Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Soru Cevap Bölümü
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Kurumda Fizik Bölümü Açma

Kurumda Fizik Bölümü Açma 21 Ağu 2017 10:35 #1

• kizilmawi
  • kizilmawi Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 5
  • Başarı: 0
Selamlar arkadaşlar devr aldığımız kurum bina altı. Bu kurumda sadece Zihinsel Engelliler Alanı var. Biz Milli eEğitim Müdürlüğüne Fizik Bölümü açmak için başvurduk Milli Eğitim bize kurumunuz bina altı olduğu için fizik bölümü açamazsınız dediler bu durumda ne yapabiliriz yardımcı olursanız sevinirim.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Kurumda Fizik Bölümü Açma 21 Ağu 2017 11:25 #2

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Hiç bir şey.

Yönetmelik çok açık.

Kurumda Fizik Bölümü Açma 21 Ağu 2017 18:14 #3

• mart
  • mart Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 174
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: -2
Değerli arkadaşım bildiğim kadarıyla Yen'i yönetmenliğe tabi olursunuz. Bu konuda tam donanımlı olan arkadaşlar var. Sayın Tartanç,sayın Barısltd ve sayın Ali Galip Dursun Hocam fikirlerini söyleseler iyi olur.

Kurumda Fizik Bölümü Açma 21 Ağu 2017 22:19 #4

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
tartanc da yazmış zaten... mümkün değil.

Kontenjan değişikliği gerektiren her durumda yeni yönetmeliğe uygun şartların sağlanması gerekiyor.

Bir de "Fizik bölümü" diye bir şey yok. Bunun adı fizyoterapi veya Bedensel Engelliler.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mart

Kurumda Fizik Bölümü Açma 22 Ağu 2017 00:12 #5

• AliGalipDursen
  • AliGalipDursen Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 343
  • Teşekkür Sayısı: 655
  • Başarı: 16
Eklenecek bir şey yok maalesef.

Ancak bina değişikliği sorununuzu çözebilir.

Kolaylıklar,
Son Düzenleme: 22 Ağu 2017 00:12 yazan AliGalipDursen.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mart

Kurumda Fizik Bölümü Açma 25 Ağu 2017 14:08 #6

• mmk1818
  • mmk1818 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 61
  • Teşekkür Sayısı: 10
yönetmelikte sadece değişiklik yapılan bölüme bakılır yazıyor aksi bir yönetmelik yoksa dediklerinizin gerekçesi nedir
Yerleşim ve kontenjan değişikliği
MADDE 17 – (1) Kurucu veya kurucu temsilcisi kuruma bina, blok veya kat ilavesi yapmak suretiyle kontenjan veya yerleşim planında değişiklik yapmak için bu Yönetmeliğin 5 inci maddesinin ikinci fıkrasının (d), (h), (ı), (k), (l) ve (m) bentlerinde belirtilen belgelerle birlikte kaymakamlık veya valiliğe başvurur. Bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesine göre sadece binadaki değişen bölümlere bakılarak düzenlenecek raporun incelenmesi sonucunda bu Yönetmeliğin 5 inci maddesinde sayılan kurum açılacak bina ile ilgili şartlara uygun olduğunun görülmesi hâlinde kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatını veren merci tarafından kuruma on iş günü içerisinde izin verilir. Bu süre, evrakın ilgili merciin evrakına giriş tarihinden itibaren hesaplanır.
(2) Kurucu veya kurucu temsilcisi mevcut binada değişiklik yapmak suretiyle kontenjan değişikliği yapmak için bu Yönetmeliğin 5 inci maddesinin ikinci fıkrasının (d), (ı), (k), (l) ve (m) bentlerinde belirtilen belgelerle birlikte kaymakamlık veya valiliğe başvurur. Bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesi doğrultusunda düzenlenecek raporun incelenmesi sonucunda bu Yönetmeliğin 5 inci maddesinde sayılan kurum açılacak bina ile ilgili şartlara uygun olduğunun görülmesi hâlinde kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatını veren merci tarafından kuruma on iş günü içerisinde izin verilir. Bu süre, evrakın ilgili merciin evrakına giriş tarihinden itibaren hesaplanır.
(3) Binada değişiklik yapılmadan genel kontenjana etki eden yerleşim planı değişikliklerine, Genel Müdürlükçe belirlenerek internet sayfasında yayınlanan standartlar dikkate alınarak, il eğitim denetmenleri tarafından sadece değişen bölümler ile kurumun ortak alanlarının yeterli olup olmadığına bakılarak düzenlenecek rapora göre kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatı veren merci tarafından izin verilir.
(4) Genel kontenjan, derslikler ve laboratuvarlarda değişiklik yapılmaması şartıyla sadece kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatını veren merci tarafından belirlenen kurumun diğer bölümleri arasında yapılacak yerleşim planı değişiklikleri, Genel Müdürlükçe belirlenerek internet sayfasında yayınlanan standartlar dikkate alınarak kurum müdürlüğünce yapılır. Değişiklik yapılan yerleşim planının bir örneği kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatını veren mercie gönderilir.
Son Düzenleme: 25 Ağu 2017 14:12 yazan mmk1818.

Kurumda Fizik Bölümü Açma 25 Ağu 2017 14:15 #7

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Bilmiyorum sizlere de oluyor mu?

Bazen bu forumda sorulan soruları okuduğumda cidden ümitsizliğe düşüyorum.

Sonradan geçiyor gerçi.

Yoruldum sanırım.veya yaşlandım.

Çok yorgunum.Beni bekleme kaptan.
Son Düzenleme: 25 Ağu 2017 14:47 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mmk1818

Kurumda Fizik Bölümü Açma 25 Ağu 2017 14:22 #8

• mmk1818
  • mmk1818 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 61
  • Teşekkür Sayısı: 10
tartanc yazan:
Bilmiyorum sizlere de oluyor mu?

Bazen bu forumda sorulan soruları okuduğumda cidden ümitsizliğe düşüyorum.

Sonradan geçiyor gerçi.

Yoruldum sanırım.veya yaşlandım.
yaşlanmışsın hocam :D
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.308 saniye
Sistem Kunena Forum