Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Uzmanlar

BAŞLIK: Calisma gunleri

Calisma gunleri 16 Şub 2020 20:41 #1

• silopi73
  • silopi73 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 5
  • Başarı: 0
Merhaba arkadaslar..kurumlarin resmi olarak haftanin kac gunu ders yazma, egitim verme hakki var ?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Calisma gunleri 16 Şub 2020 20:51 #2

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Kurum 7 günde açık olup ders yazabilir . Önemli nokta her çalışanın 1 günlük hafta tatilini mutlaka kullanması.
Son Düzenleme: 16 Şub 2020 20:53 yazan cemkilinc.

Calisma gunleri 16 Şub 2020 23:14 #3

• Rrnn3
  • Rrnn3 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 13
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 1
6 güne 40 seans dağıtabiliyor muyuz yani

Calisma gunleri 17 Şub 2020 00:31 #4

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Kurum 7 gün açık olup ders verebilir. Önemli olan;

- eğitimcinin haftada en az 1 gün tatili olması (iş kanunu)
- haftalık çalışma saatinin 45 saati geçmemesi (iş kanunu)
- haftalık DERS saatinin 40 saati geçmemesidir. (Özel Öğretim Kurumları Kanunu)

Yani personelin bir kısmı Çarşamba-Salı, Bir kısmı Cuma, Perşembe arası çalışabilir.

Eğer haftada 6 gün çalışırsanız günlük çalışma saatini azaltmanız, toplam haftalık 45 saati geçmemeniz gerekir.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Calisma gunleri 17 Şub 2020 06:50 #5

• ALİ VEFA
  • ALİ VEFA Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 17
  • Başarı: -2
Hep maksimum limitlerdeyiz, kölelik rejimizin işinize yarayan kendi tarafınıza uygun tüm kuralları harfiyen ezberlenmiş ne yazıki içlerinde yine VİCDAN ın zerresi yok. maşallah.

- Değerli patronlarımız 40 aaat yerine 45 saate çıkmış, adına da iş kanunu demiş (bak sen) Haklıla çünkü biz onlara ve iş kanuuna göre işçiziz,0 gördüğünüz üzere gocunmadan gurula söylüyorlar.
- 6 güne çıkardıkları yetmemiş vardiyalı sisteme döndürmüşler. Yuh ve pes diyorum.

Madem haklısınız anlamayan öğretmen arkadaşlara sizin yaptığınızı şöyle izah edeyim.

Bir saatlik bir iş var siz bu işi asgari ücretli çalışanınıza şu şekilde yaptırıyorsunuz.
- Günde 2 dakika gelip çalışacaksınız
- Haftanın her günü sizi çalıştırabilirim. Tatil günü mü o da ne? tamam bir gün tatil vereceğim size ama bu benim size uygun gördüğüm gün olaracak. Çünkü sen dinlenme nedir bilmezsin, bir de plan mı yapacaksın o tatil gününe??
- Tüm ay sgk nı asgari tabanlı ödüyorum. EE, kapat çeneni, günde 2 dakika gel o kadar.
Şikayet? zinhar edemezsin. İş kanunu var kapı gibi arkamızda. tam ay sgk nı ödüyor muyum, tüm ay bana aitsin. Haddini bil öğretmen.

Sizin anlattığınız sistemin öğretmen dilinden anlatımı bu. İşinize gelse de gelmesede.

Versin günde 8 saat eğitimini 8*5:40 2 günde dinlensin. Zaten ücrette öğretmen değil, dinlenirken bari saygınız olsun.
- 45 saat (Pardonda o 40 saatin üzerindeki o 5 saat muhabbet mi ediyorsunuz, halini mi dinliyorsunuz öğretmenin merak ettim? Yok performanslarını yapıyordur işleri var değil mi?)
- 6 gün yok 7 gün eğitim (Vardiyalı eğitim modeli. Dünyada eşi benzeri olmayan türklüğün (uyanıklığın) sınırlarını zorlamış model.)
Benden de size tiyo (gerçi biliyorsunuzdur siz) kaymakamlıktan özel bölge diye izin alırsanız gece 8-9 kadar da çalışabilirsiniz diye de duydum.
7/24 tabela da astınız mı oldu bitti!

