Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: özel eğitim öğretmenleri

özel eğitim öğretmenleri 19 Mar 2014 12:42 #1

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
Zihin eng. işitme eng.görme eng öğretmenliğinin ÖZELEĞİTİM ÖĞRETMENLİĞİ çatısı altında toplanması , bu konu ile ilgili düznleme bizi nasıl etkileyecek? bölüm açmak için branş öğr aranacak mı? şimdi elimizdeki işitme engeliler öğretmeni zihin engelliler yerine imza atabilecek mi? bu konu bizi ne kadar bağlıyor? sertifika alan sınıf öğretmenlerinin durumu ne olacak? bu konular hakkında fikri olan var mı ?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

özel eğitim öğretmenleri 19 Mar 2014 14:49 #2

• sabri
  • sabri Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 98
  • Teşekkür Sayısı: 56
  • Başarı: 0
Yarın atamalarda zihin engellilerle birlikte işitme engelliler öğretmenlerini de aynı statüde atarlarsa,işitme engellilere eğitim veren bizim gibi kurumlar büyük sıkıntı yaşar.Çünkü işitme engellilerde sertifikalı öğretmenlerin sayısı çok az.

özel eğitim öğretmenleri 20 Mar 2014 00:08 #3

• Murat Çolak
  • Murat Çolak Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 79
  • Teşekkür Sayısı: 149
  • Başarı: 4
Atamalar bundan sonra Özel Eğitim Öğretmenliği ana başlığı altında yapılacak. Atamalar yapılırken ihtiyaç duyulan okullar baz alınacak. Örneğin işitme okulları için toplamda 10 kontenjan belirtilmişse bu kontenjanları işitme engelliler öğretmenliği mezunları dolduracak. Aynı şekilde Özel Eğitim Uygulama Okullarına kaç kontenjan verilmişse o kadar zihin engelliler öğretmeni atanacak. Bununla birlikte normal okulların özel alt sınıflarına da hangi engel türüne dönük öğretmen belirtilmişse onlar atanacak. Ancak Özel Eğitim İş Uygulama Merkezlerine bütün özel eğitim bölümü mezunları (Zihin - İşitme - Görme) aynı öncelik tanınarak atanacak.

İşitme Engellilere eğitim veren rehabilitasyon merkezleri için en olumsuz kısım ise eğer yaygın bir şekilde kullanılırsa destek eğitim odaları ve gezerek özel eğitim veren öğretmen kontenjanları için 3 alandan da atama yapılabilecek. Bu durumda işitme eğitimi veren rehabilitasyon merkezlerinin alan mezunu öğretmen bulmaları çok zorlaşacak.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.298 saniye
Sistem Kunena Forum