Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Çocuk Gelişimi Uzmanı

BAŞLIK: ÖZEL EĞİTİMCİLER

ÖZEL EĞİTİMCİLER 09 Ara 2014 18:08 #137

• gulen100
  • gulen100 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 151
  • Teşekkür Sayısı: 82
  • Başarı: -8
Sayın esinti, öncelikli olarak cevaplarınız için teşekkür ederim. Bakın bu kadar savunmanıza rağmen siz bile Sertifikalı ile çalışmak zorunda kalıyorsunuz. İster Kaynaştırma öğrencilerine yazın isterseniz de en ağır çocuklara yazın farketmez. Size bir hikaye yazayım;

"Çocuğun birisi, “bal hastası” imiş... Yatar kalkar, gezer dolaşır, “bal” istermiş hep... Ana-baba, çocuklarının bu “bal tutkusu”nu önleyebilmek için her çareye başvurmuş... Hekimlere gitmişler, tedbirler uygulamışlar, ama nafile!.. Çocuk, “bal” diye tutturuyormuş. En sonunda, İmam-ı Âzam Ebu Hanife Hazretleri’ni tavsiye etmişler...
- “Bir de O’na gidin!”
Gitmişler...
İmam-ı Âzam; çocuğu almış karşısına, dönmüş ana-babasına;
- “40 gün sonra gelin” demiş.
Anne-baba bir anlam veremese de, çaresiz geri dönmüş. “40 gün” geçtikten sonra ise, tekrar varmışlar İmam-ı Âzam Hazretleri’nin huzuruna. İmam-ı Âzam, şöyle bir bakmış çocuğa... Sonra, iki eliyle yanaklarını okşayıp, şöyle demiş çocuğa:
- “Bundan sonra bal yeme evlâdım!”
O kadar!..
Anne-baba yine şaşkın... Öyle ya, “40 gün” boyunca bunun için mi beklediler?.. İmam-ı Âzam, bu sözü söylemek için 40 gün niye bekledi?.. Bunu düşüne düşüne dönmüşler evlerine. Aaa, o da ne?.. Dakka başı “bal” isteyen çocuk, artık bal-mal istemiyor! “Bal hastası” çocuk, artık bal sürmüyor ağzına!.. Merak etmişler bunun sebebini... Tekrar gitmişler İmam-ı Âzam Hazretleri’nin huzuruna. Sormuşlar;
- “Ya İmam, nedir bunun hikmeti?”
Gülümseyerek cevap vermiş İmam:
- “Niye 40 gün bekledim?.. Çünkü 40 gün önce, ben de bal yiyordum... Bal yiyen birinin, bir başkasına “bal yeme” demesinin hiçbir etkisi olmazdı... 40 gün önce bal yemeyi kestim... Önce kendi nefsimde denedim bal yememeyi... Kendim başarınca; sözüm de tesir etti evlâdınıza!”

SİZ NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLADINIZ...!
Gülen Yüz; Sevginin Anahtarıdır...! (Hz. Ali)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, mkirilmaz, ozeltercih ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

ÖZEL EĞİTİMCİLER 09 Ara 2014 19:17 #138

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Ne denir ki.

ÖZEL EĞİTİMCİLER 09 Ara 2014 19:26 #139

• SerdarEGER
  • SerdarEGER Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 95
  • Teşekkür Sayısı: 36
Katil ev sahibi çıktı resmen :lol: sen ateşli ateşli sertifikaya etmedik laf bırakma. Sonrada hiçbişey yokmuş gibi ee bendede iki tane var de :silly:

ÖZEL EĞİTİMCİLER 10 Ara 2014 08:07 #140

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
YAZDIKLARI IYI OKUYUN IYI ANLAYIN SADECE VE SADECE KAYNASTIRMA VE OKUMA YAZMA ÖĞRENCİLERE derse giriyorlar ve ımza atıyorlar otızm ağır duzeyde zıhınsel veya iştmeye asla ders yazmıyorum yazmamda o alande hiç birsey yapamazlar çünkü ne teknik nede yöntemi biliyorlar
ben birileri gibi 65 yaşından sonra mahkeme kararıyla eğitimci çalıştırmıyorum
burada ellerınden gelse mezardan çıkarıp derse sokacak zıhnıyetler var
otıstık veya iştme engelli bireyle derse sokup imza attırmıyorum
bu alanda alan mezunları derse giriyor
sizde yapnda sadece bukadrını yapın
yoookkk işinize gelmez imzalar ksık olursa olmaz
ders eğitim kimin umrunda......
umarım anlşımıştır
150-200 öğrencisi olup tek alan mezunu olmayan dünya kadar kurum var

şimdi empati kurun kimin yaptığı doğru

ÖZEL EĞİTİMCİLER 10 Ara 2014 08:19 #141

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
kaynaştırma öğrencileri insan evladı değil. onlar sertifikalı öğretmenlerin, sizin deyiminizle imza makinelerinin elinde harcanabilir dediğinize göre değil mi?

ÖZEL EĞİTİMCİLER 10 Ara 2014 08:50 #142

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
şimdi herkese bir soru ? sınıf öğr 540 saat eğitim aldıktan sonra zihin eng öğr ile arasında müfradat olarak kaç saat fark kalıyor??? cevap: görme engeliler ile işitme engelliler öğr. arasındaki müfradat farkı kadar :) stajı saymazsak ortalama iki bölüm arasında sadcece 2 döneme tekabül eden ders farkı var, 540 saat bir dönemden fazla ettiğine göre arasındaki fark düşünüldüğünden çok farklı değil....1 senelik tecrübeyle inanın arada fark kalmaz....olumsuz örnekler vermişsiniz bu kadar alan mezunu yokluğunda işitme dahil 8 tane alan mezunu çalıştırıyorum inanın kendini geliştirmiş çok daha iyi sertifakalı öğr var....evet keşke böyle olmasaydı...ama gerçeklik bu, SİZ ALAN DIŞI ATAMALARI DURDURUNCA BİNLERCE ÖĞRENCİNİN ÖĞRETMENSİZ OLDUĞU GERÇEĞİ DEĞİŞECEK Mİ??

ÖZEL EĞİTİMCİLER 10 Ara 2014 08:52 #143

• esinti
  • Platin Uye
LAFI NERENIZDEN ANLIYORSUNUZ BİLMIYORUM SINIFCILAR KAYNASTIRMA YANI TURKÇE MATEMATIK ALNINDA EĞİTİM VEREBILIRLER diğer alanda veremezler
verdıren kurumlar varsada vermiş gibi yapıp imza attırırlar
bulunduğunuz yerde özel alt sınıflara gıdın 540 saat ile atanan alan değistıren öğretmenın aczıyetını görun çocuğu daha sınıfa sokamıyorlar ailede artık okula gndermek ıstemıyor

ÖZEL EĞİTİMCİLER 10 Ara 2014 08:56 #144

• esinti
  • Platin Uye
futbolda bile defans oyuncusunu forvete koymuyorlar yada akecıcı orta sagaya çekip sağ açığı kaleye geçirmiyorlar sayın aras94
o 540 saatı kurumuyun en ağır öğrencisini gönder ağır duzeyde mental olsun obirey bile 540 saatlik sertıfıkayı alır gelir
umarım anlmışındır
Sayfa oluşturma zamanı: 0.219 saniye
Sistem Kunena Forum