Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Ogretmenlik meslek kanunu

Ogretmenlik meslek kanunu 10 Ara 2019 13:45 #33

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
elsoberano yazan:
Şu dönemde asgari ücret ve altında öğretmen çalıştıranlar emek sömürü yapıyordur açık ve net. Sizin giderlerinizi arttıran bu zamlardan çalışanlarınız etkilenmiyor mu? Onların ödediği doğalgaz yol parası elektirik gıda vb yok mu? Yapanlar için söylüyorum her açığı öğretmen maaşları üzerinden kapatmaya çalışmak gibi bir seçenek artık çözüm yolu olmaktan çıkar. Kara listelerde size çare olmaz ben size soruyorum bunu anlamak bu kadar zor mu? Umarım söylentide kalmaz.

Asgari ücretin altında çaycının çırağı bile çalışmaz, legal değil. Artı eğitim kurumu işleten birine ne vicdanen, ne mantıken, nede görsel anlamda yakışmaz.
Bu tür söylemler olayın çaçeronluğu, abartısıdır. İspata davet ederim.

Siz nasıl "ASGARİ ÜCRET ALTI ÇALIŞTIRAN EMEK SÖMÜRÜCÜLERİ VAR" diyerek kurucuları yaftalıyorsanız onların da size, "NE DEDİĞİNİ BİLMEYEN, ASPARAGAS ŞEHİR EFSANELERİYLE GÜNDEM OLUŞTURAN, İŞLERİ HARİCİ HER TÜRLÜ YIPRATICI FAALİYETTE YER ALAN" öğretmenler (!) var demeye hakları vardır acizane!!!

Önce ispatlayın sonra konuşun. Sırf konuşmuş olmak için değil.

Bu meclisteki meslektaşlarıma da oldukça şaşırmıyor değilim. bu tür söylemlere neden hiç tepki verilmez? Bir benim mi zoruma gidiyor?
Öğretmen maaşları 2.500-3800 arasıdır (.)
Su akar yolunu bulur..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Ogretmenlik meslek kanunu 10 Ara 2019 17:51 #34

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Özel kurumlarda çalışan öğretmenlerin kazançlarının iyi olmadığı bir gerçektir. Resmi kurumda çalışan öğretmende, özel kurumda çalışan öğretmende bu devletin öğretmenidir. Aslında her ikisinin işvereni de devletin ta kendisidir. Üvey evlat muamelesi gören ise özel kurumda çalışan öğretmendir.
Hizmeti alanın "benim param bu kadar, bu paraya şu standartlarda iş isterim, bunun dışında kabul etmem, işine gelirse" mantığını terk etmesi gerekir.
Bu mantık terk edilmedikçe kurumların içinde bulunduğu ekonomik çıkmaz düzelmez. Öğretmenlerimizin de haliyle özlük hakları düzelmez.
Devletimiz için özelde çalışan öğretmen maaşlarının kriterlerinin belirlenmesi zor değildir. Ancak işine gelmemektedir.
Kurum sahibi olarak mutsuz öğretmen görmekten ve hele hele bu mutsuzluğun sebebinin bizmişiz gibi gösterilmesinden de bıktım.
Sektörü mali açıdan incelemek hiç zor değil incelesin görsünler. Patronların şahsi hesaplarını ve mal varlıklarını da incelesinler. Ben bu işten köşeyi dönen tanımadım. Haksız zengin olan varsa onuda incelesinler ve kapatsınlar.
Yetti gari.

Ogretmenlik meslek kanunu 10 Ara 2019 19:25 #35

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Asgari ücretin altında Resmî olarak öğretmen çalıştırabilen tek kurum milli eğitim bakanlığıdır . Ücretli öğretmenlik gibi bir uygulama varken özelde çalışanlar haline dua etsin bence

Ogretmenlik meslek kanunu 10 Ara 2019 20:43 #36

• kırıkkale
  • kırıkkale Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 8
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
cemkilinc yazan:
Asgari ücretin altında Resmî olarak öğretmen çalıştırabilen tek kurum milli eğitim bakanlığıdır . Ücretli öğretmenlik gibi bir uygulama varken özelde çalışanlar haline dua etsin bence

