Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Büyük Ankara Toplantısı

Büyük Ankara Toplantısı 13 Oca 2020 09:10 #1

• ptmehmet
  • ptmehmet Kullanıcısının Avatarı
  • Administrator
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 261
  • Başarı: 6
Çok kiymetli il başkanlarım, değerli kurum sahibi kardeşlerim;

Üç yıllık bir süre zarfında başta eski ve yeni yönetim kurulumuz olmak üzere, sizlerin de desteğiyle çok büyük işler başardık. Sizlerin desteğinin arkamızda en büyük güç olduğunu biliyoruz, hatırlarsanız geçen yıl ücret zammı olarak düşünülen rakamlar %8- 9 aralığındaydı. Sizler bir çağrımızla Ankara'ya geldiniz, birkaç gün boyunca Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığımız istişareler sonrası, TBMM sektörümüzü konuştu. Özel eğitimin daha kaliteli hale getirilmesinin önündeki en büyük engelin, ücret konusu olduğunu herkese anlattık; sonuç olarak “yetmez ama evet” diyeceğimiz % 16 civarında bir ücret iyileştirmesi yapıldı.

Yıllardır beklediğimiz eğitimin önündeki en büyük engellerden biri de sivil toplum kuruluşları ile beraber hazırlanması gereken yönetmeliğin hazırlanması ve yayınlanmasıydı. Bu defa yine sizlerin desteğiyle Ankara'da toplandık tüm Türkiye güçlü bir şekilde haykırdı; Sayın Milli Eğitim Bakanımız başta olmak üzere Sayın Genel Müdürümüzün de destegiyle yeni yönetmeliğimiz yayınlandı.

Bu süreçlerde çok iyi bir şekilde şahit olduk ki; bir arada olmadıkça, haklı olduğumuz konuyu anlatmakta aciz kalıyoruz. Bir ve beraber olduğumuz müddetçe çok güçlüyüz.

Dün olduğu gibi, 14 Ocak Salı günü yine birlikte aşmamız gereken zorlu bir sürece giriyoruz, % 5 gibi bir ücret iyileştirilmesi düşünülen bir konjonktürde değil nitelikli eğitim, eğitimin sürdürülebilirliği dahi imkansız hale gelmektedir.

Haydi bir kez daha gelin birlikte güçlü bir şekilde yeniden haklı oldugumuz konuda çok güçlü bir ses çıkartalım ve hak ettiğimiz ekonomik şartlara ulaşalım. Bu süreçte çok emek verdik gece demedik, gündüz demedik mesafe tanımadık, sektörümüzün adını duyurabilecek, kendimizi ifade edebilecek her yere gitmekten çekinmedik, kurum sahibi kardeşilerimizi kurumlarında ziyaret ettik, muhataplarına şartlarımızın iyileştirilmesi adına her fırsatı değerlendirdik, sivil toplum örgütleriyle birlikte hareket ettik.

Tüm bu organizasyonlar içerisinde kimseyi dışlamadık, kucaklayıcı olmak en önemli hedeflerimizden biriydi. 1000 üye ile 9 dernekle federasyon olmayı başardık. Sizlerin inancı ve bizlere verdiğiniz muazzam desteğe layık olmak için bizler de var gücümüzle çalıştık, amacımız sizleri her yerde iyi temsil etmekti; bu ağır yük ile sorumluluğumuz büyüktü ve yapacak çok iş vardı. Hiçbir görevi, işi ayırmaksızın hepsine koştuk; Aile çalıştayında da bulunduk, çözger çalıştayında da, ulastirma çalıştayında da, kalkinma bakanlığının çalıştayında da... sektör menfaati nerede olmamızı gerektiriyorsa, bizler sizleri temsilen orada olduk. TOBB ile de çalışmalar yaptık, MUSİAD ile de ortak çalışmalar yürüttük. Ankara, İstanbul ,Izmir Gaziantep ve Samsun Sanayi ve Ticaret odaları ile de çalışmalar yaptık, bütün engelli dernekleri/federasyonları/Konfederasyonlarıyla da çalışmalar yaptık.

Engelliliğin önündeki bütün engeller kalksın diye çalıştık; gerek dernek yönetim kurulu, gerek federasyon yönetim kurulu, gerek bölge başkanlari, gerek il başkanları, gerek kurum sahipleri, hep birlikte büyük işler başardık. Değerli kurucular şimdi kiritik viraji dönüyoruz, gelecek aydınlık günler için çok önemli bir dönüm noktasındayız, şimdi bir nevi hasat zamanımız. Şimdi birlik zamanı, “ben gelmezsem ne olacak” demeyin;

Sen yoksan bir eksiğiz, yalnızız ve zayıfız. Biz birlikte güçlüyüz. Haklı ve güçlü olmak tarifi imkansız büyük başarıların habercisidir; ekmeğimize, emeğimize sahip çıkmak için haydi hep birlikte başarmaya VAR MISIN ?

