Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: ÖDENEK

ÖDENEK 14 Ara 2021 18:19 #49

• fzt_huss
  • fzt_huss Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 48
  • Teşekkür Sayısı: 33
  • Başarı: 1
Ödenekler milli eğitime aktarılmış
:)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ÖDENEK 15 Ara 2021 00:18 #50

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
E haklı olarak böyle bir beklentiye girecek kurumlar :! hem de en az bu dediğiniz oranın beklentisi içine giren kurumlar haksız mı garip hocam … valla sonuna kadar haklılar şahsi görüşüm … kimse bu maliyetleri havadan karşılayamaz … mazot taşıma giderleri kırtasiye giderleri kiralar personel giderleri vs. hesap edin bakın yüzde kaç maliyetlenmiş .. durum gerçekten çok ciddi ..
Son Düzenleme: 15 Ara 2021 00:19 yazan türkiyem.

ÖDENEK 15 Ara 2021 02:21 #51

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
Bir öğretmenimin bankacı yakini asgari ücretin 5000 tl olacağını bununla ilgili işlemlerin düzenlenmesi için hazırlık yapılması talimatı aldıklarını söylemiş. Doğrusu yanlışı, dedikodu mu nedir bilemem ama 5000 tl bile yetmez bu kosullarda. Bu koşullarda kurumlarda 5000 tl yi karşılayamaz. %100 zam verseler bile 2 ay sonra anlamı kalmayacak işçiye de işverene de...

Bir önerim var ama şu anki kurla 1 seans 8,28 dolara denk geliyor. Zam vermesinler seans başına 8.28 dolara sabitlesinler daha mantıklı olur. Asgari ucreti de şu anki kurla dolara sabitlesinler. Şaka şaka....

Şaka olmayan bir şey 2. Sınıfa giden öğrencide 4. Sınıfa giden öğrencimde son derslerde doların yükselişine dair fikir beyan ediyorlar konu açıyorlar. Erken büyüyor çocuklar. Oyun çağında dolar konuşmak, Yazık...

ÖDENEK 15 Ara 2021 10:30 #52

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
türkiyem yazan:
E haklı olarak böyle bir beklentiye girecek kurumlar :! hem de en az bu dediğiniz oranın beklentisi içine giren kurumlar haksız mı garip hocam … valla sonuna kadar haklılar şahsi görüşüm … kimse bu maliyetleri havadan karşılayamaz … mazot taşıma giderleri kırtasiye giderleri kiralar personel giderleri vs. hesap edin bakın yüzde kaç maliyetlenmiş .. durum gerçekten çok ciddi ..

durum gerçekten çok ciddi. ben şahsım adına yeni yılda zam mı olur zamcık mı diye papatya falı açmıyorum. üyesi olduğum platform aracılığıyla iki öneriyle ankara'nın kapısını çaldım. 1- ödeme ailelere yapılsın 2- ailelere ödeme yapılmayacaksa, tıpkı engelli bakım merkezleri gibi 15 maddeden oluşan koşulları yerine getiren kurumlar ek olarak teşvik alsın. belki biliyorsunuzdur, engelli bakım merkezleri bakım ücreti dışında engelli erişimiyle ilgili tüm koşulları yerine getirirse asbp'dan ekstra teşvik alıyorlar. görüştüğüm tüm kurum sahipleri de bu teşvikle ayakta kaldıklarını belirtiyorlar.
Son Düzenleme: 15 Ara 2021 10:35 yazan garip.

ÖDENEK 15 Ara 2021 14:30 #53

• woodgate
  • woodgate Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 49
  • Teşekkür Sayısı: 24
Sn. Garip birçok kez büyük kısmını haklı bulduğum ve destelediğim isyan ya da yakarışlarınıza sahit oluyorum. Bu platform sanki bizim katarsis yaşamamızı sağlıyor gibi daha çok. Bakanlık denetimlerinde sigorta primlerini gösterdiğimde Müfettiş neden maaşlar farklı dedi. O kadar alışılmış bir şeye dönüşmüş ki asgariden sigorta göstermek kendi müfettişi bu duruma şaşırıyor. Ben 1 km ötemdeki kuruma göre 10 bin tl daha fazla sgk primi ödüyorum ortalama olarak. Bunu kendimden çıkan fazla bir tutar olarak da görmüyorum açıkcası zaten yapmam gereken şey bu. fakat bu koşullarda rekabet çok zor oluyor. Öğretmenlerin taban maaşlarının belirlenmesi uygulaması belki bu konuda çözüm olabilir (öğretmen de aklı başında olarak bankamatik kartını kimseye vermesin tabi) . bir siyah beyaz fotokopi 40 kuşur şu anda, mazot da enflasyonla açıklanamayacak düzeyde. Gider kalemlerimiz oldukça arttı. Giderler çalışanlarımız için de epey bir arttı. işe gelirken ki yol paralarına akşam eve götürdükleri süte kadar. Artık birbirimizle savaşmaktan öteye gitmeliyiz. Dernekler çok çaba gösteriyordur belki arka planını bilmiyorum fakat bu çaba yeterli değil. Ben yanlışsız öğretim teknikleri konuşmak istiyorum, Bilişsel Davranışçı Terapiler konuşmak istiyorum. bir çocuğa hangi yaklaşım daha fazla katkı sağlar bunların makalelerini yapalım istiyorum. son 4-5 yıldır hem çalışanlarımıza hem devlete hem de ödenek sms i gittiğinde kapımızı çalan velilere karşı kendimizi aklamaya çalışıyoruz. Kırmadan dökmeden çocukları aileleri öğretmenleri kurucuları zarara uğratmadan bu işin çizgilerini belirleyelim. hadi uzatsın herkes elini Cimere ortak bir şekilde isteklerimizi mantıklı bir şekilde aktaralım. Eğitim sürdürülebilirlik ilkesini benimser. Şu anda sürdürülebilirlik şahıslarımızın elinde ve vicdanında. Devletin yüksek standartlarda eğitimi ve yüksek standartlarda çalışma kalitesini garanti etmesi gerekiyor.Bakanlık daha çok iş güvenliğini önemsiyor. iş güvenliği önemli öğretmenimi koruyor fakat bazı yaralar kayıp düşmekten daha çok iz bırakıyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem, garip

ÖDENEK 15 Ara 2021 15:38 #54

• ferfre
  • ferfre Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 2
fzt_huss yazan:
Ödenekler milli eğitime aktarılmış
Bizim ilce milli egitimde odenek gorunmuyor.Eminmisiniz yoksa bizdemi sıkıntı var

ÖDENEK 15 Ara 2021 15:50 #55

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sn woodgate, özetle özel özel eğitime sizin gibi bakanlarla başka türlü (!) bakanların ayrıştırılması gerektiğinin mücadelesini vermeye çalışıyorum.
kötüler gidecek er ya da geç merak etmeyin.
saygılarımla...

ÖDENEK 15 Ara 2021 18:22 #56

• loupcendre
  • loupcendre Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 61
  • Teşekkür Sayısı: 10
Bizim ilçe de de yok
Sayfa oluşturma zamanı: 0.307 saniye
Sistem Kunena Forum