Yine vicdanınız yok. Bilgi verirken bile her daim nalıncı keseri gibi kendinize yontuyorsunuz.
Evet söylediğiniz gibi mebin çalıştırma sisteminde boşluk var,0 bu dediklerinizi yasal olarak yapabilirsiniz ancak; bu öğretmenin iyi bir eğitim vermesinin önüne gerçer.

Dinlenmedikten sonra KÖLENİN BİLE SAHİBİNE FAYDASI YOKTUR.!

Gerçi siz bunların bile ötesine geçmişsiniz!!

7/24

Calisma gunleri 17 Şub 2020 09:17 #6

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
barisltd yazan:
Kurum 7 gün açık olup ders verebilir. Önemli olan;

- eğitimcinin haftada en az 1 gün tatili olması (iş kanunu)
- haftalık çalışma saatinin 45 saati geçmemesi (iş kanunu)
- haftalık DERS saatinin 40 saati geçmemesidir. (Özel Öğretim Kurumları Kanunu)

Yani personelin bir kısmı Çarşamba-Salı, Bir kısmı Cuma, Perşembe arası çalışabilir.

Eğer haftada 6 gün çalışırsanız günlük çalışma saatini azaltmanız, toplam haftalık 45 saati geçmemeniz gerekir.
memurus belgesini bir hafta izlemesem de pek fazla değişen bir şey olmuyor, sürekli aynı kişiler benzer yorumlar falan, araya kısa dönemli yeni oyuncular girmese tadı tuzu kalmayacak belgeselin.
sn barış, bu kadar yıldır yazıyorsunuz, burada patronlar kadar olmasa da öğretmenlerden de değer, saygı görüyorsunuz da, binlerce eğitim emekçisine bakış açınız bu mu yani?
yukarıdaki iş kanunu çok kapsayıcı ve genelleyicidir, tuvalet bekçisiyle genel müdürü de aynı kefeye koyabilir. yasa böyle diyor diye kurum sahibi tıp dr.u olarak sizin de öğretmenlere dayatmanız bu şekilde mi oluyor? yani karşınıza yüzde 1 dilimle öğrenci alan ank. gazi, anadolu üni. özel eğitimm alan mezunu gelmiş, belki de dereceyle bitirmiş, ya da başka fakültelerin başka bölümlerinden; daha yolun başında ve siz onun önüne matbu formu koyup, haftada 6 gün 45 saat mi diyorsunuz? istersem, istediğimi herhangi bir gün sana izin verip cumartesi-pazar da çalıştırabilirim mi diyorsunuz? eğer gerçekten böyleyse öğretmenlerinizin durumuna üzüldüm.
işin başka bir boyutu da bu dayatmayı, bu kölelik anlaşmasını hangi öğretmenler kabul ediyor? var mı bu koşullarda çalışan çok merak ettim...
sn. obey, bu girdapta boğulmamak için girmemeye çalışıyorum, beni lütfen çekmeye çalışmayın, siz tek başınıza yetiyorsunuz,
saygılarımla...
Son Düzenleme: 17 Şub 2020 09:28 yazan garip.

Calisma gunleri 17 Şub 2020 09:47 #7

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Hak adalet hukuk diyenler kanun maddesi konunca önlerine ne diyeceklerini şaşırıyor. Ne yapsın bu kurumlar size nasıl yaransın bilemedim. Bu arada bizlere %7 yi bozdurun bozdurun harcayın dedikten sonra utanmadan hala iyi yazıyorsun buralarda. Çok merak ediyorum zam oranı %7 olsaydı bir tarafına kına mi yakacaktın ?

Calisma gunleri 17 Şub 2020 09:58 #8

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
arka arkaya 3 cümle kuramayan cüdam! sana yanıt vermiyorum biliyorsun, ama kaşınıyorsun, bak bazıları sana komisyoncu, bazıları kabzımal diyor, ben adam yerine koymuyorum, seni öznesi, yüklemi, içeriği belirsiz cümlelerinle başbaşa bırakıyorum!!!
Sayfa oluşturma zamanı: 0.444 saniye
Sistem Kunena Forum