Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: İstanbulda bir RAM da basladim

İstanbulda bir RAM da basladim 23 Ağu 2019 09:06 #9

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Ömer bey bunları biliyorduk ama bir ram çalışanının ağzından duymak ilginç oldu.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

İstanbulda bir RAM da basladim 23 Ağu 2019 11:41 #10

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
bozkurt007 yazan:
Sayın omerx17
İlk olarak böyle bir konuyu düşünüp başlık açtığınız ve problem çözme gayretinde olduğunuz için şahsım adına teşekkür ederim
Rehabilitasyon öğretmenlerini hazreti meb bile ikinci sınıf olarak sınıflandırıyor öğretmenlerle eğitimcilerle ilgili bir kanun çıktığında parantez açıp özel öğretim kurumlarında görevli olan öğretmenler hariç diyor
Bu kurumlarda çalışan, meb tarafından denetlenen, meb yönetmeliklerine kanunlarına tabi olan çoğu yaptırımı 657 gibi değerlendirilen öğretmenler; öğretmen evini bile kullanamıyor.
Öğrencilerinin okuluna bilgi almaya gidip, okulda saatlerce bekletilen ve sonrasında biz sizin kuruma gıcık oluyoruz diye suratına bakılmayan eğitimci arkadaşlar var
herkes ekmeğinin peşinde olur mu?
Ramlarda da
performansların çıktıdan gölgeli çıkmış (okunabilir olduğu halde), dönem sonu evrakında açıklama kısmı yetersiz, çocuğun yaşı geçmiş eğitim alamaz vs vs diye geri dönen ve yanan kaç tane randevu biliyorum
(bir sonraki randevu en erken bir ay sonra alınabilir ondada şansın varsa)
Lakin durum bu bir dokun saatlerce konuşsunlar değil mi bu sektördeki kişiler ( çok konuştum )
Sıkıntı büyük sayın hocam

HOCAM BUNU RAM MI YAPIYOR?
YANİ RAMIN HALKLA İLİŞKİLER DİYE KEDNİNİ TANITAN ÇALIŞANARI MI KURUMLARA ÖĞRENCİ YÖNLENDİRİP PARA TALEP EDİYORLAR?
BU PARALARI RAMA GİTTİĞİNİ VEYA RAM MÜDÜRÜNE GİTTİĞİNİ Mİ İDDİA EDİYORSUNUZ?
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

İstanbulda bir RAM da basladim 23 Ağu 2019 14:01 #11

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
hayır kurumların rapor takibi yapan vasıfsız ayakçıları ram çalışanlarına öğrenci yönlendirme karşılığı para teklif ediyor diyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: omerx17

İstanbulda bir RAM da basladim 23 Ağu 2019 21:32 #12

• omerx17
  • omerx17 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 7
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: 0
sizgin yazan:
bozkurt007 yazan:
Sayın omerx17
İlk olarak böyle bir konuyu düşünüp başlık açtığınız ve problem çözme gayretinde olduğunuz için şahsım adına teşekkür ederim
Rehabilitasyon öğretmenlerini hazreti meb bile ikinci sınıf olarak sınıflandırıyor öğretmenlerle eğitimcilerle ilgili bir kanun çıktığında parantez açıp özel öğretim kurumlarında görevli olan öğretmenler hariç diyor
Bu kurumlarda çalışan, meb tarafından denetlenen, meb yönetmeliklerine kanunlarına tabi olan çoğu yaptırımı 657 gibi değerlendirilen öğretmenler; öğretmen evini bile kullanamıyor.
Öğrencilerinin okuluna bilgi almaya gidip, okulda saatlerce bekletilen ve sonrasında biz sizin kuruma gıcık oluyoruz diye suratına bakılmayan eğitimci arkadaşlar var
herkes ekmeğinin peşinde olur mu?
Ramlarda da
performansların çıktıdan gölgeli çıkmış (okunabilir olduğu halde), dönem sonu evrakında açıklama kısmı yetersiz, çocuğun yaşı geçmiş eğitim alamaz vs vs diye geri dönen ve yanan kaç tane randevu biliyorum
(bir sonraki randevu en erken bir ay sonra alınabilir ondada şansın varsa)
Lakin durum bu bir dokun saatlerce konuşsunlar değil mi bu sektördeki kişiler ( çok konuştum )
Sıkıntı büyük sayın hocam

HOCAM BUNU RAM MI YAPIYOR?
YANİ RAMIN HALKLA İLİŞKİLER DİYE KEDNİNİ TANITAN ÇALIŞANARI MI KURUMLARA ÖĞRENCİ YÖNLENDİRİP PARA TALEP EDİYORLAR?
BU PARALARI RAMA GİTTİĞİNİ VEYA RAM MÜDÜRÜNE GİTTİĞİNİ Mİ İDDİA EDİYORSUNUZ?

Benim yazdigim cumleden ram in maddi cikar sagladigini mi anladiniz acaba? cemkilic hocamin dedigi gibi ayakci tayfasinin futursuz tavirlarinin nerelere kadar gidebildigini ornekledim yalnizca...saygilar iyi calismalar...

İstanbulda bir RAM da basladim 23 Ağu 2019 21:36 #13

• omerx17
  • omerx17 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 7
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: 0
cemkilinc yazan:
Ömer bey bunları biliyorduk ama bir ram çalışanının ağzından duymak ilginç oldu.

Burda hepimiz ogretmeniz malesef aci gercekler var..Ram in kapisinin onunde cadir acan kurum calisanlari bile var biliyorsunuz.Kurum calisanlari 1 ogrenci icin birbirine girebiliyor...ozel bireyi malesef musteri mantigi ile goren insan evladlari var malumunuz...Burda benim yazdigim ornekler 3 aydir ram da calisan bir meslektasinizin gozlemleri nitekim siz alasini ziyadesiyle biliyorsunuzdur....saygilar iyi calismalar
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, bozkurt007
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.331 saniye
Sistem Kunena Forum