendislik fakültelerinede sertfika verilmeli yetmedi mi? Ön lisans mezunlarıda bu sertifikayı almalı. Sorun öğretmen sıkıntısı değil sorun ucuz iş gücü sıkıntısı. Asgari ücret seviyesine çektiğiniz maaşları orada nasıl tutarız yada daha aşağısı nasıl olur derdindesiniz. İşinize gelmiyorsa çalışmayın şartlar bu diyenler kimse Öğretmenlik mesleğini vasıfsız elemanla aynı maaşı alan bir meslek haline getiremez. Bugün emeğini sömürdüğünüz o insanlarda seslerini duyurmak için çırpınıyor rüzgar ters dönebilir. Öğretmene asgari ücreti hak görüp bide öğretmen bulanıyoruz diye sızlananlar hakkını verin bakın nasıl kursa gidecek öğretmende çalışacak öğretmende buluyorsunuz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mhmthn, kırıkkale, Sir Xzyfos

Öğretmen Sıkıntısı 12 May 2019 12:18 #12

• mavi760
  • mavi760 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: -8
Agzina saglik hocam. Aynen dedigin gibi. Kurum sahipleri ac gozlu oldu, hep bana hep bana dediler ve ogretmen maaslari tam olarak asgari ucret oldu, hele bazi Allahsiz kurum sahipleri 1800 lere cektiler. Bunlarda Allah korkusu din iman yok. Bunlar resmen kan emici suluk. Tabi devlet sistemi de bu kan emici suluklere musade ediyor. Devletin her ay verdiği para bu sulukleri resmen milyarder etti. Calisanlarda karin tokluguna mecburen calisiyor. Ama bu sistem artik boyle gidemez, gitmemeli.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: elsoberano

Öğretmen Sıkıntısı 12 May 2019 12:26 #13

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Bütün samimiyetimle,

Öğretmene asgari ücret veren kurumlarda çalışmayın.
Tamam şartlar çok kötü kurum sahipleri için kabul ama o kadar da değil.

Emek sömürüsüne yol açmamalı bu durum.

Şartlar da göz önünde bulundurarak en iyi maaş verilmeli öğretmenlerimize.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: elsoberano, garip, kırıkkale ve bu kullanıcının diğerlerinden 3 teşekkürü var

Öğretmen Sıkıntısı 12 May 2019 12:53 #14

• havadabulut
  • havadabulut Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 11
merhabalar arkadaşlar. bu konuyla alakalı daha önce de bir kaç kelam etmiştik. ama tüm samimiyetimle sevgili tartanc'a katılıyorum. duruşu ve bakış açısıyla forum için ayrı bir değer olduğunu düşünüyorum. velhasıl devran dönmesi gerektiği yerde. herkese hakkını teslim eden parmak sayısı kadar kurumdan binlercesine ulaşmak dileğiyle. iyi çalışmalar.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, Sir Xzyfos

Öğretmen Sıkıntısı 12 May 2019 15:49 #15

• osmhlt
  • osmhlt Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 89
  • Teşekkür Sayısı: 29
Kurum sahipleri onu kazanıyor bunu kazanıyor diye atıp tutmak yerine araştırma yapın derim. ben kurum sahibi değilim ama çalışmış olduğum kurumun tüm gelir giderlerini ben kontrol ediyorum. yaklaşık 1 senedir zarar ediyor kurum sahibi ki adam 450 bin tl yatırım yaparak kurumu açtı. parası bankada kalsaydı 1 sene içinde getirisi 100 bin civarı olurdu. kurum sahibi risk alıp yatırım yapıyor aylık 10 bin kazanması komik bir rakam olur ki altını çiziyorum 1 yıldır zarar ediyor.

2750 tl altında çalışmayın derim öğretmen için ( bizim kurumda ortalama maaş 3250 tecrübeye göre değişiyor )
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, Sir Xzyfos, bozkurt007

Öğretmen Sıkıntısı 12 May 2019 18:30 #16

• bozkurt007
  • bozkurt007 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 27
Sayın tartanc objektif tutumunuzdan dolayı teşekkürler
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc
Sayfa oluşturma zamanı: 0.318 saniye
Sistem Kunena Forum