O ücretli öğretmenlik yapanlar bir batağın içine girmeyip meseleklerini yapabilmek için ona katlanıyorlar. Devletin öğretmen yetiştirme ve atama düzeninin olmadığı bir gerçektir ama şunu unutmayın ki haline dua edecek sen gibilerdir. Kazandığın o para kılıfına uydurduğun yöntemler ve o öğretmenlerin sayesinde bunu unutma maaşını veriyorsun diye bir mesleği ayaklar altına alamazsın

Ogretmenlik meslek kanunu 10 Ara 2019 20:57 #37

• cemkilinc
  • Platin Uye
okuduğunu anlamakta güçlük çekiyorsun galiba. Bu mesleği ayaklar altına alan ben değilim MEB’in ta kendisi. Okulun hizmetlisi 3500 lira alırken Aynı okulun ücretli öğretmeni 1800 maaş alacak ama siz bunu bile sektöre saldırmak için kullanacaksınız . Vallahi bravo zekanıza hayran kaldım. O insanlar mesleklerini yapabilmek için değil aldıkları üç kuruşa ihtiyaçları olduğu için çalışıyorlar.
Son Düzenleme: 10 Ara 2019 21:01 yazan cemkilinc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozal24, fahrettin75, duzcegunes

Ogretmenlik meslek kanunu 10 Ara 2019 21:15 #38

• elsoberano
  • elsoberano Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 60
  • Teşekkür Sayısı: 25
  • Başarı: 1
Bir yanlışı düzeltmek istiyorum. Asgari ücret ve altında personel yokmuş 2500 lira ve üstü varmış. En az 2500 lira vasıfsız elemanın 500 lira fazlası. Bu büyük farkı görmezden geldik kusura bakmayın. Haftada 40 saat yaz tatili olmadan çalışan. Sigorta primleri aldığı maaş üstünden yatan (Sizcede öyle değil mi fahrettin bey 3800 lira verdiğiniz bir öğretmen varsa eğer 3800 den prim ödüyorsunuzdur). Böyle bir sektör. İlk dar boğazda öğretmen maaşlarına göz diken bir sektör. Gerçi sektörün içinden iş verenlerin bile isyan ettiği neresinden tutarsanız orası elinizde kalan bir sektör. Umarım şu kanun çıkar bu tartışmalar biter. Maaşları çok merak eden o kadar düşük değil diyen kurum sahipleri öğretmen arayan kurumlara başvuru yapsın sonra konuşalım.

Ogretmenlik meslek kanunu 10 Ara 2019 22:10 #39

• kırıkkale
  • kırıkkale Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 8
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
cemkilinc yazan:
okuduğunu anlamakta güçlük çekiyorsun galiba. Bu mesleği ayaklar altına alan ben değilim MEB’in ta kendisi. Okulun hizmetlisi 3500 lira alırken Aynı okulun ücretli öğretmeni 1800 maaş alacak ama siz bunu bile sektöre saldırmak için kullanacaksınız . Vallahi bravo zekanıza hayran kaldım. O insanlar mesleklerini yapabilmek için değil aldıkları üç kuruşa ihtiyaçları olduğu için çalışıyorlar.

Senin görüşün üç kuruşa öğretmenlerin ihtiyacı olduğu senin de o 3 kuruşu vediğin için dua aldığın. Sen Milli Eğitimi örnek vermişsin 3.500e 1.800 diye kesin senin kurumunda öğretmenlerin hastane personelin yada sigortasız şöförlerinden kat kat fazla alıyordur.

Ogretmenlik meslek kanunu 10 Ara 2019 22:28 #40

• cemkilinc
  • Platin Uye
Yok işte o kadar Bile alamıyorlar onu diyorum . Ben şöförüme ücretli öğretmenlerden fazla maaş veriyorum. Resmî ve dini bayramlarda maaş kesintisi yapmıyorum ama ücretli öğretmenler okullar tatil olmasın diye dua ediyor. Benim personelim işsizlik ödeneğinden faydalanabiliyor ama ücretli öğretmenler faydalanamıyor ben personelimin primini 30 gün üzerinden yatırıyorum ücretli öğretmenlerin ise yarısından biraz fazla.Öğretmene bunu reva gören bir bakanlıktan meslek kanunu bekliyorsunuz onu diyorum ama kime diyorum?
Son Düzenleme: 10 Ara 2019 22:45 yazan cemkilinc.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.315 saniye
Sistem Kunena Forum