Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Evde destek eğitim

Evde destek eğitim 08 Şub 2022 19:52 #1

• osmhlt
  • osmhlt Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 89
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: 0
5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında faaliyette bulunan özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim alan bedensel engelli bireyler, bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliğinde 05.09.2019 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren düzenleme ile evde destek eğitim hizmetinden yararlanabilmektedir.
Evde destek eğitimi alan bedensel engelli bireylerin eğitim bilgi girişlerinin Engelli Birey Modülü üzerinde yapılabilmesi için gerekli ekranlar hazırlanmış olup; 28/02/2022 tarihine kadar kurumlar ile ilçelerin ekte yer alan kılavuza uygun olarak gerekli bilgileri girmeleri ve 01/03/2022 tarihi itibarıyla tüm kurumların evde destek eğitimine ilişkin eğitim bilgi girişlerini yapmaları gerekmektedir. Denilen ilgi emir ekte gönderilmiştir.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Evde destek eğitim 08 Şub 2022 20:57 #2

• Kadir bakan
  • Kadir bakan Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 1
Ben pek anlamlandıramadım. Öğrenci ile kurum arasındaki mesafeyi soruyor. süreyi soruyor ve süre en az 60 dk olmalı diyor. Sonra evde destek eğitim alan öğrenciler arasındaki mesafeyi soruyor

Evde destek eğitim 10 Şub 2022 12:17 #3

• Ghost
  • Ghost Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
Bedensel yetersizliği olan bireyler için EVDE destek eğitim programı uyguladığımız 3 öğrencim var. Bu 3 öğrencinin 3ü de aynı evde ikamet ediyor. Bana Mebbiste öğrenci değişimi arasındaki süreyi en az 60dk girmemi istiyor. Durum böyle olduğunda öğrenci değişimi sürelerinden Fizyoterapist arkadaşın gün içinde vermesi planlanan 8 seansı mecburen 6 seansa düşüyor. Aynı evdeki öğrenci için neden 60dk ara vermeliyim? Ya da vermeli miyim?

Evde destek eğitim 10 Şub 2022 17:56 #4

• Fzt. Atak
  • Fzt. Atak Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 18
Ghost yazan:
Bedensel yetersizliği olan bireyler için EVDE destek eğitim programı uyguladığımız 3 öğrencim var. Bu 3 öğrencinin 3ü de aynı evde ikamet ediyor. Bana Mebbiste öğrenci değişimi arasındaki süreyi en az 60dk girmemi istiyor. Durum böyle olduğunda öğrenci değişimi sürelerinden Fizyoterapist arkadaşın gün içinde vermesi planlanan 8 seansı mecburen 6 seansa düşüyor. Aynı evdeki öğrenci için neden 60dk ara vermeliyim? Ya da vermeli miyim?

Gerçekten bu sistemsel sıkıntılar insanı çok yoruyor.

Evde destek eğitim 17 Şub 2022 14:42 #5

• mhmthn
  • mhmthn Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 48
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 1
Nasıl giriş yaptınız evde eğitimleri ?

Okula 3 dk mesafedeki öğrenciyi 60 dk diye girmem isteniyor. Diğer öğrencim ile arasındaki mesafe 5 dk ve bunuda 60 dk dan az giremiyorum. Bu sürenin içerisinde ders ve hazırlık süreside var mı yok mu ? Neye göre 60dk en az süre ?

Herhangi bir bilgisi olan arkadaş varsa ve bizleri de bilgilendirirseniz sevinirim.
Sadece yaşıyor...

Evde destek eğitim 17 Şub 2022 18:26 #6

• osmhlt
  • osmhlt Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 89
  • Teşekkür Sayısı: 29
60 dakika içinde ders süresi de var

Evde destek eğitim 19 Şub 2022 09:18 #7

• ibrahimhan
  • ibrahimhan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 22
  • Başarı: 2
aynı evde olan engelli bireyler varsa süre olarak 0(sıfır)girilecek. okuyunuz lütfen

Evde destek eğitim 19 Şub 2022 17:07 #8

• Ghost
  • Ghost Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
1- O düzenleme post açıldıktan 2 gün sonra yapıldı MEBBİS'te (aynı evden öğrencilerin mesafe süre bilgilerinin 0"sıfır" yazılması)
2- Hala İlçe Milli Eğitim sıfır mesafe ve sıfır süre seçenlerin onaylarını yapamıyor. Bizimkiler askıda kaldı mesela.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.385 saniye
Sistem Kunena Forum