Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Uzmanlar

BAŞLIK: Calisma gunleri

Calisma gunleri 17 Şub 2020 22:21 #17

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Hala aynı konu sayın Tartanç...

Mesele o madde mi bu madde mi değil.
Bana bu maddelerin doğru, uygulanmasının daha verimli, olması gereken şekilde işlediğini söyleyin.
Herhangi bir düzenlemenin gereksiz olduğunu söyleyin.
Sadece susarım. Bunları söyleyen kişiye karşı sadece susulur çünkü.

Ben kendi bakış açımı ifade ettim. Yazdıklarınız sizin bakış açınızı ifade ediyorsa bunu net bir şekilde belirtin.

Had bildirmemi gerektiren konu var demek ki bu yöne çekiyorsunuz. Üzerine alınması gereken alınır. Bugün yazdıklarım da aynı, yarın yazacaklarım da. Siz sadece görmek istediğiniz taraftan bakıyorsanız o başka.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Calisma gunleri 17 Şub 2020 22:23 #18

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın obey,

Yazdıklarımın hangisi yanlış?
Son Düzenleme: 17 Şub 2020 22:36 yazan tartanc.

Calisma gunleri 17 Şub 2020 22:33 #19

• Obey
  • Altın Uye
Sözleşme şartlarını konuşuyorsak doğru.
Ortada olması gereken bir özel eğitim literatürü isteniyor. Bunun istenmesi yanlış mı? Önce bunun cevabını verin. Sonrasında;

Siz işinizi tamamiyle etik mi yapıyorsunuz peki? Her şeyi iş yasası doğrultusunda mı uyguluyorsunuz? Kaçınız maaşları verilen ücret üzerinden bildiriyor.
Abartmıyorum Ankara'daki kurumların %90'ı grup derslerinde yasal olmayan şekillerde faturalandırma yapıyor.

İşinize geldiğinde yasalar belirtmiş, işinize gelmediğinde o kadar olursa batarız. Ya siyah olun ya beyaz. Bir orada bir burada dolaşmayın. Dediğim gibi olan yine size olur. Siz tamamiyle olumsuz tarafından bakıyorsunuz da, çözüm yolu gösterebileceğinizi düşündükleri için sizlerle iletişim kuruyor o öğretmenler.

Calisma gunleri 17 Şub 2020 22:35 #20

• Feroglu
  • Feroglu Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 55
  • Teşekkür Sayısı: 25
  • Başarı: 0
Arkadaşın biri kurumların resmi olarak kaç gün ders yazma, eğitim verme hakkı vardır diye sormuş. Arkadaşlarda cevap olarak yasa ve yönetmeliklere göre haftalık girilebilecek ders saatlerini belirtmişler.

Sonrasında yazılanları hayretle okudum, kurum sahiplerinin ne vicdansızlıkları kalmış, ne kölelik yaptırmadıkları kalmış. Konuyla ilgili cevap veren arkadaşlar şu şekilde olmalı diye yorum yapmamışlar ki bu kadar ön yargı niye anlam veremiyorum. Kaldı ki isteyen kişi yorum yapıp kendi görüşünü de yazabilir, sende kendi görüşünü yazarsın. Eleştiride olmalı ama belli bir üslubu olmalı ve saygı çerçevesinde olmalı. Burada cevap yazan bazı arkadaşların üslubu gerçekten saygısız ve çirkin. Bu tarz üslupla yazışmalar ancak polemiklere dönüşebilir, burada da zaten hemen hemen her konu polemiğe dönüşüyor ve sağlıklı değerlendirmelere ulaşmak imkansız hale geliyor. Bunları niye yazma ihtiyacı duydunuz diyorsanız, bu formu ilk keşfettiğim zaman çok memnun olmuştum, özel eğitim ve rehabilitasyon alanında bilgi paylaşımı yapabileceğimiz canlı bir forum buldum diye; fakat zamanla bu memnuniyetim hayal kırıklığına uğradı.Bunun nedeni ise sağlıklı bilgi paylaşımı yerine üslupsuz tartışmaların çokluğu...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd

Calisma gunleri 17 Şub 2020 22:39 #21

• tartanc
  • Platin Uye
Çok sevdiğim bir söz var.

