Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Eşim kurum açmak istiyor.

Eşim kurum açmak istiyor. 31 Ağu 2019 03:14 #1

• omerx17
  • omerx17 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 7
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: 0
Daha önce yazmistim ama bilmeyen arkadaslar icin tekrar yazayim.ist anadolu yakasinda bir ram da ogretmenim.esimin kurum acmasini dogru bulmadim.kesinlikle buna musade etmedim.Etik olmayacagindan dolayi.Farkli bir ilce de bayagi da uzak ama yine de ortak bu ise girmesine mani oldum.
Son Düzenleme: 02 Eyl 2019 13:16 yazan omerx17. Sebep: Yanlis ifade duzeltme
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Eşim kurum açmak istiyor. 31 Ağu 2019 09:50 #2

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Bir takım olumsuzluklardan şikayetçi idiniz.

Bu dedikleriniz etik mi?

Aile şirketi kuracaksınız.

Bu alanın neresini tutarsanız elinizde kalıyor.

Eşim kurum açmak istiyor. 31 Ağu 2019 10:37 #3

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Sayın tartanc hocam işte meb budur ...herşey bize geldi mi? Hırsız,yolsuz,üç kâğıtcı ama kendilerine geldi mi? Etik güzel ,hoş bu ne pehriz ne lahana turşusu.. bize yardımcı olmak isteyen ram personelini görüyoruz,daha sonra da sizin adamlarınız böyle şöyle diye nutuk atıyor.. neresinden bakarsan tutarsızlık..ondan sonra bize yönetmelik çıkacakmış,modüllerde çalışma varmış çıkacakmış,mış miş miş......ne beklersin artık bizi yöneten bakanligimızdan..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Eşim kurum açmak istiyor. 31 Ağu 2019 10:50 #4

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Zamanında İzmir in bir ilçesinde ki, bir Ram da her çalışanın eşi veya yakın akrabasının özel eğitim merkezi vardı. Oradan başka merkeze giden öğrenci olmuyordu. Sonradan bunların yaptıkları ayyuka çıktı. Birbirlerine de girmişler.
Sonuçta bakanlık bunları dağıttı.

Bu vatandaş da yeni atanmış! Hemen rant ve üçkağıtçılık yönünü seçmiş.

Meb yetkilileri görüyor musunuz?

Personelimiz görüyor musunuz? Üstelik emin olun bunlardan yüzlerce var Ram lar da...
Son Düzenleme: 31 Ağu 2019 10:50 yazan tartanc.

Eşim kurum açmak istiyor. 01 Eyl 2019 16:24 #5

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
tartanc yazan:
Zamanında İzmir in bir ilçesinde ki, bir Ram da her çalışanın eşi veya yakın akrabasının özel eğitim merkezi vardı. Oradan başka merkeze giden öğrenci olmuyordu. Sonradan bunların yaptıkları ayyuka çıktı. Birbirlerine de girmişler.
Sonuçta bakanlık bunları dağıttı.

Bu vatandaş da yeni atanmış! Hemen rant ve üçkağıtçılık yönünü seçmiş.

Meb yetkilileri görüyor musunuz?

Personelimiz görüyor musunuz? Üstelik emin olun bunlardan yüzlerce var Ram lar da...

izmir'deki bu ram rezaletini daha önce ben yazmıştım. izmir'in en büyük ram'ı konak ram'da çalışan 7 uzmanın(!) kurumu vardı, bir tanesi 3 kez evlendi 3 eşinin üzerine de kurum açtı. bu şeytan yedigenin üzerine o zamanki ram md. nimet hoca gitti, bizlerin de desteğiyle o 7'liyi sürdürdü, ancak burası türkiye sonra noldu, o pis 7'li cevval avukatlar ve hatırlı kişilerle nimet hocayı ramdan sürdürdü. ama bu rezaleti tüm türkiye öğrenmiş oldu.
bu geçmişte kaldı, kurum ortağı ram çalışanlarını biliyoruz da son zamanlarda özellikle kamera sistemiyle birlikte ilçe çalışanları gizli ortaklığa başladılar.
isim vereyim izmir'de çiğli ve bornova ilçelerinde görev yapan çalışanlar kurumlardan komisyon vs alıyorlar kamera sahtekarlığını görmemek için. eğer o iki ilçedeki yetkililer duruma müdahale etmezse yakında burada kurum ve şahıs adlarını da görebilirsiniz...
son söz: SAYIN MEB öğrencilerin devamını denetlemek için şu an uygulanan kamera sistemini en kısa zamanda iptal edin, yüz tanımaya geçin. yurdumda denetleme işi insan faktörüyle yapılıyorsa orada her türlü suiistimal olur ve oluyor. rahmetlinin "benim memurum işini bilir" sözü fazlasıyla devrede. kamera sistemini dikkate almayan kurumlar bilin ki içerden destek alıyorlar. yüz tanımayla birlikte ilk 3 ayda bu kurumların hangileri olduğunu çok rahat görebilirsiniz.
ramda göreve başlayan bu şahısla ilgili düşüncelerim baştan beri net: hiç samimi gelmemişti, ağzındaki bakla çıkarması ve niyetinin ortaya çıkması fazla uzun sürmedi. ramda göreve başladı, birdenbire reh. merkezlerinin durumunu inceledi, öğrenci sayıları, ödenek tutarlarını görünce, benim neyim eksik dedi ve ramdaki görevinin ilk ayında baltayı taşa vurdu, şaşırdık mı? yooooooo....
hörmetler...
Son Düzenleme: 01 Eyl 2019 19:22 yazan garip.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc
Sayfa oluşturma zamanı: 0.375 saniye
Sistem Kunena Forum