Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Öğretmen Sıkıntısı

Öğretmen Sıkıntısı 07 May 2019 18:44 #1

• osmhlt
  • osmhlt Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 89
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: 0
Yeni mezun olacak özel eğitim alan öğretmenlerinin yarısı çalışmayı düşünmüyor, halihazırda çalışanların çoğu atandı veya atanacak bu sene içerisinde, sertifika almış öğretmenlerde bu sene atandı, sertifikaya yeni gönderdiklerimiz bile atanacak gibi, büyük kurumlar 3 5 öğretmen fazla tutuyorlar ellerinde, ne olacak bu öğretmen eksikliği ?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Öğretmen Sıkıntısı 07 May 2019 20:40 #2

• siyasal
  • siyasal Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 2
Yeni çıkacak olan yönetmelikte psikolog ve rehber öğretmenlerin uzman öğretici kursuna gönderilmesi söz konusu olabileceği söyleniyor.Belki bu yolla kurumların öğretmen ihtiyaçları büyük ölçüde karşılanmış olur.

Öğretmen Sıkıntısı 07 May 2019 23:15 #3

• bozkurt007
  • bozkurt007 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 27
Zaten sacma olan bir uygulamayi daha sacma hale getirmekten baska birsey olmaz
Fizyoterapistleri fen edebiyat mezunlarini hatta kiz meslek lisesi mezunlarini da gondersinler onlar da yetmezse kurucular sekreterler soforler servis ablalari .... boyle devam eder
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Öğretmen Sıkıntısı 08 May 2019 10:13 #4

• sevgiisigi
  • sevgiisigi Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 139
  • Teşekkür Sayısı: 48
  • Başarı: -1
Çocuğu hep gelecek kabul edip, sonra bir de ona özel öğretmen tahsis eden sistemle olacak olan şey budur. Yanlışı burada arayacağımıza, bunu yapmayıp, tam tersine sertifika programlarını daha da genişleterek olmayan kalitenin bu kez dibe vurmasına neden oluyoruz.

Bu, tuz tüketmeyi çok seven birinin, sürekli su içmek zorunda kalıp şikayet etmesine benzemekten başka bir şey değil. Tuz yedikçe su istiyoruz, Su içince yine tuz istemeye devam ediyoruz.

Sorunlarımızın temel nedeni sistemdir. Öğretmen sorunu da yukarıda ifade ettiğim gibi sistemin bilimsel olmayan yapısından kaynaklanmaktadır. Çözüm ancak sistemin bir bütün halinde yeniden gözden geçirilmesi ile mümkündür. Buna dair bir çalışma yapıp sektörün bilgisine sundum.

Öğretmen sorununun çözümünü de orada bulmak mümkün.

Öğretmen Sıkıntısı 08 May 2019 11:48 #5

• siyasal
  • siyasal Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 2
Kurumlarda çalışan psikolog ve rehber öğretmenler şuan resmî olarak Türkçe -mat hariç belirli modüllere belirli saat girebiliyorlar ayrıca gayri resmi olarak bütün derslere girenlerde mevcut. Uzman öğretici kursu yeni yönetmelikte kesinleşirse gayriresmi olarak girdikleri modüller resmiyet kazanmış olcak sadece

Öğretmen Sıkıntısı 08 May 2019 14:28 #6

• Eriond
  • Eriond Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 205
  • Teşekkür Sayısı: 26
Madem özel eğitim alan mezunları eksik (bu giderilmiyor) ve sadece 3 branştan kurs açılıyor diğer öğretmen branşlarının da önü açılsın.
Bu dilden firar eden her söz, yaydan çıkmış ok gibi,
Sözler bazen bir hazine, bazen dermansız bir dert tipi !

Öğretmen Sıkıntısı 09 May 2019 00:08 #7

• Psikologhanım
  • Psikologhanım Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 1
  • Teşekkür Sayısı: 2
Psikologlar öğretmen ya da eğitimci değildir ve akademik herhangi bir derse giremez. Yeni gelen yönetmelikte psikologların 40 saat derse girebilme maddesi patronların daha fazla para kazanmasından başka kimseye hiçbir fayda sağlamayacaktır. Bu maddenin onay olması da psikologların sömürülmesine meşruiyet kazandırmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır. Aksini iddia eden de etik dışı davranmış olacaktır. Sonuç olarak öğretmen ihtiyacını 3 kuruş maaşla çalıştırılan psikologlardan sağlayamazsınız nokta.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: elsoberano, Sir Xzyfos

Öğretmen Sıkıntısı 09 May 2019 01:32 #8

• bozkurt007
  • bozkurt007 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 27
Bir önerim var
MEB diger ozel ogretim kurumlarina da sertifika programi acsin ( surucu kurslari, dönüsüm okullari, ozel muhtelif kurslar, özel okullar)
160 saat egitim verip ozel egitim ve rehabilitasyon merk. yapsin
Hatta rehabilitasyonlar da ehliyet verebilsin
Mantikli
Sayfa oluşturma zamanı: 0.289 saniye
Sistem Kunena Forum