Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: NE YAPMALI?

NE YAPMALI? 16 Mar 2020 23:13 #9

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Nisan kesin tatil olur ve dönemi kapatmaları da çok şaşırtıcı olmaz , bu aşama da kurumlar SGK ve vergi borçlarının ertelenmesi ile de devam edemez .. arkadaşlar devletin ödenekleriyle kurumlar dönüyor ve ciddi çalışanları olan kurumların devamlılığı ödeneksiz olmaz ... ödenek olmazsa 2-3 ay kurumları bekletmenin ne anlamı var kim neyi karşılayabilir ki bu süreçte ...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

NE YAPMALI? 16 Mar 2020 23:22 #10

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
bundan sonraki tedbir sokağa çıkma yasağı ve marketlerin belli aralıklarla açılması olabilir. sokağa çıkma yasağı bilim kurulu üyesine soruldu henüz gerek yok dedi. 50 bin çalışan 2-3 ay maaşsız dayanamaz hele tek geçim kaynağı rehabilitasyon olanlar için gerçekten zor bir dönem. bakanlıktan beklentimiz olmalı sesimiz daha çok çıkmalı ve hep beraber -eğitimcilerle- çıkmalı.

yoksa Ne Yapmalı ? Nasıl Yapmalı? Rehabilitasyonların kendi kaderini tayin hakkına doğru gidecek bir süreç olacak..

şaka bir yana ama benim bu süreçten tek beklentim çalışanlarımın maaşının ödenmesi en azından herkese asgari ücret, kira, sgk ve stopaja çözüm bulunması normal vergi fatura olmayacağı için çıkmayacaktır zaten. bana da yaşamsal ihtiyaçlarımı karşılayacağım kadar öğretmenimin maaşı kadar bir gelir yeter . bu talepler nisan ve sonraki aylar için olmalı.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

NE YAPMALI? 16 Mar 2020 23:34 #11

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Kesinlikle haklısınız hocam ... benim bu süreçten tek beklentim çalışanlarımın maaşının ödenmesi yada geçinebilecekleri bir ücret verilsin en azından herkese asgari ücret, sgk ve stopaja çözüm bulunması ve varsın kurumlara hiçbirşey vermesinler buna bile razıyız ...

NE YAPMALI? 17 Mar 2020 13:10 #12

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
Bilim kurulu üyesi prof. dr. ateş kara, okulların tatil sürelerinin uzayabileceğini söyledi tatilin 2. gününde. 2. dönem bitmiştir bana göre, ama bunun kurslara yansıması nasıl olacak göreceğiz. Tabi tüm dileğimiz tüm dünya halklarının bir an önce bu beladan kurtulması...
Son Düzenleme: 17 Mar 2020 13:11 yazan garip.

NE YAPMALI? 18 Mar 2020 16:55 #13

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Kovid19 sebebiyle mecliste toplantilar yapilmiyor, vekiller burokratlar evde kalip virusun yayilmasini onlemek icin elinden geleni yapiyorlar, sagolsunlar.
Peki biz?
Bizler de kurumlarimizi kapattik, personel ve ogrencilerimize gerekli bilgilendirmeyi yapip salginin yayilmamasi icin yapilmasi gerekenleri anlatip yureklerine su serperek evlerine gonderdik. Huzurlu ve musterih olun dedik, devletimizin aldigi bir karardir, hicbiriniz magdur olmayacaksiniz dedik. Ancak donup arkamiza baktigimizda vekillerimizin calisamadiklari halde maaslarinin odendigini, memurlarimizin maaslarinin odendigini gormekteyiz.
Tum ozel ogretim kurumlari personeli arkadaslarimiza seslenmek istiyorum, bu sorun sizin de sorununuz. Kaygilanma zamaniniz geldi. Gec olmadan sektorumuzle ilgili olusabilecek magduriyetlerinizi lutfen dile getirin.
Kapanan isletmeler sizlere maas veremez, hic bir kurumun da bu yonde taahutu olamaz. Uzulerek soyluyorum bu surec Nisan ayina sarkarsa ki sarkacaga benziyor, iste ozaman hepimiz icin ciddi sorun var demektir. Sosyal medyada dolasan belgelere gore sozlesmeniz fesh olmadigi icin maas odeme zorunlulugumuzun oldugu yonunde, ancak sozlesmelerin feshi, isletmelerin batmasi durumlari da mevcut. Uzulerek soylemek zorundayim ki kimse, hicbir kurum geliri olmadan ayakta kalamaz.
Bence tatil yapmak yerine tedirgin olmanin tam vakti.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

NE YAPMALI? 18 Mar 2020 17:09 #14

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Aynen sayın sizgin bu konu çok önemli artık lütfen sesimizi duyuralım.. kurumlar olmadan hiçbirşey olmaz...

NE YAPMALI? 18 Mar 2020 22:34 #15

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
bu pakette emekçiler ve eğitim sektörü için ne var? balon ve kolonya!
devlet diyor ki, senin paranı ödüyorum, yüzde 25 zam aldın, telafi hakkın da var, sana gelene kadar milyonlarca aç, işsiz vatandaşım, batık otelcilerim, havayolu şirketlerim var. dağılabilirsiniz!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd

NE YAPMALI? 18 Mar 2020 22:57 #16

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Sn. Sizgine katılmamak elde değil. Bu durumda bize maaş prim diyen arkadaşlar lütfen olayı tümüyle ele alın. Evet maaşınız priminiz hakkınız kesinlikle buna katılıyorum ama içinizde 'bırakın 2 ay tatil olsun kurumlar batsın' diye söyleyenler de var. Gerek bu gibi insanları gerek hak yiyen kurum sahibi olsun hepsini sektörden silmek gerek.
Ama şunu bilelim bir önlem alınmazsa Nisan sonunu ne kurumlar ne de personeller görebilir. Ortada sadece 2500 küsür kurum sahibi yok hatta 60.000 personel de yok. Toplamda ailelerimiz ile birlikte 2 milyonluk dev bir aile var. Bu aile kurumların batmamasi tatil olsa bile personelin hakkının verilmesi yönünde birlikte mücadele etmeli. Olumsuz olması durumunda kurum sahibi kilit vurur yatırımı gider. Diğer herkes bı şekilde bı iste çalışır. Ama olan engelli birey ve ailelerine olur
Son Düzenleme: 18 Mar 2020 22:58 yazan waramiral.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.331 saniye
Sistem Kunena Forum