'' gece çalmadım ki, gündüzden korkum olsun''

Sosyal medya üstünden tehditlerin bini bin para.

Sıkıntı yok.

Anlatabildim mi?

Calisma gunleri 17 Şub 2020 22:40 #22

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Obey yazan:
Ayrıca işi bilen ya da bildiğini düşündüğüm kişilerin saçma sapan yazılarını okumakta üzüntü verici. İmam, cemaat hikayesini biliyorsunuz. Yapmayın, olan yine size oluyor. Savunulmayacak şeyleri savunmaya çalışıyorsunuz. Tartışılan konular o madde mi bu madde mi değil. Doğru mu yanlış mı...
.

Kusura bakmayın ama ben her konunun evrilip çevrilip vay eğitimciler nasıl sömürülüyor, nasıl eziliyor noktasına getirilip durmasından artık sıkıldım.

Arkadaş biz burada eğitimcilerin dertlerini değil, mevzuatı konuşuyoruz. Bu kadar müzdarip olan varsa gider yönetmelik değiştirtir, kanun çıkarttırır, herkes de ona uyar. Mesele çözülür.

Birilerinin canı öyle istedi diye benim kanunu eğip bükecek halim yok.

Bu sektörde belki 25-30 bin öğretmen çalışıyor. Belki 7-8 bin kişi de yardımcı personel çalışıyor. 30-40 kişilik bir fanatik grup tüm çalışanların nasıl köleleştirildiği, nasıl işkence altında olduğu ALGISI oluşturmaya çalışıyor.

Başka kurumları bilmem. Benim kurumumda derdi olan gelir söyler. Belki çözebilirim, belki çözemem. Ama benim öğretmenimin derdini sosyal medyada nefret kusan kişiler çözemez. Buna da izin vermem.

Kahrolası kurumlar, sömürüsü vicdansız patronlar imajı yaratmaya çalışanlara 2 çift sözüm var. Yazılanlardan bu kişilerin SEVİYESİNİ zaten görüyoruz. Bunun yanı sıra, o "40 dakikada canını dişine takarak bilgisini, emeğini paylaşan öğretmenlerimizin" bazılarının zaman zaman ne rezilliklere yol açtığından dem vurup bunu genelleme, tüm öğretmenleri kötüleme çabamız olmadı hiç. Benim inancım, işini iyi yapan, emeğini ortaya koyan mutlaka bunun karşılığını görür.

Dünyanın hiç bir yerinde hiç bir iş TEMENNİLERLE yürümez. Kurallarla yürür. MEB tutup 20+20 saat haftalık ders saati diyorsa kuralı kendisi belirlediği içindir. Bunu 30 saat veya 20 saat yaparsa herkes ona göre bedelini öder. Vicdansız, acımasız patronlar için hiç bir şey farketmez.

Psikologlar 20 saatten fazla derse giremez denildiği için pek çok psikolog işsiz kaldı... veya yarı zamanlı, yarım ücretle çalışmak zorunda kaldı. Arkalarından ağlayanınız oldu mu?
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, tartanc, ozal24 ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Calisma gunleri 17 Şub 2020 22:45 #23

• Obey
  • Altın Uye
Sigorta primlerini düzelttim diyorsunuz yani. O da bir şey.
Diğer sorulara yine bakmak istediğiniz taraftan baktınız sanırım. Klasik olarak zor olduğunda en kolayı görmezden gelmek.
Herhangi bir düzenlemeye ihtiyaç var mı, yok mu? Bunun cevabını merak ediyorum. Olması gereken sistem bu mu? Böyle mi daha verimli oluyor EĞİTİM açısından?

Calisma gunleri 17 Şub 2020 22:49 #24

• tartanc
  • Platin Uye
Her şeyi biliyorsunuz dimi.

Her şeyi bilen adam.

Yıkarıda sayın barış açıklamış.
İmzamı atıyorum bu açıklamaya.
Son Düzenleme: 17 Şub 2020 22:50 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd
Sayfa oluşturma zamanı: 0.357 saniye
Sistem Kunena Forum