Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: 2021 ZAM ORANI

2021 ZAM ORANI 06 Şub 2021 14:12 #225

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
  • Başarı: -1
Zaten onlarda senin torbadan çıkmanı istiyorlarsa kurumunu satarak çıkarsın çık .İster çık, ister çıkma karar senin.( buna borsa tabiri ile keriz silkeleme denir bu yıl böyle bir yıl olacak)

Sayın tartanç: Anlattığı hikaye değil gerçek.2010 yılı Türkiyesi, Danıştay 8.dairenin Bütçe uygulama tebliğinin iptali davalarında Meb'in ve Maliye Bakanlığının yazılı savunmasının temelini oluşturuyordu ( o zaman ki dernek yönetimi yazılı olarak görüşünü makamlara vermişti) ve davalar red edildi..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

2021 ZAM ORANI 06 Şub 2021 14:25 #226

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Eğitim tabiriyle ne deniyor, ben borsadan anlamam.

2021 ZAM ORANI 07 Şub 2021 20:23 #227

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
barisltd yazan:
fahrettin75 yazan:
Masal tabi..

Böyle bir şey gerçek olamaz!!!

Çok ciddi bir iddia bu. Dayanağı var mı?
Cevabı kaplıcalarda :)
Su akar yolunu bulur..
Son Düzenleme: 07 Şub 2021 23:54 yazan fahrettin75.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Iyimserim

2021 ZAM ORANI 11 Şub 2021 19:59 #228

• anaeli
  • Altın Uye
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin Değerli kurucuları;
5-6 Şubat tarihlerinde Özel Özel Eğitim Kurumları Derneği Yüksek İstişare Kurulu üyeleri, Özel Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu yönetim ve denetim kurulu üyeleri, Özel Özel Eğitim Kurumları Derneği yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile birlikte 2021 yılı çalışma planının hazırlanması ve takvimlendirilmesi amacıyla bir çalıştay yapılmıştır.
Çalıştayımızın sektörümüz, kurucularımız, özel bireylerimiz ve ailelerimiz adına faydalı ve yararlı olmasını dileriz.
2 günlük verimli ve interaktif bir çalışma sonucunda 2020 yılı değerlendirilmiş ve 2021 yılında daha başarılı olabilmek hedefiyle aşağıdaki kararlar alınmıştır.
Türkiye ölçeğinde kazan kazan modeliyle çatışma değil uzlaşı kültürü ile hareket edildiğinde dünden bugüne var olan problemlerimizin nasıl çözüldüğüne hep birlikte şahit olduk
En güncel problemimiz olan 2021 yılı seans ücretlerimizin, enflasyonun % 14’lerde olduğu, asgari ücretin % 22 oranında iyileştirildiği bir dönemde kabul edilemez olduğu aşikârdır. Bu durumun düzeltilmesi için kazanımlarımızı ve ilişkilerimizi zedelemeden, belirlenecek olan yol ve yöntemlerle mücadele edeceğiz.
Belirlenen faaliyetlerimiz;
1- Sektörümüz için kanayan yara haline gelen seans ücretlerimizin belirlenmesinde paradigma değişikliğine ihtiyaç olduğu konusunda hem fikir olunmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve sektörümüzü temsilen Özel Özel Eğitim Dernekleri Federasyonumuzun dahil olduğu ücret tespit komisyonu (Asgari ücret tespit komisyonu gibi) oluşturulması için ivedi bir şekilde çalışmaların başlatılmasına karar verilmiştir.
Bu komisyonun oluşturulması başarıldığında büyük bir problem olan seans ücretlerinin piyasa koşullarına göre belirlenmesi amaçlanmaktadır. Komisyonun belirlemiş olduğu seans ücretlerimizin yıllık artış oranları belirli bir kat sayıya bağlandığında köklü bir çözüme kavuşmuş olacaktır.
Siz sektör temsilcilerimizin tüm gayret ve çabalarına rağmen, beklentilerimizin çok altında açıklanan 2021 yılı ücret uygulama tebliğinin sonrasında oluşan infial hazirun tarafından geniş bir şekilde istişare edilmiştir. Sektör temsilcilerimizden gelen tüm alternatifler artı ve eksileriyle değerlendirilmiştir.
Dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu şartların getirdiği olumsuz tablo tüm sektörleri etkilediği gibi bizleri de olumsuz etkilemiştir.
Bu nedenle sektörümüze, kurucularımıza, özel birey ve ailelerimizin kazanımlarına zarar verebilecek herhangi bir eylemin yapılmamasına aşağıda belirtilen yöntem ve metotlarla mücadele edilmesine karar verilmiştir.
2-Sektör temsilcilerimizden oluşan 30 kişilik bir grupla Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezinin ziyaret edilmesi,
3-Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Ziya Selçuk’a, Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Lütfi Elvana sektörümüzün dünü, bugünü, yarını konulu mektup gönderilmesine, hazırlanan bu mektubun sosyal medya, yazılı ve görsel basın aracılığıyla farkındalık oluşturulması ve sorunların çözümüne katkı sunması amacıyla paylaşılmasına karar verilmiştir.
4-Kurumlarımızda uygulanan %3 ücretsiz öğrenci uygulamasının kaldırılması amacıyla kanun değişikliği talebinin ilgili makamlara ulaştırılmasına, bu kanun çalışması tamamlanıncaya kadar 17 Mayıs 2007 tarihli Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü`nün ücretsiz öğrencilerle ilgili uygulamasına dönülmesi talebine karar verilmiştir.
5-Kurumlarımızın insan kaynakları giderlerinden sonra en büyük kalemini oluşturan servis hizmetlerinin ücretlendirilmesine yönelik başlatılan çalışmaların sonuçlandırılması için gerekli adımların atılmasına karar verilmiştir.
6-Rehberlik Araştırma Merkezleri, Özel Eğitim ve Değerlendirme kurul raporları ile ilgili yaşanan sorunların çözümüne yönelik olarak planlanan fakat salgından dolayı ertelenen, Ram Çalıştayının 1 Haziran tarihinden önce yapılması için çalışma yürütülmesine karar verilmiştir.
7- Özel Özel Eğitim Kurumları Derneğinin ertelenen Olağan Genel Kurul toplantısının Mart ayı içerisinde, salgın koşulları uygun olduğu takdirde yapılmasına karar verilmiştir.
8- Mart ayı içerisinde yapılacak olan Olağan Genel Kurul toplantısının 1 gün öncesinde 81 ilimizden kongremize gelen tüm meslektaşlarımızın Türkiye Büyük Millet Meclisin de bulunan il milletvekillerini ziyaret ederek, yukarıda belirtilmiş olunan sorunlarımızın çözümüne yönelik olarak katkı ve destek talep edeceklerdir.
9-Mart ayı içerisinde yapılacak olan Olağan Genel Kurul toplantımızda; derneğimizin önceki dönem başkanları, yüksek istişare kurulu üyeleri, federasyon ve dernek yönetim ve denetim kurulu üyelerinin oy birliği ile almış oldukları karar gereğince Sayın Genel Başkanımız Yunus Kılıç’ın bir ve beraber olarak sorunlarımızın çözümüne sunacağı katkı ve inancımızla yeniden aday gösterilmesine karar verilmiştir.
Almış olduğumuz kararların sektörümüzün sorunlarına çare olmasını diler tüm kurucu arkadaşlarımıza sağlık ve esenlikler dileriz.
ÖZEL ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI DERNEĞİ FEDERASYONU VE ÖZEKUR DER ADINA
Sabahattin YILDIZ
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

