Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: 1YIL ÇALIŞAMAMA CEZASI

1YIL ÇALIŞAMAMA CEZASI 02 Tem 2021 16:35 #1

• canozum1299
  • canozum1299 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 54
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
Arkadaşlar bir konu hakkında fikrinizi almak istiyorum.Bir öğretmen arkadaş geçen yıl kurumundan sorunlu ayrıldı.100 TL para cezası ve uyari aldı.Sonra kurumumuzda çalışmaya başladı.Sozlesmesi yenilenecekti fakat sistem OZEL EGİTİM KURUMLARİNDA BİR YİL CALİSAMAZ ibaresi gösterip sözleşme yenilemiyor.Ceza ile ilgili ne kendisine ne kuruma ne de ilçe milli eğitime böyle bir yazı gitmemiş.Bu şekilde sorun yaşayan arkadaşlar var mı,varsa nasıl bir yol izlememiz gerekiyor..İlçe milli eğitim bu konu hakkında hiç bir bilgiye sahip degil
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

1YIL ÇALIŞAMAMA CEZASI 02 Tem 2021 22:39 #2

• MTD
  • MTD Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 19
  • Teşekkür Sayısı: 9
Eğer kurum istifanın üzerine uygun değildir kaşesi vurursa. İstifa eden personel gerçekten uygunsuz şekilde görevini terk ettiyse 1 yıl boyunca Mebbis sistemi tarafından takip edilir ve herhangi bir kurumda çalışmasına izin verilemez.

1YIL ÇALIŞAMAMA CEZASI 05 Tem 2021 13:32 #3

• canozum1299
  • Kıdemli Uye
Hocam mevzu sizin dediğiniz gibi.tek taraflı haksız fesih diye.Yalniz ceza Eylül ayında verilmiş ama ilçe milli eğitim sisteme işlememiş.Durum şimdi ortaya çıkıyor.Ne olacak durum.

1YIL ÇALIŞAMAMA CEZASI 05 Tem 2021 14:08 #4

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
tam da "delinin biri kuyuya taş atmış" durumları...
o çalışan 1 yıl ne yapacak ya da işyeri çalışmak istemeyeni bir yıl zorla mı çalıştıracak konularına girmek istemiyorum. peki devlete ataması yapılan istifa dilekçesi verdiğinde kurumun reddetmek hakkı var mı? YOK! peki bu durum anayasanın eşitlik ilkesine uygun mu??? neremiz doğru ki dediğinizi duyar gibiyim...
merak etmeyin 15 gün sonra iptal edilir her saçma uygulamada olduğu gibi, boşuna kafa patlatmayın; bülent ortaçgil'in normal şarkısını dinleyin, tam da durumumuzu özetliyor...

1YIL ÇALIŞAMAMA CEZASI 05 Tem 2021 22:46 #5

• canozum1299
  • Kıdemli Uye
Aynen öyle hocam. Sıkıntı şu.ogretmen geçen eylül ayında ceza almış.Ama kimse tebliğ etmemiş. Sisteme işlememiş.Kimsenin haberi yok. 9 ay çalıştı hocamız.Sozlesme yenileme zamanı bu hata ortaya çıkıyor. Şimdi bu Eylül de cezası bitecek.Ama 9 ay çalıştı bu ne olacak.Kimse bir şey bilmiyor Çok saçma ve karmaşık bir durum

1YIL ÇALIŞAMAMA CEZASI 11 Tem 2021 00:30 #6

• Fzt. Atak
  • Fzt. Atak Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 18
Hocam bir çözüm yolu bulabildiniz mi,bu konuda daha iyi bilgiyi nerden alabiliriz
Sayfa oluşturma zamanı: 0.306 saniye
Sistem Kunena Forum