Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: 2021 ZAM ORANI

2021 ZAM ORANI 19 Oca 2021 23:25 #89

• manager1
  • manager1 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 219
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
Ben isterim şahsen çünkü en kötü senaryoda yine aldığımız 18 kdv yi 18 vergi olarak geri öderiz, kurumlara hiçbir zararı dokunmaz bunun, neticede daha fazla para yatmış olacak hesaba, ki kurumlar zaten fatura toplamasada, alacağı servis araçlarıyla yada benzeri kalemlerle bu kdvyi bir şekilde karşılayabilir. Karşılayamazsa da vergi olarak geri verir.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

2021 ZAM ORANI 19 Oca 2021 23:44 #90

• Laxper
  • Laxper Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 61
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: -3
Arkadaşlar aldığım duyumlar ve tahminler doğrultusunda %24-26 gibi bir zam. Haziran ayında kdvden de %8 gelirse toplam %30-33 arası olur diye umuyoruz

2021 ZAM ORANI 20 Oca 2021 02:17 #91

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
garip yazan:
yüzde 1 yüzde 18'e çıksın ister misiniz madem ki fazla kdv avantaj?

Ne düşük KDV avantaj, ne fazla KDV avantaj. Bunun belli bir dengede olması lazım.

Fazla KDV avantaj olsa %100 olsun deriz. 100 binTL faturaya 100.000TL KDV alırız. Sonra bunun 3-5 binTL kısmını mahsup edip kalan 96.000TL'yi KDV olarak öderiz.

Mali müşaviriniz pek doğru bilgi vermemiş.

Eğer aylık harcamanızın KDV'si aylık kestiğiniz faturanın KDV'sinden fazlaysa ki, muhtemelen öyledir, %1 KDV ile her ay KDV alacaklı çıkarsınız. (Ki bunu almanın pek kolay yolu yoktur)

Örneğin aylık 100 binTL fatura kesiyor, buna karşılık ayda 6000TL harcıyorsanız KDV'den zarardasınız demektir. Herhalde aylık faturalı gideriniz 6.000TL'nin oldukça üstündedir.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

2021 ZAM ORANI 20 Oca 2021 02:22 #92

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
Arkadaşlar, bu duyum, muyum hiç birine inanmayın. BUT yayınlanmadan birkaç gün öncesine kadar hiç bir rakam belli değildir. En son bakanın önüne ne gider, neye onay verirse, esas rakam odur. Bütçenin meteliğe kurşun attığı şu dönemde bakanın tavrı nasıl olur doğrusu ben hiç kestiremiyorum. Önüne %50 zam gelse üctünü çizip %5 de yapabilir, %5 zam gelse üstünü çizip 25 de yapabilir.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

2021 ZAM ORANI 20 Oca 2021 09:24 #93

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sn barış, daha önceki muhasebecimiz çok sgk ve kdv ödüyorsunuz diye uyarmıştı. çözüm dedim, çalışanların sigortasını tam göstermeyin, bir de kdv için bol bol fatura bulun, örneğin araç kiralayın dedi, aracın aylık kira bedeli, yakıt, bakım, sigorta, kasko kdv'yi sıfırlar, bindiğiniz size kar kalır. teşekkür ederim almayalım dedim.
size de teşekkür ederim aydınlattığınız için.

2021 ZAM ORANI 20 Oca 2021 11:26 #94

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Şunu hep yazdım.

Kemoterapi bütün vücuda uygulanıyor.

İyi hücrelere de zarar veriyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd

2021 ZAM ORANI 20 Oca 2021 23:16 #95

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
garip yazan:
size de teşekkür ederim aydınlattığınız için.

Ben yasadışı veya yasaya aykırı bir şey yapmanızı önermedim.

Sadece mevcut durumunuzda KDV oranının gelir giderinizi nasıl etkilediğini gösteriyorum. Ve tekrar mali müşavirinizin yanlış bilgi verdiğinde ısrar ediyorum.

Fazla yüksek KDV de, fazla düşük KDV de kurumların zararınadır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss

2021 ZAM ORANI 21 Oca 2021 13:38 #96

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Yeni ücretlerin belli olmasına çok kısa bir zaman kaldı hayırlısı olsun hakkımızda ... umarım beklentiler gözardı edilmez.. bu yıl ki şahsım adına gerçekçi olarak beklentim en az asgari ücrete yapılan zam oranı olmalıdır , en az !!
Son Düzenleme: 21 Oca 2021 13:39 yazan türkiyem.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.297 saniye
Sistem Kunena Forum