2021 ZAM ORANI 11 Şub 2021 20:14 #229

• anaeli
  • Altın Uye
Sahi bu zam oranlarını nasıl tespit ediliyor?
Zam oranlarını belirlemek amacıyla : Derneklerin il bazlarında tuttukları istatistik veriler var mı? Bu veriler hangi kriterlerden oluşturulmuş?
Bunları Türkiye genel tablosuna aktarıp Maliye Bakanlığından zam talep eder iken yetkililerin önüne koyuyorlar mı? Bu verileri geçen süreçte oluşturmuşmuşlar mı? Neden şimdiye kadar oluşturmadılar. diye sormak lazımdır.
Maliye Bakanlığı neye göre, hangi kritere göre belirliyorlar, belirli nesnel kriterleri nelerdir,? Milli Eğitim Bakanlığının temel amaçlarıyla uyuşuyor mu? biliyormuşsunuz?
Binlerce çalışanı ve işletmeyi etkileyecek zam olayı nasıl bir düzen ile düzene kavuşur?
14 yıldan beri bu konuda bir düzen neden kurulmadı ?!... gibi sorular sorulmaz ise burada %10,20,30 diye loto tutturmaya devam ederiz..

diye .Daha önce ve en son 31/12/2020 de ifade edilmişti. NİHAYET gündeme alınmış. Hayırlı çalışmalar. Teşekkürler

1- Sektörümüz için kanayan yara haline gelen seans ücretlerimizin belirlenmesinde paradigma değişikliğine ihtiyaç olduğu konusunda hem fikir olunmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve sektörümüzü temsilen Özel Özel Eğitim Dernekleri Federasyonumuzun dahil olduğu ücret tespit komisyonu (Asgari ücret tespit komisyonu gibi) oluşturulması için ivedi bir şekilde çalışmaların başlatılmasına karar verilmiştir.
Bu komisyonun oluşturulması başarıldığında büyük bir problem olan seans ücretlerinin piyasa koşullarına göre belirlenmesi amaçlanmaktadır. Komisyonun belirlemiş olduğu seans ücretlerimizin yıllık artış oranları belirli bir kat sayıya bağlandığında köklü bir çözüme kavuşmuş olacaktır.

2021 ZAM ORANI 12 Şub 2021 11:03 #230

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
her şeyden önce şunu belirtmek isterim:
kendi kurumumda hem öğretmenlik hem müdürlük işlerini yürütmekteyim. yeri geldiğinde servis ve hatta temizlik bile yapmaktayım. artık kurumum suny mi vestel mi seg mi orasını bilemem. öğrencilerim çok memnun velilerim çok memnun sıcak bir aile gibiyiz. bu arada çoğu kurum sahibi gibi de maddi sıkıntılarla uğraşıyorum ve işimin geleceğinden de endişeliyim. 3 çoçuğum var ve ayda 1 yada 2 defa görüyorum. daha sayamayacağım bir çok problemle de uğraşırken
gede maneviyatımı da diri tutmaya çalışıyorum. prensiplerimden ödün vermeden işime devam ediyorum. bu kadar mücadele ederken de elimden geldiği kadar da tweet etkinliklerine katılmaya çalışıyorum.
zam oranı ilk başlarda konuşulduğu gibi %30 larda gelseydi burada yazan arkadaşların çoğu yazmaktan ziyade okuma moduna geçeceklerdi.
bir tweet atmak bu kadar mı zor???
bir tweet bile atmayıp sadece keseceğin faturalara odaklanırsan herşeye mahkum kalırsın.

yine söylüyorum.
bölünerek çoğalan bir sektörüz ama birleşip güçlü olamıyoruz.

dava olayına sıcak bakmıyorum. sonuç çıkar mı derseniz çıkabilir. ama bunu yapacak babayiğit lazım.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem
Sayfa oluşturma zamanı: 0.514 saniye
Sistem Kunena Forum