Yunus KILIÇ
GENEL BAŞKAN
COŞKU ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI

Mehmet TAN
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Büyük Ankara Toplantısı 13 Oca 2020 09:32 #2

• AHMETCAN
  • AHMETCAN Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 8
  • Başarı: 0
hatırlanırsa gecen yıl toplantı öncesi %9 olan zam oranı,yapılan etkin mücadele ile 16 ya cıkarttırılmıştı.
Verilecek zammın % 5,5 olduğu düşünülürse
şimdi daha fazla efor gerekiyor.
bi de gecen yıl enflasyon oranı %23 iken 16 almışrık,
şimdi enflasyon 12

Büyük Ankara Toplantısı 13 Oca 2020 10:42 #3

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Çok fazla iddialı sözler bunlar.
Geçen yıl size zammın %9 olduğunu kim söyledi? Şimdi %5,5 olduğunu kim söylüyor?

Mücadeleye itirazım yok da...

Popülizm çağımızın sorunu diye düşünüyorum.

Herkes başarıdan pay kapma peşinde.

Sayın başkanın çabalarını taktir ediyorum. Malesef fakat ekleniyor.
Son gelişmelerden önce oranlar, %12 ile 22 arasında imiş. Atılan twetler etkili olmuş. Ama daha çok atılması lazım.

Mücadeleye evet de. İşte o popülizm yok mu?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, ozeltercih

Büyük Ankara Toplantısı 13 Oca 2020 16:33 #4

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
yüzde 5 mi :dry: yoksa 12-22 ler mi hocam arada ciddi bir oran farkları gözükmekte... ama gerek sendika olarak gerekse tweet atan arkadaşların desteğiyle olsun tüm çalışmalar bizim için... umarım sayın tartanç hocam iddayı kazanır:) yüzde 15 üstü

Büyük Ankara Toplantısı 13 Oca 2020 16:42 #5

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Bir küçük düzeltme yapayım hocam.

%15 de benim. :cheer:
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Büyük Ankara Toplantısı 13 Oca 2020 16:51 #6

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Bizi %15'e sevinecek hale getirdiler ya kader utansın... Aslında kader utanmasın, utanması gerekenler utansın.

%5 falan nedir arkadaşlar yahu? Şaka mı bu rakamlar? Biz hizmet sektörüyüz. En büyük gider kalemimiz personel ücretleri... Hani tümünü asgari ücret diye hesap etsen 2 senede %40 dan fazla artış oldu.

Biz ne aldık? %15!

Bize de 2 senelik asgari ücret kadar artış yapsınlar en azından. Yani şimdi %30 yaparlarsa anca eşitlenmiş olacağız.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: obay35, türkiyem

Büyük Ankara Toplantısı 14 Oca 2020 10:27 #7

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
bir zamanlar leman vb dergileri okurduk, bu forumu keşfedince bazı paylaşımlara oradaki karikatürler kadar güler oldum. zam zaten yüzde 15-16, birileri çıkıp yüzde 5 ama biz bastırdık yüzde 15 oldu demek için büyük toplantılar düzenliyor, izmir'de de düzenleyin geleyim biraz güleyim stand-up'ınıza...
de ki biz bu yıl ki zammın reel enflasyon oranında yani yüzde 25-30'larda olması için toplanacağız, oturduğum yerden bir kaç saniyeliğine ayağa kalkıp alkışlayacağım ama bu başlığı görünce aziz nesin'i bir kez daha anmadan geçemedim...

Büyük Ankara Toplantısı 14 Oca 2020 12:16 #8

• TURGAY
  • TURGAY Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 12
  • Teşekkür Sayısı: 4
Öncelikle bu alana maddi manevi destek olan özel ve tüzel kişilere sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bu sene özel okullardaki ve OSB içi ve dışında açılan meslek liselerinin eğitim desteklerine zam yapılmadı. Verdiklerine şükredip ...üstüne oturduk. Hiç bir şekilde gözleri doymayan yapılanları bir klavye darbesi ile tuzla buz eden bu sektör temsilcilerini görünce çaba sarf eden arkadaşlara bir kat daha saygım ve hürmetim artıyor. Bir taraftan derneklere üye olmaz,bir taraftan hadi taşın altına elimiz koyalım dediğimizde bana ne bundan deyip kenara çekilen hatta bu çalışmalardan bi haber,varsa yoksa kapı kapı öğrenci peşine koşan etik değerlerden özel eğitim disiplininden bi haber kurum sahiplerini görünce bundan daha kötüsüne layığız da hizmet verdiklerimiz yüzü suyu hürmetine ayağımız üzerinde duruyoruz diyorum. Her yapılan şeyi eleştirmek ve çomak sokmak zorunda değiliz diye düşünüyor. Katkı sağlayan arkadaşlarımı tebrik ediyorum
Sayfa oluşturma zamanı: 0.295 saniye
Sistem Kunena Forum